VIADRUS u22 + 4CV esbe vrg 141 +....

Dobrrý deň. PO dlhšom čase som sa odhodlal k rekonštrukcii kúrenia. rozhodol som sa pre 4CV ESBE VRG 141 , bez servopohonu a regulácie. v prvej fáze som mal zapojené iba jedno čerpadlo na radiatorovej stupacke . Nefungovalo to správne . Mal som problém s udržaním spiatočky do kotla na hodnote nad 55 st. . Preto mi kurenar odporucal zapojenie dalsieho ventilu na kotrolu spiatocky do kotla (krátky okruh). Puzil som 3CV termostatický zmiešavací , s plombou na 55 st. doplnil som cerpadlo za predmetny 3CV a jedno na bojler. Bol som s tým spokojný= 4CV so msi nastavoval potrebnú teplotu do radiatorov a o spiatocku do kotla sa stara termost. zm. 3CV. Po prejdení niekoľkých dní som si uvedomil že spiatočka z radiatorov je dosť vlažná v porovnaní so stúpačkou. Mám obavu že problém je z 3CV , ktorý slabo otvára spiatočku a tým je znemožnená dostatočná cirkulácia teplej vody. Otázka je prečo je problém s nedokonalým nahriatim radiatorov ak je to nutený obeh. ďakujem pridávam fotky : 1. pred upravami , 2. uprava 4CV a jendo cerpadlo, 3. úprava , doplnený 3CV a dalšie 2 cerpadla .
Odpovedať
Keby sa už pri prvej úprave namontovalo čidlo na spiatočku kotla a zapojil 4CV cez servo a reguláciu, nemuselo sa to ďalej komplikovať. Na poistný ventil treba namontovať rúrku a ukončiť ju 5 cm nad zemou...
Odpovedať
Neviem kto to takto skomplikoval....4cv mal byt min dimenzie 2" tym padom ti ide kotlovy okruh na samotiaz ,to cerpadlo za tym 3cv vyhod , no a potom ti staci len cerpadlo na sekundar za 4c.....a urcite to bude super..v.. .
Odpovedať
@daralbajda cerpadlo na radiatorovom okruhu misim mat pretoze mam 1 radiator stiahnuty dole zo stupacky .. a tu dimenziu 4CV som nechal na kurenarovi a viem (cital som)ze dolezite ju spravne urcit .
Odpovedať
@dedo758 aj mne sa to teraz zda ako najlepsie , lenze kurenar povedal ze toto je lepsie ...len ho nenapadlo ze 3cv sa otvara postupne a preto neviem xi zabexpecenim regulacie a serva nevudem musiet vyhodit ten 3cv .
Odpovedať
Daralbajda a Dedo758 maju pravdu :-) Ale ked vidim to zbytocne prekompikovane zapojenie len preto aby si osetril spiatocku. Tak na osetrenie spiatocky ti stacilo aj za kotlom urobit skrat-z vystupu kotla dat dalsie cerpadlo co by vhanalo teplu vodu dole do spiatocky a mas spiatocku osetrenu a usetril by si kopec penazi a roboty za ventily + este vymenit ten ventil na spiatocke za spatnu plavajucu klapku proti pretopeniu :-D No ale aj komplikovane sa to da urobit podla kurenarov ako vidim :-D Takeho kurenara by som kopol do riti :-D :-D
Odpovedať
Ochrana teplej spiatocky? 32 rokov viadrus ide nam uz bez toho... z toho 25 rokov ide spolu s cerpadlom bez samotiaze... ale len moj nazor... moze zo poskodit kotol???
Odpovedať
pointa bola nasledovna 80 stupnov v kotli 60 na spiatocke a regulovany vystup do radiatorov . viem teraz zatial iba manualne nastavit teplotu do rsdiatorov pri spminanych teplotach v kotle a spiatocke .pri kupe serva si nastavim konstantnh teplotu alebo zavislu na vonkajsej teplote ...
Odpovedať
@lukopuko aha takze to chces viacmenej zautomatizovat... viacmenej aby ti to neprekurovalo.... kvazy mu vytvoris zmiesavac
Odpovedať
@mattyrv Preto vam to tak dlho funguje aj bez ochrany spiatocky lebo je to este poctiva liatina vyrabana za komancov podobne ako stare plechove kotliky ktore tiez vela vydrzali a vtedy sa este nesetrilo tak na materialoch ako dnes. Ale keby si mal napriklad uz novsi viadrus u26 tak tam nizkoteplotna korozia rozozerie clanok pri takomto striedani teplot aj za 5rokov :-D
Odpovedať
@dodik13 aha takže na nové kotle je dobré tam urobiť tú ochranu teplej spiatočky? Týka sa to aj značky Buderus? Nad tým sme premýšľali v prípade výpadku tohto kotla....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?