Zonova regulácia nezopne kotol

Dobrý deň namontoval som zónovú reguláciu salus svorkovnica kl08rf termostaty su 3x a 5zón tak isto mám ešte aj pôvodný termostat na 4okruhoch .Problém je ten že keď niektorý termostat v izme zapne svorkovnica ma zopnuť kotol aby začal kúriť.A tam je problém ono to síce zopne ale zároveň kotol vypne uplne pôvodny termostat ten je napojeny na kotol káblom a kotol proste nekúri .Svorkovnica kl08rf je napojena na rovnaký výstup ako pôvodný termostat.Mám pocit že tieto dva komponenty svorkovnica a termostat sa navzajom vyhadzujú kam je potom potrebné napojiť tu svorkovnicu aby zopla kotol na kurenie?
Odpovedať
1
2
Nikto neriešil niečo take ?
Odpovedať
Profilova fotka
@gazdikvl mas to zle napojene, bezne sa pripaja na zbernicu len jeden regulator, ktory riadi kotol (ci uz ekvitermicky alebo on/off). Na to aby mohli byt na zbernici viacere musi byt na to stavana (napr Siemens Albatros2) alebo musis pouzit tzv. vlecnu regulaciu, kde jednotlive zony (Salus/Honeywell Evohome) spinaju priamo alebo nepriamo kotol. Povodny regulator ale vtedy nepouzivas, alebo sluzi len na nastavenie teploty kotlovej vody podla ekvitermickej krivky. Poziadavku na kurenie uz ale vybavuje svorkovnica alebo ina zonova regulacia.
Odpovedať
@mgx ved mam svorkovnicu salus kl08rf na ktorú je napojené servohlavice a izbové termostaty onatka je kde na kotly napojiť tu svorkovnicu keď že pôvodný termostat je napojení na ebus a svorkovnica má vyvodiť do kotla beznapätove spísanie
Odpovedať
Ja to idem tiež riešiť v blízkej dobe a tiež mam dilemu kde zapojiť svorkovnicu . Či mam svorkovnicu napojiť namiesto doterajšieho termostatu, alebo niekde inde + mam ešte jednu vec že mam 2 svorkovnice lebo mam dva rozdeľovače. Plán mam taký že tie dva káble spojím a napojím namiesto pôvodného termostatu (kotol PROTHERM Panther Condens 25KKO + FE120)
Odpovedať
Profilova fotka
@gazdikvl odpoved je otvor si manual od kotla a tam mas popis svorkovnic. Treba pouzit tu spravnu. Alebo si zavolat niekoho, kto tomu rozumie a usetris za vyhorenu dosku pripadne regulator. Chlapci, nic v zlom ale kotol je vyhradene technicke zariadenie a bez odbornej pripravy sa v nom nemate co hrabat 🙂. Jednak prichadzate o zaruku a jednak su tieto samodomo instalacie vacsinou uplne o nicom, vacsia skoda ako uzitok.
Odpovedať
@gazdikvl logicky, ak chceš riadiť kotol, tak buď cez RJ zonovej regulácie, alebo cez termostat. Nemôžeš mať oboje... Ak zonovka pýta kúriť a hlavný termostat nie, tak sa to bude biť.
Odpovedať
@megdesign to mi je jasne len druha vec tak že treba odpojiť hlavný termostat z kontaktu ebus ale tu rj potom kde napojiť? Keď že tam je com/no vývodov na kontakt ebus to nebude fungovať
Odpovedať
Zdravim. Opytam sa aj ja. Idem riesit zonovu regulaciu TECH na podlahovku. Kotol je Bosch 8700, treba zapojit aj hlavnu kotlovu regulaciu /termostat/ CW400? Dik
Odpovedať
@gazdikvl ešte sme sa nikde nedozvedeli, čo to je za kotol... Má komunikáciu s termostatom len po zbernici? RJ KL08RF má výstup pre ovládanie kotla modrú svorkovnicu 3+4... Bezpotencialový kontakt. Čiže treba pozrieť, či kotol vie ísť len cez bus zbernicu, alebo má ovládanie aj bezpotencialovým kontaktom...
Odpovedať
@megdesign kotol je protherm gepard condens
Odpovedať
@gazdikvl Stacilo si otvorit manual od kotla a precitat si ho....
Odpovedať
@megdesign @gazdikvl votriem sa do temy, ale riesim nieco podobne a mozno najdem odpoved aj tu. Mam akurat Panther condens, momentalne s ebus regulatorom. Svorkovnica 24V (na externy on/off termostat) je standardne premostena pri zapojeni ebus regulatora, tak je to aj v manuale. Mozem nechat zapojeny ebus regulator (kvoli ekvitermike, zapinaniu/vypinaniu kotla na leto, nastavenia TUV, pripadne monitoring pripadnej chyby na kotli) a zaroven spinat bezpotencialnym rele ten kontakt na externy termostat? Co v tom pripade bude robit kotol ak podla ebus regulatora nebude povedzme dosiahnuta nastavena teplota, ale rele bude rozopnute pretoze jednotlive zony (trv) nebudu mat poziadavku kurit? Nastavit to v tom pripade na manualnu teplotu povedzme 25st (ktora nikdy dosiahnuta nebude) a viac cez ebus nic neregulovat, a spinat len on/off externeho termostatu? @gazdikvl prepac za to ze pisem sem, ale tie kotly su viacmenej rovnake, pripojenie bude rovnake. Na obrazku je starsi typ, ale malo by to byt viacmenej podobne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign ved ano tam som to napojil a kotol netopil jed na izbovom termostate som nastavil teplotu aby zopol .Bolo to prepojené to som vybral s napojil zo zbermice
Odpovedať
@megdesign netreba kotol prepnit do dakeho režimu?teraz je eco
Odpovedať
@lubomird podla mna ano. Nemozu jedno zariadenie regulovat dva termostaty logicky...
Odpovedať
@megdesign ono termostaty budu v kazdej miestnosti. otazka bola, ci mam pripojit aj tu CW-400ku co je origos od kotla Bosch.
Odpovedať
@mmjoy99 "Mozem nechat zapojeny ebus regulator (kvoli ekvitermike, zapinaniu/vypinaniu kotla na leto, nastavenia TUV, pripadne monitoring pripadnej chyby na kotli) a zaroven spinat bezpotencialnym rele ten kontakt na externy termostat?" Podla mna bude robit presne to iste, co robi tazatelovi temy... predpokladam, ze teraz mas pripojeny BUS a 24V kontakt je premosteny... To znamena, ze termostat po BUS da signal kurit, mostik 24V je, cize kotol zopne... Ak by si prepojku vyhodil, termostat po BUS zbernici da kurit, ale kotol realne nespusti, lebo je rozopnuty kontakt 24V...
Odpovedať
@lubomird do RJ zonovky ti idu termostaty... Zonovka vyhodnoti, ze niektory z pripojenych termostatov pyta kurit, otvori prislusny ventil rozvadzaca podlahovky a po nastavenom oneskoreni otvarania ventilu zopne bezpotencialovy signal pre kotol... Zopne kotol... Ak budes mat pripojeny tento bezpot. kontakt z RJ zonovky do kotla a aj origo termostat /centralny/, podla mna sa to bude bit...
Odpovedať
@gazdikvl cize na svorky, co som oznacil na obrazku, si pripojil jeden koniec dvojlinky a na svorkovnice v RJ zonovky 3 a 4 druhy koniec dvojlinky, ano? eBUS bol odpojeny, ano?
Odpovedať
@megdesign ano 3 a 4 do kotla tak ako si označil jedení linku do jedneho druhu do druhého no ebus som neodpojil
Odpovedať
@megdesign - to znie logicky. Cize v tom pripade ak nastavim na ebus regulatore poziadavku povedzme na 30st (co v miestnosti nebude, cize ebus da poziadavku kurit). Ak 24V ale rozpojim - kurit nebude. Ak tam bude rele, ktore sa zopne v pripade ak niektora zona/radiator potrebuje kurit, malo by to zacat kurit, nie? 2. riesenie by bolo asi len uplne odpojit ebus a pouzivat len on/off
Odpovedať
@gazdikvl Parameter d.90 v servisnom menu kotla musi byt "OFF" = nepripojeny eBUS
Odpovedať
@mmjoy99 Staci jednoducho odskusat, ako sa to bude chovat, ale malo by to tak byt na 99%. 😉
Odpovedať
@megdesign čiže ebus odpojiť len že tam sa nastavuje aj tepla voda a ja tam aj vonkajší teplomer
Odpovedať
@gazdikvl ano eBUS odpojit, ekvitermika sa da dopojit priamo do kotla a rovnako sa da na kotli nastavit teplota teplej vody... Ako pozeram nasu debatu, zavolajte niekoho, kto sa tomu aspon trocha rozumie...
Odpovedať
@megdesign tak som to tam tak zapojil len teraz na koliky bliká že stále kúri
Odpovedať
@gazdikvl
Odpovedať
@gazdikvl a aj reálne kúri?
Odpovedať
@megdesign nie.nejde naplno kotol ale bliká kúrenie a udržuje cca 29stupnov na kotly
Odpovedať
@megdesign
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?