Vitopend 100 - problém s ohrevom TUV

Dobrý deň, máme Vitopend 100, kúrenie funguje normalne ale akonáhle pustím teplú vodu tak kotol hreje možno 30 sekúnd a potom vypne plameň aj ventilátor, led svieti o chvílu spusti znova ohrev a toto robí dokola a tečie buď studená alebo vlážná voda.
Odpovedať
Akú tvrdú vodu máte...?
Odpovedať
@jajasko zaneseny vymennik. Teplota na kolko vyleti ked zapne ohrev TUV ???
Odpovedať
Ako v Nitre, tvrda voda, lenze vymennik je vycisteny. Teplota nestupa
Odpovedať
Teda zle som sa vyjadril, neviem teraz urcit ked kuri
Odpovedať
@jajasko daj foto kotla ktory je to druh vitopendu
Odpovedať
WH06
Odpovedať
Este doplnim, nechal som pustenu vodu asi na 3 minuty a teplota stupla na 60
Odpovedať
Profilova fotka
@jajasko Ktorý vymeník bol vyčistený ?
Odpovedať
Obidva
Odpovedať
Profilova fotka
@jajasko Potom neprepne 3 cestny ventil pre ohrev vody do krajnej polohy a ostava niekde zaseknuty v medzipolohe
Odpovedať
@yuri66 moze byt, ale ked som skusal vychladnuty kotol tak vystup do radiatorov zostal chladny, zato vymennik bol horuci. Asi to naozal bude zaneseny vymennik.
Odpovedať
@yuri66 @gkrivanek tak zistil som ze posiel jeden radiator a vymenik TUV bol zaneseny bordelom na strane od kotla, tak som ho vycistil ale asi to bude len docasne. Vymenim radiator a zavolam servisaka nech pride s masinou a cele to precisti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jajasko Bordel z radiátora upchal výmenník...?
Odpovedať
@dedo758 ano doskovy vymennik upchava pretoze cez neho prudi kotlova voda. Tento viessman ma 2 vymenniky. Bezne sa upcha doskovy ked je neosetrena voda + bez filtra.
Odpovedať
@gkrivanek Ja viem, kolega servisuje Viessmanny a ja občas s ním (z tej vodárskej stránky), tak som niečo pochytil :-) Výmenník napálený bordelom som videl nejeden. Aj 300-vkový som pre Viessmaňákov s boľavým srdcom rezal, aby videli, že to zachrániť nepôjde
Odpovedať
@dedo758 ano bordel z radiatora a niekde este ostal, lebo 2 radiatory slabo kuria, tak zostava komplet preplach asi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?