Výhodné vykurovanie do 30 ročného domu

Zdravím, žijem v 30 ročnom dome a zvažujem zmenu vo vykurovaní. Doteraz sme vykurovali kotlom na tuhé palivo. Plyn nepripadá do úvahy - v obci nemáme plynové prípojky. Dom zatiaľ nie je zateplený, má Strechu , nezateplenú a je podpivničený. Aké sú vaše názory a skúsenosti? Vedel by mi niekto poradiť?
Odpovedať
Ja na 30 ročnom mením plyn za TČ. Hlavný dôvod istota oproti plynu a možnosť chladenia a využitá FVE.
Odpovedať
@majkavesielka čo je to 30 ročný dom? Bungalow, poschodový, aká veľká plocha? Ako je zateplená fasáda, strecha? Okná sú 3-sklá? Koľko ste doteraz platili za kúrenie a ohrev vody? Ohrev vody máš tiež na tuhé palivo? Máte v dome radiátory alebo vodovodné podlahové? Ak nechceš kúriť plynom, tak ti ostáva : - elektrické priamo výhrevné (najdrahšia možnosť - finančná samovzražda v dnešnej dobe) - elektrické vodovodé (tak isto finančná samovražda) - tepelné čerpadlo (toto v starých domoch dáva najväčší ekonomický význam) - fotovoltaika (ale len ak je v kombinácií s rozumným zdrojom kúrenia, teda zas len tepelné čerpadlo) - automatické kachle na drevené pelety (závisí od toho či ich máte kde skladovať a za koľko ich viete nakupovať) - ešte vieš z časti využiť solárne panely na ohrev TÚV ale zas je otázka, koľko teplej vody za rok spotrebujete...
Odpovedať
@peter977 dom ma stechu hlinikovu, nezateplenu, nie je zatepleny , dom ma rozmer 10x17m. V dome mame radiatory a korol na tuhe palivo. Počas vykurovania vodu vyhrieva kotol,v letevodu vyhrieva elektricky bojler.
Odpovedať
@majkavesielka tak v prvom rade by ste mali riešiť zateplenie stavby. Inak sú to vyhodené peniaze do vzduchu... Aj tepelné čerpadlo neutiahne nezateplenú stavbu na vždy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?