Vyber Tepelneho Cerpadla

Novostavba bungalov 159m2, 30cm tehla + 20cm polistyren strop bude fukana celulozova izolacia 45cm okna 3 sklo 4 ludia podlahove kurenie. TC bude na kurenie a uzitkovu teplu vodu na stranke tools.refsite cz. som vypocital orientacnu tepelnu stratu domu do 6,3kw rozhodujem sa medzi monoblokmi - IVT Air X 90 - AirModul E9 alebo IVT Air X 70 - AirModul E9 - NIBE F2120-8 alebo NIBE F2040-8 - Vaillant aroTHERM plus VWL 75/6 - Stiebel HPA -O 8 CS plus kazda rada, postreh, odporucanie velmi rad uvitam vopred dakujem
Odpovedať
1
2
8
Tiež akurát riešim výber TČ, ale chcel by som to súčasne aj s rekuperáciou a dávam si aj fancoily na chladenie v lete. Pozerám zatiaľ značku Vaillant - ten istý model ako ty alebo Viessmann Vitocal 200S. Mám poschodový dom cca.120m2.
Odpovedať
uz si vyber zredukoval len na tieto znacky a typy, co si poslal? Lebo s nimi skusenost nemam, ale tc mam, od slovenskej firmy a nemam mu co vytknut a hlavne dobre je to, ze aj poradenstvo nam poskytli, ze ozaj komunikovali, vysvetlili aby som mal co najlepsi prehlad.
Odpovedať
Nakoniec dom vybral IVT
Odpovedať
@mike49 to si sa dost rychlo rozhodol, v dobrom zavidim, ja kym si vsetko porovnam tak 2 mesiace prejdu 😛
Odpovedať
Profilova fotka
@mike49 a aky dodavatel pre IVT?
Odpovedať
@jamur tiez som zostal prekvapeny, lebo teda u nas to bolo na dlhe lakte, kym som si vobec zistil aka je ponuka a co asi by bolo pre nas vhodne, ale tak ja radsej tomu venujem viac casu, len aby som vedel, ze cca do coho sa investovat oplati
Odpovedať
@jamur No riešil a porovnával som ho to asi 2 mesiace, rôzne fóra stránky osobne som pochodil zopár dodávateľov.
Odpovedať
@radoslav_chudy Firma NPE Malacky Pán Stachovic, super chlapík. Vie čo robí vie čo ponuka. Za mňa super servis
Odpovedať
@juraj363 Ja som bol tiež aj na Conecu v BA Nevedel som sa rozhodnúť medzi všetkými ponukami. Každý predajca samozrejme pretláča to svoje. Ja som v prvom rade riešil či Split alebo monoblock. Potom samozrejme aj servis. Aj keď IVT nieje najlacnejšie myslím že budem spokojný príde mi to dobrá voľba pomer cena výkon
Odpovedať
Nakoniec som sa s nimi dohodol na podlahovke. Je ideálnejsie ak to celé urobí jedna firma. V Prípade problémov zodpovedá za to iba jedna firma nikto sa na nikoho nevyhovára. Inak ak môžem odporučiť docela dobrá stránka ohľadne TC je https://www.abeceda-cerpadel.cz/
Odpovedať
@mike49 je toho vela, ja ked som vyberal, tak pre mna bolo podstatne aj to ako firma komunikuje, ci nie je problem, ci v pohode mi aj otazky zodpovedia, poradia a take veci. Lebo teda pri takychto veciach nechces aby bol problem s komunikaciou, servisom. To je fakt.
Odpovedať
@pastierik hej u mna to to tiez dost zavazilo
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jamur to je normálna vec, u mňa to nebolo inak, kým som došiel k tomu, že dáme Fenomis, že čo konkrétne by bolo vhodné. Kým som si pozisťoval aké značky sú, aké možnosti, tak to trvalo. Ale teda už som aj rád, že to mám za sebou, že teraz už sa na dome môžeme venovať iným, takým príjemnejším veciam 😄
Odpovedať
@mike49 je to zaklad. Lebo nevies co kedy sa moze pokafrat alebo co, tak aby nebol problem potom so servisom a vyriesit to. Tak by to malo byt no.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako ste vyberali TČ? Oslovili ste najskôr viaceré firmy pre cenovú ponuku? Chcel by som vzduch-voda. Známy mi niečo spomínal, že pri niektorých čerpadlách treba brať do úvahy aj to aký mám pozemok a takéto veci, no nejako sa v tom neorientujem, nevyznám, preto by som bol rád keby ste ma nejako nasmerovali.
Odpovedať
@daniellito to je zaklad toto si ujasnit, ze teda, co chces aky typ. Ked chces vzduch-voda, tak nemusis nad takmito vecami premyslat, to s tym pozemkom. My mame voda-voda. Davali sme z dovodu, lebo proste sme studnu chceli, planovali a teda bola taka moznost, tak preco to nevyuzit. A samozrejme to kurenie by mali byt aj tak premyslene, aby si sa aj bez problemov do A0 dostal.
Odpovedať
Ja som oslovil cca 10 firiem. Treba si to porovnat ponuky. no v prvom rade je najlepsie si o tom co to nastudovat pretoze kazda firam asi bude samozrejme pretlacat to svoje.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik studňu ale to ste si robili zvlášť, to ti nerobila všetko jedna firma, či ako? Neľutuješ, že si išiel do TČ? @mike49 no to mi je jasné, len teda zorientovať sa v tom nie je pre mňa ako pre úplného laika jednoduché. Máš nejaké rady na čo také si mám dať bacha?
Odpovedať
Profilova fotka
@mike49 aj ja tak isto zem voda (vrty)...
Odpovedať
daniellito Ako dom už písal mne dost pomohla stránka abeceda-cerpadel No ale bez toho aby si si to naštudoval to asi nepôjde. To je aspon moja skúsenosť. Nieje je to lacná investícia a hlavne to ma slúžiť dlhé roky. To čo vyhovuje mne nemusí vyhovovovat tebe….
Odpovedať
Profilova fotka
@mike49 si ma neoznačil, tak som až teraz zazrel, že si mi písal. Ďakujem za info. Akože zisťujem si o tom, čítam, ale tých informácii je na nete ozaj kvantum a zorientovať sa v tom nie je najjednoduchšie, ale tak hádam sa mi to podarí. Veď práve to, že ide o to aby na roky bol kľud aby to bolo dobre urobené.
Odpovedať
@daniellito nie, studnu a okolo toho veci mi robili ini, ale teda firma, od ktorej mam TC tak bola napomocna, ked sme to riesili, ked som nieco potreboval od nich vediet, poradit tak bez problemov 😉 Nelutujem, keby som lutoval, by som ti to tu asi nepisal. Oplati sa to, aj ked na zaciatku hej isli do toho peniaze, bola to investicia, ale zato teraz je to parada.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik aha, to si si pozeral akože niekoho z blízkeho okolia? Musím si aj ja pozisťovať teda ako to je. Ty si mal akože aj pôvodne v pláne robiť studňu, či podnet bolo práve TČ voda-voda?
Odpovedať
@daniellito bolo to v plane, ked proste sme dosli na to, ze ta spodna voda je a da sa ju vyuzit aj takto tak preco to neurobit, myslim, ze kazdy by isiel do takehoto variantu, lebo to ma zmysel proste. Ale hej na to je najlepsie si najst niekoho z okolia. Nech to aj cenovo vyjde normalne. Voda-voda je super v zime, ze ta efektivita vobec neklesa.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik bez problemov si sa len s tymto riesenim dostal do A0? alebo si potreboval este dodatocne nieco viacej?
Odpovedať
@moravsky ano, ono dobre je ked sa ti na to pozrie clovek, co sa do toho rozumie a navrhne ti take riesenie s ktorym nemas problem sa do toho vojst. V dnesnej dobe sa to da, len teda treba mat znalosti.
Odpovedať
Ahojte, my doma tiež uvažujeme nad tepelným čerpadlom vzduch-voda. Dom je už zateplený a máme aj nejaké projektové energetické hodnotenie. Ja ako laik som ho pozerala a pozerala som aj stránky podľa čoho si navrhnúť TČ, no neviem akú hodnotu z toho certifikátu viem použiť, alebo žiadnu? Vyznačené sú tam nasledovné hodnoty: Merná objemová potreba tepla na vykurovanie E1 = Qh/Vb (kWh/m3) 10,61; Merná ploš.potr.tepla na vykurovanie E2=Qh/Ab(kWh/m2) 32,83. Čo som našla na stránkach tak vraj treba nejakú tepelnú stratu v kW, no čo som našla nejakú stratu v našom hodnotení tak mi je vo W/K. a keby som to nejak hodila na kW dostanem oproti hodnote na internete 4-10 kW pre domy necelý 1kW. Viete mi niekto pomôcť?
Odpovedať
Profilova fotka
@anjelik1112 neskusala si sa obratit na niekoho kto sa tepelnym cerpadlam venuje, kto poskytuje poradenstvo, zeby ti priamo aj s vyberom pomohli?
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik nevedel som, ze takto dobre to moze vyjst, ze sa to takto da, ale tak to je velmi individualne si myslim, ale teda dobre mas, ked sa to tak podarilo. Co sa tyka umiestnenia cerpadla, tak kde to mas aby to bolo v pohode a nerusilo napriklad susedov?
Odpovedať
@moravsky my mame typ voda-voda a mame len vnutornu jednotku, interierovu a tu mame v technickej miestnosti, takze s tym problem nie je, co sa tyka jednotky vzduch-voda, ktora teda ma aj vonkajsiu, tak tam sa odporuca na severnej strane ju mat umiestnenu, to mi spominali z firmy, ked sme si davali, ale ze to nie je podmienka, len odporucanie a zase dnes tie cerpadla uz nie su take hlucne zeby bol problem, zeby to rusilo
Odpovedať
1
2
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?