Menu Forum

Vedel by mi niekto poradit ohladne vykurovania NED 130m2 typ resp. kombinacia?

9. jún 2014  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
jana_sandy
Registrovala sa 9. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 10 príspevkov. Okres Nové Zámky.
fotoportrét
fotoportrét
jana_sandy
Registrovala sa 9. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 10 príspevkov. Okres Nové Zámky.
 Zistujem predbezne info o vykurovani. Klasika plyn, podlahovka, elektrika, solar, tepelne cerpadlo ... alebo kombinacia cocho s cim? :(
Jedine co by sme chceli je urcite krb s vlozkou so sekundarnym spalovanim, ale dalej sa nevieme dohodnut.
Zacinam byt zufala, vsetko ma pre aj proti, poradte prosim niekto...
9. jún 2014 o 12:30  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
matorado
125
Registroval sa 28. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2760 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 77 priateľov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
matorado
125
Registroval sa 28. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 2760 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 77 priateľov. Okres Nitra.
 Nenapisala si dokopy nic, ale cakas zazraky na pockanie.. Co si myslis, ze ti niekto zo vstupneho udaju 130 m2 NED+krb napise okamzite idealny sposob kurenia?
Tak ja to skusim emoticon
Ak sa vam ten NED ozaj podari (!!!) a budete ozaj v krbe kurit (nie 2x rocne, ale denno denne!), tak vam stacia aj elektricke radiatory za 500€ do celeho domu, ako mam ja..
Idealne riesenie #2 - daj si krb, plynovu kotol a podlahovku, jak vsetci ostatni emoticon A nespekuluj.. emoticon
9. jún 2014 o 14:32  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
philos (28 r.)
1
Registroval sa 8. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 678 príspevkov. Okres Žilina.
  • Už bývam v dome
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
philos (28 r.)
1
Registroval sa 8. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 678 príspevkov. Okres Žilina.
  • Už bývam v dome
    Žilina, okres Žilina
 Ťažko povedať. Nízkoenergetické domy majú ročnú spotrebu tepla od 15 do 50 kw/m2. A nejde tu iba o vykurovanie, s vykurovaním vždy musí súvisieť aj ohrev TUV a potreba výmenu vzduchu. Ako prvú vec potrebujete tepelnno-technický posudok a potom sa môžete pohnúť ďalej podľa toho aká veľká je tepelná strata..
9. jún 2014 o 13:49  •  už býva v dome  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cubicomp
16
Registroval sa 22. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1949 príspevkov a 1 album. Má 16 priateľov. Okres Ružomberok.
fotoportrét
fotoportrét
cubicomp
16
Registroval sa 22. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1949 príspevkov a 1 album. Má 16 priateľov. Okres Ružomberok.
 Vzdy bude mat vsetko pre a proti, idealne riesenie neexistuje. NED je dost siroky pojem, mozno nakoniec zistis, ze elektrika je pre teba draha na kurenie a hned budes mat o jeden problem menej emoticon
9. jún 2014 o 13:55  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
johny14 (32 r.)
63
Registroval sa 14. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 288 príspevkov a 2 albumy. Má 11 priateľov. Okres Trenčín.
  • Prestavujem dom
    okres Trenčín
fotoportrét
fotoportrét
johny14 (32 r.)
63
Registroval sa 14. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 288 príspevkov a 2 albumy. Má 11 priateľov. Okres Trenčín.
  • Prestavujem dom
    okres Trenčín
 krb, alebo krbove kachle ako planujem ja tiez su aj so sekundarnym spalovanim napr. jotul f3cb ja chcem jotul f3td, a k tomu kondenzacny plynovy kotol a radiatory, alebo podlahovku, asi najidealnejsie riesenie aj najlacnejsie
9. jún 2014 o 16:12  •  prestavuje dom  •  Páči sa mi to