Vaillant ecotec plus kuri aj ked nema

Ahoj, vie mi niekto z fachu povedat co je zle? Kotol kuri aj teraz ked je vonku v tieni 30+°C. Obvykle si to mozem vsimnut po sprche ked dohrieva vodu do zasobnika. Je citit ze podlahovka v okoli rozdelovaca je nahriata. Po dohriati zasobnika teplej vody uz podlahu dalej nenahrieva. Teplota na riadenie termostatom je nastavena na 18 stupnov pricom teplota v dome mi nema sancu cez leto klesnut pod 21. Takze kurenie by sa zapinat nemalo. Btw skusal som aj kurenie na termostate nastavit na vypnute. Nepomohlo stale dokuruje pri ohreve vody.
Odpovedať
uf ... co je podrbana nejaka riadiaca jednotka? mas to v zaruke ci uz nie? minimalne by si mal vediet zastavit privod vody do podlahovky nie? (mas tam snad nejake ventily) aby z kotla tam nic nemohlo ist, potom zavolat nejakeho technika. - som len laik, ten kotol mam aj ja doma.
Odpovedať
@atak77 ano vedel by som to ventilom odstavit. Uz je rok po zaruke... Cakam skor ze mi niekto napise ze musis prestavit to a tamto..
Odpovedať
ja mam tento termostat k tomu multiMATIC 700 tam nastavim kurenie vypnute a koniec, nebezi ... potom mam dennu spotrebu plynu okolo 0.24 m3 (len ohrev TUV) ... to si kontrolujem. Neviem si predstavit co by si mal nastavit, ked proste kurenie vypnes, ma byt vypnute, bodka - preto som napisal, ci nejaka riadiaca jednotka tam neodisla, alebo neviem co.
Odpovedať
V servisnom menu som nasiel polozku D 18. V Eco rezime je nejake odovzdavanie tepla do kurenia. Zmenil som to na komfort. Dam vediet ako za to chova po zmene tohoto parametra v sevisnom menu.
Odpovedať
Nepomohlo. Po dohriati vody do zasobnika. Sa vsetko vypne. Kotol je ticho ale po nejakej dobe pocut cvaknutie. Nasledne je citit mierne ohriatie potrubia smerujuceho do rozdelovaca podlahovky. Po chvilke opat cvaknutie a potrubie je viac ohriate... Tlak do podlahovky sa pri kazdom ohreve vody do zasobnika mierne zvysi...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od mirom87:

Ahoj, vie mi niekto z fachu povedat co je zle? Ko…
@mirom87 poriesil si to nakoniec?ja aktualne riesim rovnaky problem,proste kotol kuri aj v tedy ked nema,aj ked je na termostate dosiahnuta teplota,aj ked vypnem kurenie..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

@mirom87 poriesil si to nakoniec?ja aktualne ries…
@senorvivo ospravedlnujem sa omedkanie odpovedi. Dlho som sa sem neprihlasil... Vec sa ma tak, ze jedine riesenie je pre mna v lete zastavit vystup z kotla do podlahovky mechanicky a to uzavriet ventil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?