Zvlhcovac v rekuperacii

Ahojte, prosim vas, je tu niekto, kto ma realne skusenosti so zvlhcovacom zabudovanym priamo v rekuperacii? Nemam na mysli aktivnu rekuperaciu... dakujem
Odpovedať
@rabakadt kup si reku s rotacnym vymenikom a ziaden zvlhcovac netreba
Odpovedať
@jozefsv dakujem za tip, ale voci rekuperaciam s rotacnym vymennikom mam trochu respekt, kedze by som nechcela do domu naspat privadzat vlhkost, ktora uz obsahuje rozne mikrocastice ako bakterie atd... proste dookola pouzivat tu istu vlhkost...
Odpovedať
@rabakadt hej,hej, to dáva rovnakú logiku ako teraz populárne dýchanie "oksydu" (viem ako sa to píše 😉 ) Dajte si zvlhčovač rovno do potrubia prečítajte si potom dačo o legionele, napr.
Odpovedať
nechce sa mi hladat na nete, ale neviem o tom ze by dake take all in one riesenie existovalo. Kup si do obyvacich miestnosti dizajnove ultrasonicke zvlhcovace a mas pokoj.
Odpovedať
@rkorba ale existuje https://www.centrum-rekuperacie.sk/sk... rovnako tak, ohrievače, výparníkove boxy, adiabatické chladenie, filtračné boxy. Kde sú peniaza tam technológia už dávno je.
Odpovedať
@rabakadt existuje, volá sa to higroplus LBE, ale cena a potenciálne riziko neviem či za to stojí. Riešil som to aj ja. Vyriešené klasickými zvlhčovačmi.
Odpovedať
@rabakadt Rusko dúfam nenosis
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 legionela vznika v stojacej a teplej vode nie tam kde dolievas cistu chlorovanu vodu lazdy den jesli se nepletu...
Odpovedať
@abobo legionárska choroba, jej pomenovanie vzniklo na základe, že sa legionári nakazili na stretnutí veteránov. Nakazili sa od vzduchotechniky, kde boli rozmnožené baktérie legionella. Vznikajú práve aj vo vodných okruhoch klimatizácii, práve pri zvlhčovaní vzduchu v potrubí alebo aj pri adiabatickom chladení. Ale áno máš pravdu, drvivá väčšina baktérii sa nachádza v teplej stojatej vode. Ale najčastejšie sa nakazia ľudia práve klímou, zvlhčovačom.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 ja viem co je legionela som defacto studovany energetik tak sme sa o tom co to ucili... Ak by aj standardny izbovy zvlhcovac vyustil do rozvodu privodneho vzduchu za RJ a pouzival ho ked teploty klesnu pod dakych 5 stupnov a vypol ked vystupia nad 5, tak sa nic nestane.... Vzduch za RJ na privode bude natolko suchyy ze vodna para zo zvlhcovaca nebude nikde kondenzovat ale nasyti suchy privodny vzduch zvonka.... Takze za mna ok, nic nehrozii ak samozrejme rozvody su umiestnene v interiery a nie na pojde kde by sa muselo posudzovat aka je tam teplota...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?