Vodnik bez akumulacnej nadrze - na priamo

Ahojte mam kozub s teplovodnym vymennikom (Kratki aquario), zapojili mi ho na priamo cize podlahovka a radiatori, Moja otazka je ci nebude problem ak sa bude neustale menit tepla voda so studenou..myslim si ze to su velke teplotne vykyvy..cerpadlo sa neustale zopina vypina .. Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
@tahotovo ked som pozrel zapojenie tak som ani nemusel citat a vidim ze to nerobil kurenar. Toto je zle! Vlozka bude kondenzovat.
Odpovedať
Presne, dochladzovacia smycka nezapojena, zastuplovana, iba tlakovy poistny ventil. Ziaden termoventil na ochranu spiatocky,. A hlavnne ochrana podlahovky proti prekureniu. Staci makke suche drevo a hned je na kachlach 70st a viac.
Odpovedať
Profilova fotka
@tahotovo ako by povedal Jiří Kodet v Pelíškoch: dávam boľševikovi rok, maximálne dva! Potom Ti tá Poľská kráska zhrdzavie :-|
Odpovedať
A nestaci ak mam cidlo ktore meria teplotu vody a zopina cerpadlo..mam nastavene na 50 a hysterezu 5 tym padom v kozube bude stale voda medzi 45 a 50 C ..tak mi to bolo vysvetlene :/
Odpovedať
@gkrivanek A nestaci ak mam cidlo ktore meria teplotu vody a zopina cerpadlo..mam nastavene na 50 a hysterezu 5 tym padom v kozube bude stale voda medzi 45 a 50 C ..tak mi to bolo vysvetlene :/
Odpovedať
@tahotovo nestaci, bez ladomatu to nikdy nebude dobre
Odpovedať
To je teplota na vystupe, nie na spiatocke. A prave ta studena spiatocka je ta "škodná"
Odpovedať
@gkrivanek a je mozne pouzit bypass na zmiesavaci ako dochladzovaciu smycku ? Alebo sa to tym neda nahradit a urcite potrebujem smycku hned za krbom?.. vdaka za radu
Odpovedať
Takze tak to funguje vysvetlil mi to odbornik: Namiesto termoventilu alebo dochladzovacej smycky je tam zvlast cerpadlo s termospinacom nastavene na 50 - vtedy spusti cerpadlo ..ak teplota vody poklesne na 45 vtedy vypne cerpadlo, Takze v krbe bude voda od 45 do 50 stupnov..tym padom nevznikne kondenz..
Odpovedať
Prikladam foto
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?