Vetranie s rekuperáciou od Flexitu

Ahojte, chcem sa poradiť s vami, aké máte skúsenosti s rekuperačnými jednotkami od Flexitu? https://sk.flexit.eu/nordic-s/ pomer cena kvalita?
Odpovedať
@matko91 Mne sa to pozdavalo, tak som im dal nacenit tepelne cerpadlo aj s rekuperaciou a poslali mi cenovu ponuku 13 560 € (udajne po zlave) + 1500 € montaz 🙂 😬 nazor si urob sam..
Odpovedať
@rouney pozeram na ich stránke, ze maju vsetko v jednej skrini EcoNordicWH4 co citam, tak zaujimave to je a stoji to aspon za posudenie zistit nejake referencie, kde je to namontovane alebo tak, lebo ak tomu dobre rozumiem, ich heslom, ci mottom cela technicka miestnost v jednej praktickej skrini?A ze sa da aj podlahovka tam napojit?
Odpovedať
@matko91 ano to je ono,co som daval nacenovat..vsetko v jednej skrini a bez vonkajsej jednotky..urcite sa tam musi dat napojit podlahovka, ale viac ti nepoviem,lebo sam neviem.. po tej cene som uz viac info nezistoval..najlepsie su referencie od ludi,ktori to uz maju..ale osobne si myslim,ze ich je malo..
Odpovedať
@rouney príde mi to ako celkom dobrá myšlienka hej, celkom ich video mi pomohlo k porozumení: https://www.youtube.com/watch?v=tUS6v... rozmýšľam, ak by som šiel osobitne do podlahovky, rekuperácia, ohrev TUV - čerpadlo, tak má to vyjde narovnako - prečo to potom nemať všetko v jednej skriny - príde mi to šikovné a skôr asi aj na trhu čo sledujem, nenašiel som nič podobné tomu, možno niekde existujú lacnejšie varianty,l no toto mi padlo do oka 🙂
Odpovedať
@matko91 My sme začali stavať dom pred dvoma rokmi. Asi ako väčšina ľudí na Slovensku peňazí nemáme nazvyš, preto, čo sa dalo, sme si robili svojpomocne a snažili sa ušetriť, kde sa dá. V mnohých situáciach mi pomohli aj rady a skúsenosti, ktoré som našiel na tomto fóre, vďaka čomu som rýchlo, ľahko a lacno urobil, čo sa dalo a tak sme pomaličky pokračovali. Dom máme postavený v oblasti, kde nie je kanalizácia a pár krát som cítil smrad zo žúmp alebo v zime, keď susedia kúrili drevom a smrdela z toho polka ulice. Taktiež som sa obával, ako to zladiť s digestorom, pretože nechcel som, aby boli netesnosti v izolácii kvôli prestupom do exteriéru, bál som sa, že cez digestor bude ťahať chladný vzduch zvonku v zime a dočítal som sa, že s takýmto digestorom má rekuperácia problém, lebo tam sú rôzne tlaky. Recirkulačný digestor sme zavrhli od začiatku, pretože ten sme zažili predtým v byte, kde sme bývali a iba to hučalo a výkon to nemalo žiaden. Už skôr som si dal robiť cenové ponuky u viacerých firiem, medzi nimi bola aj jedna od firmy z Prešova, kde bola nacenená jednotka od Flexitu. Tá cena bola z drahších ponúk, hoci mal som nacenené od iných značiek aj za viac eur. Ako som spomínal vyššie, snažím sa ušetriť, kde sa dá a tak som tie drahšie ponuky spočiatku zamietol. Ozval sa mi však chlapík, čo mi to naceňoval ( ako jeden z mála firiem) a aj som mu povedal, že je drahý a nepostúpili do ďalšieho výberu. Nedal sa však jednotducho odbiť a pozval ma k nim, aby som naživo videl, čo mi ponúka. Povedal som si, že je to neďaleko, tak prečo nie. Prišli sme tam aj s manželkou a keď sme začali rozoberať, z čoho všetkého ten systém Flexit pozostáva a čo nám táto spoločnosť prinesie, naše uvažovanie sa otočilo. Vysvetlím prečo: Uvedomili sme si, že aká kvalitná vzduchotechnika u nás bude , taký kvalitný vzduch budeme dýchať. Divil som sa , prečo mi navrhol tak veľa výduchov, keď iné ponuky mali menej a na to mi poukázal, že napríklad v spálni sme s manželkou dvaja, ale spať tam s nami budú aj malé deti. Na chodbe je výduch, lebo tam odkladáme šaty, topánky a v zime či daždi sa tvorí vlhkosť , ale môže to aj smrdieť, podobne aj v šatníku , kde nemáme okno. Flexit jednotka dokonale rozoberateľná a teda aj čistiteľná a hygienická. Jednotku ovládam cez mobilnú aplikáciu aj mimo domu a keď treba, v prípade potreby môžu na diaľku diagnostikovať jednotku a riešiť situáciu. A teraz tie najväčšie pecky Ako jediní mi vedeli ponúknuť uhlíkové filtre s aktívnym uhlíkom, ktoré sa vkladajú do prechodového boxu a tieto filtre odstránia zápach z ovzdušia a zachytia smog, čiže sa mi do domu neprenesie zápach z ulice. Flexit má digestor, ktorý je možné napojiť na rekuperačnú jednotku a NEMÁ MOTOR, TAKŽE NEHUČÍ PRI HLAVE. Keď zapnem digestor, odťah zabezpečí rekuepračná jednotka, ktorá zároveň vyvažuje tlaky a má tesnú elektronickú klapku, cez ktorú neprepúšťa chladný vzduch. Bál som sa, či mi vzduch z digestora nezaserie rekuperačnú jednotku a na to mi ukázal, že to obchádza rekuperátor a vzduch ide rovno von. Nakoniec ma zabili tým, aký servis ponúkajú- vedia mi čistiť rozvody, dokonca ich dezinfikovať ozónom, majú množstvo doplnkov, ktorými môžeme obohatiť náš systém ako napríklad Uv lampa na dezinfekciu vzduchu, aromatizér alebo centrálny vysávač od Flexitu, ktorý funguje komunikuje podobne ako digestor , či už spomínané uhlíkové filtre. Po asi týždňovom rozmýšľaní, kedy sme oslovili aj iné firmy, ktoré nám poslali cenovo lepšie ponuky a zistení, že nám nedokážu poskytnúť ani len kvalitný servis , nieto ešte tieto doplnky, sme sa rozhodli nakoniec pre túto spoločnosť. Prežili sme v novom dome prvú zimu a môžem potvrdiť, že ten výber stál zato. Aj keď na ulici smrdel dym, v dome sme mali príjemný vzduch bez smradov. A varenie s digestorom je paráda, nehučí, častokrát si manželka ani neuvedomí, že je zapnutý, neprefukuje cez neho studený vzduch. Jednotka je tichučká, žiaden hluk ani pískanie v rúre. Dal som si od nich aj magnetické tanieriky a už som ich aj čistil a je to ľahučké, lebo sa netrápim s ich vyberaním. Z osobnej skúsenosti môžem len odporúčať.
Odpovedať
@igorec ahoj, toto je celkom zaujimave riesenie. mozem sa spytat, co ta stoji rezia celeho systemu? napr. kolko stoja filtre do reku, servis, atd? System je to zaujimavy, ale niektore "pecky", co popisuje,s su normalne aj inde - napr. uhlikovy filter si mozes kupit do akejkolvek reku, apka tiez, dezinkecia ozonom, atd. Nevyhodou moze byt aj to, ze ak sa ti pokazi jedna "skrina", tak ti nefunguje vlastne nic, ak to spravne chapem.
Odpovedať
@bigjamajko Ahoj sada filtrov stojí okolo 60€ za ten polrok, čo bývame , som ešte nemusel meniť, servisná prehliadka má viacero úrovní, to si môžem vybrať, ktorú chcem. Uhlíkový filter, o ktorom hovoríš ty , je v rekuperačnej jednotke- je to len akokeby nástrek na tkanine a to som ho videl osobne . Ja mám uhlíkové kapsuly s granulami aktívneho uhlíka. Mne rekuperačná jednotka na lacnom filtri zachytí prach a špinu a aktívny uhlík smrad. Ja čo som mal cenové ponuky, tak takúto kapsulu mi neponúkol nikto iný, iba filter do jednotky s nástrekom. Dezinfekcia ozónom detto. Ako som spomínal Flexit som si vybral kvôli hygienickosti je to celokovová jednotka , viem vybrať vtrule aj rekuperátor bez šrubováka a tak ju úplne vyčisiť. Apka od flexitu má bezplatný vzdialený prístup a diagnostiku, čo mi skráti čas a uľahčí riešenie situácie. Ja vravím o svojej osobnej skúsenosti s rekuperačnou jednotkou Flexit, ty zrejme hovoríš o tej skrini- s tou nemám skúsenosť, takže na to ti neviem odpovedať.
Odpovedať
@igorec vdaka za odpoved. Ano, povodne som myslel, ze hovoris o econordic wh4. Nedavno sa tu k tomu vyjadroval spokojny majitel z Presova, tak som si to omylom spojil. Dostudoval som, ze je to modularny system a ty mas teda len cast z neho - rekuperaciu. Tie uhlikove kapsuly su zaujimave riesenie, to som ozaj este v reku nevidel. Inak ja mam reku s klasickym uhlikovym filtrom a pachy teda filtruje tiez dobre. Tak nech sluzi.
Odpovedať
@bigjamajko Si šikovný šdudent 🙂 Dik, aj tebe všetko dobré.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@igorec Zdravim, tiez rozmyslame o rekuperacii od Flexitu, viete mi poslat nazov Presovskej firmy od ktorej ste to brali? Dakujem
Odpovedať
@marecek81 myslím, že to bol Haton
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@igorec Dobry den, chcem sa spytat neviete ci ma firma zastupenie aj niekde na zapadnom Slovensku?
Odpovedať
Článok sa načítava...
https://sk.flexit.eu/kontakt/ dole je číslo
Odpovedať
@rouney Ahoj, prosim ta nemas uz tu cenovu ponuku od Flexitu, len som chcel vediet co vsetko v tejto cene bolo. Dakujem.
Odpovedať
ahoj, hladal som to,ale nepomozem ti,lebo nikde to neviem najst. Ale ved za nacenenie nic nedas,daj si to nacenit a uvidis.Aj tak sa urcite zasa ceny menili smerom hore samozrejme.
Odpovedať
Zdravim ja som dal instalovat flexit firme rekuperuj.sk... Vyborna cena oproti konkurencii. Prisli vsetko pekne spravili a vysvetlili. S jednotkou Flexit maximalna spokojnost. Ticha, lahko sa vycisti a appka super
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@igorec To tepelne cerpadlo ma dostatocny vykon? Nam projektant vypocital tepelne straty 6.8 kW, ale EcoNordic ma vykon 4 kW, tak neviem, ci je to slabe cerpadlo. Hoci podla brozury to cerpadlo utiahne plochu do 220m, my mame 170 m2
Odpovedať
Podla obrazka vyzera zaujimavo. Kolko stoji samotna rekuperacna jednotka napriklad CL4 alebo S4?
Odpovedať
@dominik_boksansky Nam nacenili samotnu jednotku S4 na 3200€ s DPH
Odpovedať
@kayman traba zvazit pre a proti napriklad komfovent co su kvalitne jednotky daju sa pri podobnych parametroch kupit niekde na urovni 2500 eur.
Odpovedať
@tomas_benc tepelne cerpadlo ani reku sa nema navrhovat podla plochy domu, alebo objemu ale reku podla poctu osob a TC podla tepelnych strat domu ak sa nim ma kurit 😉
Odpovedať
@dominik_boksansky ano, ale budeme mat na to napojeny digestor, neviem ci to ine znacky ponukaju
Odpovedať
@kayman myslim, ze ponukaju. Ako technicky tak to treba overit
Odpovedať
@kayman v mojom dome som mal podobný príklad, dal som si naceniť komfovent a flexit. Flexit sú síce drahší, ale komfovent nemal 5-te hrdlo napojenie na digestor (toto vyhralo u mojej ženy - tichý a bezmotorový digestor). Bál som sa zmiešavania pachov z digestora cez rotačný výmenník, ale chlapi na showroome mi to vysvetlili. Je tam samostatná komora, ktorá obchádza výmenník a ide priamo vonku. Montážna firma mi to namontovala a neľutujem chlapi, za tie peniaze to stálo zato. Minule som bol na dovolenke, mám staršie deti, nechceli ísť s nami samozrejme 🙂 tak som im nastavil rekuperáciu priamo z Chorvátska vďaka bezplatnému Cloud servisu, toto som ocenil po digestoru asi najviac. Tichá, šikovná mašina, ktorú môžem len odporúčiť.
Odpovedať
@matko91 tak to rad vidim, ze je s digestorom spokojnost. Tiez tomu celkom doverujem, chlapik z flexitu vyzeral ze vie co vravi. Uvidme koncom roka, ked bude namontovany…
Odpovedať
@matko91 ktoru jednotku mas konkretne?
Odpovedať
@tomas_benc Zdravím Ja mám od nich rekuperačnú jednotku, ak chcete riešiť kúrenie, ozvite sa firme čo to montuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
obnovujem temu Len by ma zaujímalo aká je spotreba. Na PHI Flexit nie je uvedený, čo je divné pretože tak úspešná spoločnosť by nemusela skrývať nič. A tak je ťažko porovnať s konkurenciou ako napr. Brink alebo Zehnder. Štandardne sa uvádza merná jednotka účinnosti vo Wh/m3, čo je napriklad hodnota 0.2 Wh/m3 pri výkone rekuperácie 250m3/h a pod. Prípadne sa uvádza ešte spotreba energie, čo je napríklad 200W a pod. U modelu napr. Flexit Nordic S2 je uvedený v technickom liste len menovitý výkon, celkovo 679 W + dohrev ak treba + ventilátory + motor rotačného otáčania. Toto by mohli páni z Flexitu nejako vysvetliť nakoľko ide o dosť rozhodujúci údaj.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?