Vaillant aroTHERM VWL 85/2 (230V) uniTOWER

Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s tým to TC? máme v pláne TC vzduch-voda a zisťujem skúsenoti. Za každé info budem vďačný.
Odpovedať
urcite bude fungovat...ale tie peniaze za to...skus nieco lacnejsie, co bude fungovat tiez a rocne by si platil asi tak o 5-10 eur viac....napr. Daikin, Panasonic, Atlantic, Mitsubishi, atd. Osobne mam zatial najlepsie ponuky na Panasonic
Odpovedať
Profilova fotka
S dotaciou nie je az tak prehnane drahy. Ale popozeram. Tento da mi celkom pozdava lebo ma pomerne vysoke COP.
Odpovedať
@bookeeper ake mas tepelne straty domu? Ak je to viac ako 15 kW tak sa ti vdaka tomu nepatrne vyssiemu COP mozno oplati dat raz tolko za TC. Ale predpokladam, ze do 5-7 kW, cize pri tych co som ti ukazal ja by si platil o 4-5 E rocne viac a mozno ani tolko nie. Tiez si treba pozriet ako funguje potom pri nizsich teplotach...myslim, ze je to porovnatelne :D takze je to na tebe. A este jedna moja taka uvaha. Kazde splitove TC cerpadlo je v podstate klimatizacia...kolko ich vyrobil Vaillant?
Odpovedať
Profilova fotka
@xkodiakx Tepelne straty my vypocital na 7 kw. Co sa mi vidi doat vela, aj ked na bungalov v tvare L a s 150 m2 to je asi primerane. Uvazujem do coho zainvestovat. Ci ist po cene alebo zainvestovat do kvality.
Odpovedať
@bookeeper nehovorím, že vaillant neni kvalitný. Ale či to stojí za to. A pri 7 kw to bude to čerpadlo co si písal málo. Aspoň 9kw 3 fazove. A tam už má napríklad Panasonic lepšie hodnoty ako vaillant. Vieš, aj ja som nad tým dlho premýšľal. Ale keď si vezmem, že dám 5000 a budem platiť 30€ mesačne alebo 10000 a budem platiť 29.9. No neviem. Mal si niekedy nekvalitné niečo od panasonic, mitsubishi, alebo daikim, ci toshiba? Alebo si o tom počul? Ja nie...
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za radu, tiež nie som zastancom rozhadzovania penazi. Vies poradit odkial brat spominane cerpadla? Mas niekoho overeneho, spolahliveho? Tie spominane cerpadla su zahrnute do skupiny kde sa da uplatnit aj dotacia? Ci to zalezi od predajcu?
Odpovedať
Na všetky tieto je dotácia. A záleží z ktorej časti SK si... Ja tiež ešte nemám namontované. Ale je veľa firiem. Veľmi sa mi pozdával elektroterm, ak si od Liptova. Na východe ecotechnologies, na zapade eco3energy. Ale je to na tebe. Je vela firiem. Stačí googlit
Odpovedať
Profilova fotka
Dik za info velmi pomohlo ;-)
Odpovedať
@bookeeper neni zac. Ja som asi pol roka bludil po nete, kym som sa rozhodol..precital desiatky diskusii, clankov, navstivil niekolko vystav :D
Odpovedať
Profilova fotka
@xkodiakx a rozhodol si sa teda pre ake cerpadlo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@bookeeper Zdravim, chcem sa spytat, pre ake TC ste sa nakoniec rozhodli a ako ste spokojny. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@adamos81 dali sme Daikin Altherma 6kw. Vcelku sme spokojny.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?