Zásobník na pitnú (studenú) vodu

Zdravím, kvoli dosť častým výpadkom v dodavke pitnej vody uvažujem nad nejakým zásobníkom na studenú pitnú vodu. Riešil niekto podobný problém? Nepodarilo sa mi nájsť nejaké hotové riešenie na nete. Malo by to byt nieco ako boiler ale bez ohrevu. Prípadne ak take nieco nieje bolo by možné použiť bežný boiler s tým že by nebol zapnutý ohrev. vopred vdaka za info
Odpovedať
@martyn33 do bytu alebo do domu?
Odpovedať
@martyn33 bolier vám nevyrieši stratu tlaku vody. Chcelo by to zásobník na spôsob expanznej nádoby, napríklad také ako sa používajú k domácim vodarnam
Odpovedať
@stefanby do domu
Odpovedať
@robo91 mám možnosť nádobu umiestniť aj na poschodí s tým že odber by bol v čase výpadku iba na prízemí, takže by to mohlo fungovať aj bez tlaku samozrejme chápem že sa nebude dať napr. sprchovať ale o to mi nejde. Teraz to riesim potravinarskymi bandaskami a je to otravne prelievať stale vodu. Zaďalšie ak voda v bandaskách stojí niekoľko mesiacov neviem ako je to s použitím na pitie. Ide mi hlavne o to aby nádoba bola zapojená v systéme stále aby voda bola stále čerstvá (zjednodušene: prívod vody - zásobník - odberné miesta).
Odpovedať
@martyn33 potom mi ten zásobník ku domácej vodární prišiel ako najvhodnejsi. Neviem aké caste su výpadky vody, ako dlho trvajú a koľko vody miniete, ale povedzme takých 100 - 150 litrov by mohlo stacit
Odpovedať
@martyn33 tak to zapoj, teóriu máš, stačí zrealizovať. Má to síce zopár úskalí (prívod vody na poschodí, jej otepľovanie, odvzdušňovanie nádrže pri odbere,..), ale to domyslíš. 😉
Odpovedať
@martyn33 najvhodnejšie mi príde na dvore zakopať plastovu nádrž, do nej čerpadlo- a tlakovu nadobu a odtial do domu. Napustanie cez plavak.
Odpovedať
Ja by som si dal navrtať studňu.
Odpovedať
Profilova fotka
@martyn33 potrebuješ takéto niečo: https://www.aquapumps.sk/stojate-tlak... Potom ešte spätnú klapku, T kus. Ale počítaj s tím že napr s tej 200 využiješ tak 100L lebo už nebudeš mať tlak vzduchu. (alebo kompresor a dofúkať)
Odpovedať
@stefanby predpokladam ze ked nejde voda nejde ani elektrina 🙂
Odpovedať
@martyn33 akakolvek nadoba, musela by byt prietokova aby sa v nej menila voda. Nemozes pitnu vodu "skladovat" dlhodobo. Pre casy vypadkov si kupte stojan na vodu ako byvaju vo verejnych priestoroch. Vodu v bareloch mozes skladovat dlhsie (ale nie vecne), lebo je na dlhodobejsie skladovanie pripravena.
Odpovedať
@marcoy83 To akoze ked vodari odstavia vodu,tak nepojde elektrina? Ty co pijes chlape?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dusan72 a co takto sa nad tym zamysliet obratene? ked nejde elektrina tak ani voda - tiez som bol v uzase ale jedna stvrt v blizkej obci je tak zbudovana 😄 (neni el. nejde cerpadlo neni voda)
Odpovedať
@marcoy83 on si stazuje,ze nema vodu,nie ze nema elek.
Odpovedať
@kipsii tak to je nezmyslel ak mame verejny vodovod a hlavne investicia 5000+ v nasej lokalite 100m min. a tym to nekonci potrebujete upravu vody dalsie mesacne vydavky navyse
Odpovedať
@zita19 myslim ze z toho popisu co som uviedol je jasne ze ta nadoba ma byt prietokova, a tym padom voda cerstva. Riesenie s bandaskami mam teraz, je to otravne a voda nieje cerstva.
Odpovedať
@logo22 toto je ono, diky. Sú tam aj vačšie nádrže. Mne by mohla stačiť 300lit. za 249Eur. https://www.aquapumps.sk/tlakove-nado... Super
Odpovedať
Profilova fotka
@martyn33 pozeraj také ktoré majú viac vývodov. Vyhneš sa tím problémom ako písala @zita19 Ale stále ti bude platiť že s tej nádoby dostaneš tak 60-70% vody z jej objemu
Odpovedať
@logo22 počitam s tym ze z tych 300lit. bude realne 200lit. ale to mi uplne staci dennu spotrebu mame okolo 240lit. Problem u nas je ten že sme v obci najvyššie a cez den ked ludia polievaju alebo napuštaju bazeny tak k nam vodu nedotlaci cez noc ale voda tecie. Tymto zasobníkom vykryjem časové useky ked nam voda netečie, a cez noc sa zasobník doplní.
Odpovedať
Profilova fotka
@martyn33 aký je tlak vo vodovodnom systéme?
Odpovedať
@dusan72 no vies kedze to co som napisal (stvrt ktora ked nejde el. tak nejde ani voda - sam som bol v uzase ze take nieco moze byt...) mal som v pamati a tuna junak pise "kvoli dosť častým výpadkom v dodavke pitnej vody" a ked premyslal nad riesenim samospadom tak hold som si to spojil 🙂 ...inak sam bojujem bez el. a je to strasne 😄...
Odpovedať
@martyn33 mal som domácu vodáreň z 200 l zásobníkom v suteréne , teraz už máme napájanú vodu z viacerých zdrojov jeden veľký zásobník je nad mestom a zásobuje všetke domácnosti , dnes sme mali závadu pre prasknuté potrubie a to má len 4 r.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?