Akých najčastejších chýb sa na stavbe vyhnúť?
- z
- 2
@julo_ytong
pridete osobne rozobrat nekvalitne postavene?17. mar 2016@bozsky_kaja ... tak to je zaujímavé riešenie :o)))). Skôr som tu chcel rozobrať chyby, aby si ostatní stavebníci dávali pozor.
17. mar 2016- Sponzor fóra
@julo_ytong nenazval by som to "čistým" murovaním, murovanie vyzerá OK, skôr to je zatretie spojovacích špár (lepidlom) medzi jednotlivými kusmi. Robí to tu tak veľa ľudí, kvôli tesnosti.
17. mar 2016@maros11 Rozumiem tej myšlienke tesnosti. Ale v prípade omietania takéhoto objektu máte nesúrodý podklad. Sú tam miesta kde sú plôšky pórobetónu, resp. miesta kde je cementová škrupina od lepidla. Preto aj omietka bude zrieť rôzne. Nehovoriac o tepelných mostoch spôsobených vtlačením tenkovrstvovej murovacej malty do škár.....
17. mar 2016@julo_ytong chcel by som vidiet,kto v tejto dobe to len omieta bez zateplenia
17. mar 2016@julo_ytong
a preto je dobre poriadne zateplit, aby clovek nemusel riesit nejake tepelne mosty na urovni muriva17. mar 2016@julo_ytong Stale lepsie ako kamaratovi ¨ majstri ¨ postavili hrubu stavbu z porobetonu tak ze je medzi tvarnice vidiet susednu stavbu
Takze osobne si myslim ze je jedno z akeho materialu a technologii sa stavia ked mate na stavbe kretenov
To iste ako ked je vidiet stavby z heluzu kde je viac purpeny ako tehal . To uz tiez by som radsej prijal stavbu z kotovice.17. mar 2016@matrin1980 ten kto sa nachyta na marketingove hluposti a kupi polmetrovy ytong.
17. mar 2016@matrin1980 ...veď práve, v tejto podobe len pod zatepľovák.... Ale omietky vnútri je potrebné vyhotoviť.
17. mar 2016@bozsky_kaja ...plný súhlas, v prípade tepelných mostov, nedokonalého murovania....... je zateplovací systém na mieste
17. mar 2016@julo_ytong podla vas najlepsie aj elektroinstalacie robit industrialne po povrchu, ved aby omietka inak nezrela na zahadzanych drazkach, nie?
17. mar 2016@17juraj17 .... Presne tak, z každého sebelepšieho materiálu vedia nešikovný majstri "vykúzliť" množstvo chýb...
17. mar 2016@gashtaan ...heeeh... jasne aj v na tomto mieste je drážka zahádzaná. Väčšinou to ale nie je cementovýcm lepidlom, ale vyspávkovou maltou na biely pórobetón, alebo samotnou omietkou v interiéri na viackrát, podľa potreby.
Ale inak industriálny štýl s vedením káblov po povrchu na sponky nie je zlý nápad :o)))17. mar 2016- Sponzor fóra
@julo_ytong väčšina ľudí to potom zatepľuje, ako napísali chlapi predo mnou, a tým pádom neriešime tepelné mosty na murive
17. mar 2016@maros11 .. to je síce správne, ale potom načo je vytvorenie vzduchotesnosti - týmto špárovaním jednotlivých tvárnic???
17. mar 2016@viperko .... no, stálo by to za úvahu. Keď máte správne vymurované murivo, so správnym množstvom tenkovrstvovej murovacej malty (lepidla) , nemá význam robiť dodatočné špárovanie tvárnic.
17. mar 2016@julo_ytong Kedze mam 25tku ytong stenu a 25cm zateplenie, nic sa zoskrabavat nebude. Zabavali sme sa pocas cakania na strechu, celkova cena bola tak 25 eur za lepidlo. Vzduchotesna rovina bola riesena vnutornou omietkou, no tymto sparovanim som sa vyhol netesnym elektrickym krabiciam na spojoch tvarnic (pero drazka je netesna, a ak krabica nie je dobre zasadrovana, fuci.)
17. mar 2016@julo_ytong zvislé špáry sú bez lepidla a vieme veľmi dobre ako firmy stavajú, keď nie je dobrá kontrola, tak týmto špárovaním sa to uzavrie.(tam kde to lepidlo chýba alebo je ho málo)
17. mar 2016@kollega .... neviem či toto je šťastné riešenie :o)
17. mar 2016@viperko ...rozumiem, pokiaľ to je na vonkajšej strane, je to vyzreté, tak OK. Zatepľovací systém tam bude masívny. Presne ako ste uviedli - vzduchotesná rovina, je na mieste (v úrovni) vnútornej omietky. Napr. na ostení okna sa používa vrstva lepidla, aby ste vedeli napojiť okno cez expanznú pásku vzduchotesne o murivo.
17. mar 2016@maros11 ... samozrejme keď nie je dobre spracovaný materiál, resp. vznikajú medzery...tak je to vhodné upraviť pokiaľ na to nejde hneď zatepľovací systém. Dá sa to riešiť aj nízkoexpanznou PUpenou.
17. mar 2016@adam55 kvôli vzduchotesnosti by to snáď malo význam - pretože lepíte aj styčnú, nielen ložnú škáru. Ale vzduchotesnú rovinu vytvárajú skôr omietky.
17. mar 2016@catscan ...tento obrázok som už niekde videl..... máte k nemu aj popis?? Myslím že išlo o rýchlosť výstavby so systémom YTONG.
17. mar 2016@julo_ytong páči sa:
http://bit.ly/1AfT69F17. mar 2016@catscan ...takže tie dvere zamurovali na konečnej stanici večer.... a ráno potom zistili že tento vstup do metra je nepoužiteľný.....zvláštna recesia
17. mar 2016
- z
- 2
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.
Každý máme skúsenosti s chybami, alebo nekvalitou práce na stavbe. Ak máte niečo zaujímavé, radi to rozoberieme :o)))