Vitodens 200 - zapínanie a vypínanie kotla

Zdravím, Vie mi niekto povedať pri akých teplotách sa Vám zapína a vypína kotol (horák) voči Vami nastavenej teplote? Chcel by som reakcie len majiteľov (serv. technikov) KK Viesmann Vitodens 200. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ake teploty mas na mysli? Mne sa kotol zapina podla toho co mam nastavene na programe, t.j. rano 3 hodky a poobede 3 hodky...
Odpovedať
Myslel som keď je napr. izbová teplota nastavená na 22C tak pri kých teplotách Vám kotol vypína, resp. zapína
Odpovedať
Aby som to ešte upresnil. Mám na mysli teplotnú hesteréziu kotla, žiadne časové údaje.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo999 ja to mam trochu inac - centralny termostat mam na dolnej chodbe a v kazdej izbe mam izbovy termostat ktory ovlada elektrohlavicu na kazdej vetve v rozvadzaci. Takze kazda miestnost je riadena vlastnym termostatom a hlavny termostat mam na 25. Takze kotol kuri rano aj poobede po 3 hodiny. Teplotou sa neriadi pretoze keby som ju dal povedzme na 23, po dosiahnuti 23 by sa vypol a v kupelniach by som nedosiahol vyssiu teplotu. Neviem ci je to dobre alebo zle, no mam to tak, teplota v dome prijemnych 22 stupnov, v kupelniach 24, spalne na 20. Spotreba plynu cca 8m3 denne, dom cca 300m2.
Odpovedať
Neviem, či regulácia od Viessmann je taká dobrá, ale všimol som si, že kotol pomaličky prikuruje aj pri dosiahnutej teplote. Zatiaľ som si nevšimol, že by teplota klesla o viac ako 0,2C. Predpokladal by som, že zakúri až keď hodnota klesne povedzme o 0,5C a vypne pri +0,5C od nastavenej teploty. Musím podotknúť, že to sledujem len pár dní a neviem presné chovanie nastavenej krivky pri iných teplotách.
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi ako mas nastavenu zavislost medzi vonkajsim cidlom a termostatom... Ja to mam 50/50 a po dosiahnuti 22st kotol spomaluje... Udrzuje teplotu resp. Ak usudi, ze sa moze vypnut, vypne sa...je to ine pre +3 a ine pri -10. Vyhoda ekvitermiky je v tom, ze vdaka ext. cidlu kotol vie, co sa bude diat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?