V roku 2019 porastie cena plynu aj elektriny

Človek by si povedal, že Slováci sú milionári. Majú mesačné platy tisíce EUR v čistom, kedže mnohé prípojky patria medzi najdrahšie na svete a ceny stále rastú. Pritom nie sme okrádaný len v tomto smere, ale aj nekontrolovanou ťažbou kadečoho...dokedy sa nechá národ ošklbávať psychopatmi v politike a v ich pozadi? https://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl... https://www.youtube.com/watch?v=pT_5Z...
Odpovedať
@radoslavc a z čoho budú platiť vlaky a stravu ? dnes nič nie je zadarmo, no o tomto taktne pomlčia
Odpovedať
Som rad ze som sa nenechal nahovorit na ten plyn, vyzera ze coskoro ude cena ako elektriny... A kurenie drevom bude a je najlacnejsie
Odpovedať
@radoslavc treba si kupit tc s SCOP 4 a ked zdrazie elektrika o 100% tak sa budem stale smiat lebo mne realne o 25% Ostatnu spotrebu to ovplyni, ale gro bude stale deleno 4 :-)
Odpovedať
@radoslavc otuzovanie vyjde este najlacnejsie... Na co potom kurit?
Odpovedať
@radoslavc vsak ano,ale co na to nase lesy,ovzdusie? Vdaka oteplovaniu sa skracuje vykurovacia doba,tak musia nejako vykryt tie straty. A aby si nebol prekvapeny ako stupne cena dreva
Odpovedať
@rkorba Ked zdrazie elektrina o 100%, tak aj tebe zdrazie o 100%. Matematika holt funguje vzdy a nic na tom nezmeni ani TC :-). PS: Je to matematika zo zakladnej skoly.
Odpovedať
pokiaľ by stúpla cena len podľa ceny na svetových trhoch , nemôžeš namietať , lenže u nás máme na to ešte i regulačné úrady a tie si dajú ceny podľa priania politikov- distribúcie sú štátne,tam majú svojich ľudí Smer i SNS, žiadna vláda nemá zasahovať do života ľudí, raz určia daň i za dýchanie, kto nezaplatí nebude žiť, ked zdražie jedna energia , následne na to všetke i drevo
Odpovedať
@danculd aj moja len asi delenie maju v druhom stupni ;-) Pokial nezdania slnko, tak bude stale dobre.
Odpovedať
Je tam určitý rozdiel ale neni to nič extra pokiaľ máš dobre zaizolovaný dom, my staviame a do kúrenia drevom by som nešiel, cena dreva ide tiež stále hore a môžem sa nato vykašľať zakaždým pracovať s drevom a za druhe človek nemladne....
Odpovedať
@roberttom len su ludia co musia vyzit z 300e mesacne... Ale tuto to vyssia kasta tazko pochopi... Co sa tyka vyrubu... Keby to oztalo na Slovenaku tak desiatkh generacii moze kurit drevom.. Len to ide do dokonale ekologickeho nemoralneho Rakuska
Odpovedať
@radoslavc to súhlasím, je to hrozne co sa na svk deje, všetko predáme a na lesy sa budeme chodiť pozerať do rakúska za peniaze. By som zakázal výrub v takom rozsahu ako je teraz.
Odpovedať
Máme na orave taky malý fliacik lesa. Je to možno stvrt hektara . Vykuruje sa z toho jeden dom a nestíháme to ani čistit a presekavat. Dřevo rastie ako burina. Tento rok museli rodicia zavolat skutocneho pilcika a V3Sku s hydraulickou rukou, aby sa to trochu precistilo. Doviezol asi 4x... bude možno na 5 rokov. Myslím že keby aj každý kuril drevom, tak ho bude stále dost...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?