Viessmann Vitodens 111W

Zdravím, mám tento nový kotol na ktorom mám nastavenú teplotu do radiátorov na 55 stupňov a termostat v izbe mam na 22 stupňov. Všimol som si že keď začne kúriť, tak z nejakých 40 stúpa nahor, ale nezastaví sa na tých 55 ale ide ďalej a po zhruba pol hodine (ak sa nevypne skorej) je tam 72 stupňov (to je maximum, vyššie už nejde), tak sa chcem opýtať, kto máte tento kotol, alebo sa v tom vyznáte, či je to normálne, pretože vonkajší snímač ktorý nastavuje teplotu podla toho aká je zima, nemám.
Odpovedať
Profilova fotka
@koloman55 Otočný gombík „Teplota vykurovacej vody“ a „Reset“ treba nastaviť na číslo "2"
Odpovedať
@yuri66 Ja tam nemán otočný gombík, ja mam verziu z dotykovým displejom. nahral som to na mobil: https://www.youtube.com/watch?v=ydyWe...
Odpovedať
@koloman55 ahoj. Pozor lebo pri ohreve teplej vody je tam bezne cez 70C :) Toto bude tvoj pripad.
Odpovedať
@gkrivanek to nieje tepla voda, na videu vidieť že je zvolený radiátor. Ohrev teplej vody mam zatial vypnutý.
Odpovedať
@koloman55 natoc mi video tak Ze nech kotol vychladne Zapni ho a toc display. Nesmie prekrocit pri kureni zvolenu teplotu a v momente ked ju prekroci mal by horak vypnut. Jeden z dovodov je chybne cidlo teploty Upchaty filter alebo vystupne koleno na vymenniku 90° hore. Potrebujem vidiet ako sa zachova horak pri zvolenej teplote. Takze termostat s ekvitermickym riadenim nemas?!!
Odpovedať
@gkrivanek tu to máš , ale musel som to zrýchliť a není to cele, lebo už som nevládal držať mobil v tej polohe 🙂 ale pokračovalo to tak že to rástlo až na tých 72, ale veľmi pomali. Samozrejme na termostate som nastavil 25 stupňov, aby mi to hneď nevyplo. Na druhu stranu nezdá sa mi že by mal radiátor 70 stupňov, neviem nemám ako zmerať radiator https://youtu.be/ezWKkhVId1w
Odpovedať
@koloman55 modulacia funguje Rastlo to tak ze tam na spodku zmyzli vsetky vodorovne palicky???
Odpovedať
@koloman55 modulacia funguje Rastlo to tak ze tam na spodku zmyzli vsetky vodorovne palicky??? Na 90% to bude upchate
Odpovedať
@koloman55 modulacia funguje Rastlo to tak ze tam na spodku zmyzli vsetky vodorovne palicky??? Na 90% to bude upchate Proste cirkulacia.
Odpovedať
@gkrivanek tie paličky som si nevšimol, ale marí sa mi že to rástlo aj uplne bez paličiek...teda ak je to upchaté, spravím s tým niečo, alebo musím volat technika?
Odpovedať
Profilova fotka
@koloman55 Ak su radiatory teple tak urcite cirkuluje voda, ak kotol nevypne pri teplote ktora je nastavena a zobrazuje aj napriekom tomu vyssiu teplotu a stale ide horek je problem, ak je v zaruke volat technika a ziadat vymenu riadiacej jednotky a prekontrolovat vsetky snimace teploty
Odpovedať
@koloman55 no ked rastie bez paliciek tak to znamena ze je upchaty niekde system. To co pise nadomnou skalicky kotolfil nemusi byt pravda, pretoze obeh je ale slaby a tym padom aj radiator bude teply. No je obeh nedostacujuci a neschladi spiatocka vymennik.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Toto koleno treba skontrolovat Spustit vodu Vytocit so 17 klucom ten biely vypustak A musi byt koleno ciste. Ak je zanesene presne takto sa chovaju tie zariadenia. Samozrejme pozret filter pod kotlom
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Si precitaj madarsky truhliku co tam napisal v svojom prvom prispevku, citujem "tak z nejakých 40 stúpa nahor, ale nezastaví sa na tých 55 ale ide ďalej a po zhruba pol hodine (ak sa nevypne skorej) je tam 72 stupňov" ked kotol ani za polhodiny po tom co prekrocil nastavenu teplotu nevypne, je niekde inde problem ako zanesene potrubie, nebudem sa stale opakovat ake su to sroty a pouzivaju cinske prvky a snimace, ktore nevydrzia viac ako po zaruku
Odpovedať
Našiel som človeka, čo ma taký istý kotol a ževraj sa sprava rovnako ako moj, len on ma podlahove, teplotu ma nastavenu na 40 a ze mu kuri az do 60
Odpovedať
Ale ze do podlahy mu posiela len 40, lebo to by hned zistil ak by mu yam posielal 60 stupnovu vodu
Odpovedať
@yuri66 ze madarsky:)))) to je dobre
Odpovedať
@yuri66 ak veissmann je zlý tak aký kotol je dobrý a kto nepoužíva čínske diely a cidla? Pýtam sa pretože idem dávať nový kotol do domu a práve 111 mi odporučili tak aby som vedel
Odpovedať
@spikerhc on je zaujaty voci tej znacke neries. Bez obav do 111 ky mam ich zopar na starosti a funguju velmi dobre a spolahlivo. Tie dristy o cinskych suciastkach. Je tam grundfoss cerpadlo. Vymennik je vlastnej vyroby s 10 rocnou zarukou! Regulacie su spolahlive a menia sa velmi zriedka. Aj keby boli snimace z ciny ,su spolahlive a menia sa zvacsa po 10 rokoch. Takze ako pise vydrzia ledva zaruku to ma pravdu len zabudol povedat ze maju predlzenu 10 rocnu zaruku:). Stane sa samozrejme ze odide cidlo aj v 5 rocnom, ale v pohode den dva a vyriesene.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc Geminox_THRs - vykon podla potreby https://brln.sharefile.eu/share/view/...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?