Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks tak to netuším, ale neviem aký tlak myslíš? lebo jedine tlak chladiva v systéme ale neviem, mne ide tretí rok a pokles výkonu zatiaľ nepozorujem v chladení ani v kúrení , možno by k tomu vedel viac povedať @fural , čo viem on vie asi viac o tých technických veciach
Odpovedať
Ahojte. Tak už mám aj ja namontované klímy na vykurovanie a to multisplit na 2 comfory a jednu samostatnú perferu. Mám menší problém, nedarí sa mi sparovať perferu s mobilnou aplikaciou od Daikinu. Comfory šli v pohode, tam je dokupovaný wifi modul, ale perfera ho má už zabudovaný v sebe. Perferu som pridal do siete, aj ju vidím medzi sieťami, ale keď ju chcem priradiť do aplikácie, v poslednom kroku vyhodí chybu, niečo ako "Ach joj, niečo nieje v poriadku". Aké máte vy s tým skúsenosti? Používam aplikáciu Daikin Onecta, skúšal som aj staršiu Daikin controler, na dialkovom ovládači stláčam podľa náhodu kombináciu tlačidiel a aj tak nič. Ďakujem za všetky rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@adam62 mne detto nešlo spárovať perfery ale na sieti ich našlo... pomohlo reštartovať router a znova pripojiť
Odpovedať
@dexter89 Ďakujem ti dexter za odpoveď. Večer skúsim a dám vedieť 🙂
Odpovedať
@adam62 inac ked mozem preco si kombinoval rozne modely? ked ti to davali naraz, dexter ma po case montaz dodatocnu na multisplit ze jeho chapem
Odpovedať
Bolo to skôr moje rozhodnutie, oni mi navrhovali viac variantov. Multisplit je na poschodí a dole v obývačke s kuchyňou a kúpeľnou som chcel perferu. Už aj preto lebo chcel som trocha väčší výkon ako 3,5Kw keďže je to starší dom a nie až tak moc tepelne izolovaný a comfory robia potom až 5Kw. Perferu mám 4,2Kw. Nečakal som ale že bude mať tak veľký kompresor, ten multisplit 4Kw je o dosť menší. Mám to zatiaľ namontované iba pár dní, ale tá perfera kúri lepšie ako multisplitové komfory. Pri nich trvá dlhšie kým sa rozkúria, perfera ide skoro hneď. Možno by stačila aj 3,5Kw perfera, ale stále má lákala perfera optimalizovaná na vykurovanie keďže cena bola skoro rovnaká, ale zasa bola výkonovo trocha slabšia, ale mala nižšiu spotrebu oproti bežnej Perfere.
Odpovedať
To parovanie je masaker, ja mam 5x comforu a kazda jednotka sa pri parovani spravala uplne inac. Ani neviem povedat jednotny postup na pripojenie. Musis skusat. Restart routru urcite pomoze. Mne sa jedna pripojila na prvy krat, ina az na 10 krat. Ale ak uz to je napojene tak to nepada a funguje to spravne.
Odpovedať
Profilova fotka
@adam62 ... tiez mam Perferu 4 kwt FTXTM40R/RXTM40N (čakal som viac ako mesiac na dodania - chcel som variant optimalizovany pre vykurovanie), montovana 11.11.22 ... wifi modul nefunkčný odo dňa montaže, po dlhom dopytovani, montážna firma zistila, že nefunguje soft pre appku Daikinu prave pre pripojenie integrovanych modulov vo vyssich radoch klimatizacii (Perfera a ine) . Termin aktualizacia - vraj do 2 tyzdnov (info z 25.11.22)
Odpovedať
toto je uber hanba ze taka velke firma ako daikin sa nevie rozhybat s tou apkou. ked niekde este vidim v dnesnej dobe ze dokupit wifi, pridavny wifi modul a podbne veci tak ma to neskutocne vytaca. tiez moja heier zas nemonituruje spotrebu ale co je divne, ked ju zapnem rano na 24st tak ide nonstop a aj vonkajsia jednotka. som sam zvedavy na spotrebu lebo merac nemam a v panelaku unik tepla je kvalitny
Odpovedať
@pavel202 No tak neviem čo si mám myslieť teraz o japonskom výrobcovi, keď pustí do obehu jednotky s integrovaným wi-fi, ktoré nieje zatiaľ optimalizované pre spárovanie s oficiálnou aplikáciou určenou na ovládanie danej klimatizácie. Také niečo by som čakal u čínskeho výrobcu. Neskúšal si tú perferu spárovať s fonom cez nejakú aplikáciu od tretej strany?
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 ... fajn napad skusit app od tretej strany, len ktorej ?... mas nejaku skusenost?...o japonskom vyrobcovi si myslim svoje (aj ked mam v inom objekte ich klimu uz 9 rokov - a bezi bez zasahu v pohode) asi sa v ramci optimalizacie nakladov zopsuli, alebo si najali indickych vyvojarovov softu pre app.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 ... tiez som cakal na meranie spotreby cez appku. Ale kedze japonsky (popr. indicky) sofwerovi inžinieri niekde urobili chybu, použil som obycajny merac spotreby (wattmeter) ... napr.Solight DT26
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pavel202 Skúsenosť nemám ale zadaj do google play Air conditioner a mrkni na ponuku. Treba vyskúšať. Ja mám Vivaxy a pri montáži boli dodané nesprávne wi-fi moduly - k jednotkám od Midea, nešlo to s nimi spárovať. O dva týždne doniesli montéri tie správne a chytili sa na prvý pokus.
Odpovedať
Profilova fotka
Ale je pravda, že tá Onecta či čo je strašne ťažkopádna aplikácia na rozbehanie a dosť veľa ľudí aj čo majú a ovládajú cez to TČ , na to pučuje 😄 ale keď to už fachčí tak to fachčí dobre a rýchlo , len to spárovanie je nejaké ťažkopádne
Odpovedať
Ja sa pridam do problemov s parovanim. Mam mitsubishi msz ln zatial len 5kw (druha jednotka do multisplit pride az v januari) a za boha ju neviem pripojit cez wps. Inak nadstavenie mate vsetko na auto?. Musim este postudovat tie nastavenia zatial to stale len prepinam... 😄 Nova hracka...
Odpovedať
toshibu alebo lg ma niekto na wifi?,heier slape suoer cez apku
Odpovedať
@unripko Nastav si natvrdo režim kúrenia, nenechávaj klimu aby si vybrala sama či vykurovať alebo chladiť. Ostatné na Auto a len pokiaľ ti bude vadiť povedzme smer nastavenia žalúzie tak toto upravíš manuálne.
Odpovedať
@stefan222 ja mam LG Standard Plus 3,5/4kW, spravoanie bolo ok a appka je pohode, ukzauje rozne info (aktual spotreba, celkova spotreba - den, tyzden, mesiac rok, ucinnost filtra atd). Za ten rok a pol co ju mam a aktivne pouzivam tak bol raz nejaky update ktory ju "rozbil" a ukazovala nekoretkne veci totalne, ale to bolo do tyzdna upravene. Takze za mna v tomto smere celkom spokojnost
Odpovedať
@dexter89 nevies nahodou z tvojich klimatostatistik porovnat priemer teplot za november 2021 a november 2022? zaujma ma ci bol tento rok teplejsi, porovnavam spotrebu ele. z min. rocneho novembra kde som kuril aj peletami, oproti tohtorocnemu iba klimami... min rok som mal novembrovu spotrebu 403kWh cely dom + neviem kolko kg peliet (odhad cca 45kg) a tento rok november iba 2ks klimy 402kWh... je mi to divne ze je rovnaka nemame nejake ine naviky oproti vlanajsku, jedine ze by bolo teplejsie nez vlani...
Odpovedať
Profilova fotka
@goldway jj mám presné porovnanie, teploty sa mi ukladajú do databázy každú hodinu do dňa, takže dát mám dosť 🙂 už mám aj vyhodnotenie mesiaca u mňa na meteostanici pri Prešove bol november takmer identický , ako minulý rok priemerná teplota mesiaca bola 4,6°C a minulý rok 4,5°C počet mrazivých dní (kedy teplota poklesla behom 24 hod. pod 0°C) takých dní bolo 8, minulý rok 10 Pridávam aj teploty v novembroch od r. 2008 aj novembre sú priemerne stále teplejšie
Odpovedať
@toky1 toto mi je jasne. Myslel som skor ci nenechavate bezat jednotky na minimalne otacky a dlhšie aby necyklovali a podobne. Respektíve ako toto co najviac docieliť
Odpovedať
Tak ja som za november prekuril 313kwh A minuly rok 287 kwh
Odpovedať
@unripko ja mam nastavene na 24st a auto otacky a smerujem vzduch cez lamely na zem. vonkajsia a vnutorna idu nonstop medzi 8-19h a nezastavia sa..ziaden defrost .vonkajsia jednotka je na balkone v panelaku
Odpovedať
Tak po dnešnej aktualizácií Onecty už ide pridať aj Perfera. Dovtedy to u mňa nebolo možné.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne za november 3 klímy požrali dokopy c. 240kwh , iné kúrenie som nezapínal a ani v krbe som nekúril ešte tohto roku
Odpovedať
kolko platis za kw? mna sere ze si neviem zmerat spotrebu mojej 😞
Odpovedať
@stefan222 Ak máš klimu napojenú na elektrinu tak, že je ako jediný spotrebič na danom ističi tak vymeň istič za elektromer, ktorý meria spotrebu. Ak ju máš napojenú len na zásuvku, tak si daj merač do zásuvky.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 my mame mideu aj appku, predtym v nej ukazovalo spotrebu ale po nejakom update to tam uz nie je. Tak som to napojila na smart zasuvky co mame doma a pekne ukazuje v app spotrebu.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 ja mam nizku aj VT tarifu a nejak priemerne mi vychádza 0,15€/kwh , ale ty máš napojenú tu klímu nejak na priamo nie? @toky1 ja meram tie dve co mam priamo v zasuvke ale aplikacia mi napr. ukazuje o cca 30% vyššiu spotrebu ako namera merák
Odpovedať
@dexter89 Merák je podľa mňa hodnovernejší, je to hardware. Dnes tie appky robia asi nejakí 18 roční indovia a zamerané sú na primárne ovládanie klimatizácie. To meranie je čisto software záležitosť a len ako bonusová funkcia. Si myslím.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?