Výmena radiátorov za podlahové kúrenie

Profilova fotka
dena
Autor diskusie
18.10.2012
Rozmyslame nad kupou domu, ale ked sme boli na obhliadke, tak sme zistili, ze dom nema podlahove kurenie ale radiatory. Je to starsi dom kompletne prerobeny a je aj ciastocne podpivniceny. Na prizemi by sme chceli vymenit radiatory za podlahove kurenie, len neviem ci je to mozne a ake podlahove kurenie by sme tam mohli dat.
Odpovedať
Profilova fotka
maros_kollar
PRO
18.10.2012
Podlahové kúrenie je vhodné do nízkoenergetických domov. Základným predpokladom použitia nekombinovaného podlahového vykurovania je tepelná strata objektu do 20 W/m3. V prípade že ste vyššie musíte podlahové kúrenie kombinovať s iným druhom vykurovania (napr.telesami) aby ste vedeli dosiahnuť požadovaný komfort. Aby ste sa vedeli správne rozhodnúť musíte dobre poznať stavebnú skladbu domu (priečky,obvodové steny,podlahy,strecha) a previesť výpočet tepelných strát. Na základe vypočítaných údajov sa dá ďalej navrhnúť stratégiu. Druhým faktorom je tiež investícia do prípadných konštrukčných zmien podláh s novým poterom, izoláciami atď. Treba rátať s vyššou stavebnou investíciou. A to musíte rátať s ďaľšou investíciou do samotného vykurovania. Pokiaľ sa jedná o starší dom volil by som rekonštrukciu radiátorového kúrenia a zateplenie stropu v prípade podpivničenia.
Odpovedať
Profilova fotka
ani
18.10.2012
My mame zrekonstuovany dom a v nom suchu podlahovku, je to tensie ako klasicka podlahovka. Potrebuje len 5 cm dokopy.....a sme spokojny....(mame samozrejme dost zatepleny dom, nove okna trojsklo, atd...) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
maros_kollar
PRO
18.10.2012
@ani čiže spĺňa parametre nízkoenergetického domu. tých 5 cm dokopy je veľmi relatívne číslo. Možno niekde na nadpodlaží, ale na prízemie resp.nad nezateplené podpivničenie by som dával dodatočnú izoláciu. A tá by samotná bola hrubšia ako 5 cm. Hlavná myšlienka je v tom, že pokiaľ prídem do domu, ktorý má pevné výšky (zárubne,prechody do iných priestorov atď.) musím urobiť rozsiahle stavebné úpravy aby som sa po osadení podlahovky vrátil do pôvodných výšok resp.budem všetko dvíhať o výšku ktorú navýšim podlahu a to je komplikovanejšie ako sa veľakrát zdá.
Odpovedať
Profilova fotka
ani
18.10.2012
maros_kollar...Mame pivnicu a ta bude zateplena aj zhora....S tou vyskou miestnosti to nie je take hrozne, samozrejme, ze budeme mat nove dvere, trocha nizsie, ale je to v pohode, budu spravene na mieru. Neda sa to ani vidiet...
Odpovedať
linee
18.10.2012
@dena zalezi co od toho ocekavate, jaky dum presne mate (jak izolovany) a kolik chcete investovat a do jake velke prestavby se chcete pustit. Nejmene pracne mi mozna pripada elektricke odporove.
Odpovedať
Profilova fotka
dena
Autor diskusie
19.10.2012
@maros_kollar takto sme nad tym nerozmyslali 8-) nasla som caleo a myslim, ze to by asi bolo vhodne, ale nikde som nenasla na to poriadne recenzie @linee my ten dom nemame, zvazujeme kupu, len nas brzdi ta podlahovka. Urcite chcem v dome podlahove kurenie a kedze dom je po kompletnej rekonstrukcii neplanujeme tam nic robit, len to podlahove kurenie by sme dorobili
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?