Bojler teplomer/termostat

Chcel by som vymenit v bojleri čo je teplomer/termostat za vlastny teplomer a otazka je či to možem spravit lebo jak je z dola tak dierka do bojlera tak je tam teplomer jeden čo ide do displaya/riadacia jednotka a potom dalši je taky medeny drot ktory ide na taku kocku ked som spravne našiel na googli tak to je nato že ked je na 90 stupnov nahriaty tak sa vypne to samo, bojler ide max na 75 stupnov podľa riadacej a mam taky pocit že je to tak ako zbytočne lebo nepride mi že sa vypne ten bojler lebo kWh sa pripočitavaju a potom to spat spadne vobec tomu nechapem cele je to dajake čudne, a by som chcel za jeden z tych dvoch teplomerov vymenit za vlastny lebo chcem tam dat smart teplomer a chcem si to sledovat cez mobil, keby je tam miesto tak tam dam všetke tri naraz ale neda sa. Bojler Eliz 120 IN
Odpovedať
Radsej sa do toho bojleru nevrtaj, ak nevies, co robis. Na tom bojleri sa musi dat nastavit zelana teplota, teraz to mas nastavene naplno, takze to spotrebovava vela energie. Musis najst, ako sa prestavuje teplota a bude to v pohode. Ta kocka bude havarijny termostat, ktory vypne pri 90 stupnoch v pripade, ze by zlyhala normalna regulacia, aby ti nevyvrela voda.
Odpovedať
@durino preto sa prave pytam či je to možne lebo si to chcem prerobit, lebo ked vymenim za vlastny termostat tak mam natom rele ktore viem tak isto vypinat zapinat pri dosiahnutej teplote a plus viem ho napojit na internet a do vlastneho serveru a vlastneho smart home serveru a funguje to aj bez netu lebo to ma vlastny firmware naprogramovany a si viem aj spinat podľa DD5 kedy je NT VT.
Odpovedať
@milan_dzuris Možné to je, ak vieš, čo robíš, v tom prípade tam môžeš dať ľubovoľný termostat, v podstate len spínaš špirálu, neviem, či tam nemáš 2 špirály. Musíš mať dobre umiestnený externý snímač teploty termostatu. Plus robíš so spotrebičom na 230V, tak pozor na to, neviem, či máš na to vyhlášku, lebo laik by sa do toho nemal vŕtať... A do toho havarijného termostatu nezasahuj.
Odpovedať
@durino som laik, ale robim to preseba ale ine veci ked niekomu robim smart home tak su o tom infromovany, ale v smart home nesom laik nemam nato žiadnu školu ani nič lebo nič take ešte ani neje ale som v jednička ked mam tak napisat a nie nechvalim sa.
Odpovedať
@milan_dzuris Jedná sa o to, že keď zasahuješ do takéhoto zariadenia a nemáš na to oprávnenie, tak keby sa niekomu niečo stalo kvôli tvojmu zásahu, tak s tým môžu byť problémy. Napríklad, keby prišlo k úrazu elektrickým prúdom z dôvodu zlého zapojenia, alebo nedostatočného krytia spotrebiča. Takže to nie je až taká sranda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?