TUV, logalux 120L vyteka voda

Ahojte, mam buderus kotol, + zasobnik 120l. problem mam ked spustam dezinfekciu raz tyzdene je program. vyteka mi voda (0.5litra + ) asi z poistneho ventilu alebo co to tam je. a otvor na vrchu ako je srobenie je zatopeny vodou. robi to len ked je dezinfekcia. nejake napady co to moze byt ? a preco? programovo je nastavenych 70C tuv. normalne mam 45C a tam som si nevsimol ze by to pretekalo.
Odpovedať
Profilova fotka
Mimo misu: ty si iny manik, hasiaci pristroj, dezinfekcia tuv kazdy tyzden.... klobuk dolu! K teme: tiez mam buderus logamax 120L a tam taku nejaku prepadovu hadicku do odpadu, kvoli zmene tlaku ci objemu? vody pri zohrievani... P.S. som tesar, nie kurenar
Odpovedať
Dofukaj expanzku.
Odpovedať
Pravdepodobne bude maly tlak v expanzke.
Odpovedať
dakujem. takze zavolam servisaka. vsimol som si, ze aj na tom srobeni pod expanzkou to kvapka, je tam zaschnuta voda.
Odpovedať
@lipton734 "zaschnuta voda" neznamena ze nieco kvapka, znamena to- ze nieco kvapkalo, na dofukanie expanzky servisaka nepotrebujes, ale bicyklovu pumpu
Odpovedať
@dzamino kvapka stale. predtym som si to nevsimol bola pod tym handra ta to vzdy vypila, voda vytekala v noci. to treba dofukat na nejaku presnu hodnotu, ci len od oka ? ;p
Odpovedať
Od oka nie, zalezi aky mas tlak vody v domacnosti + k tomu 5-10%
Odpovedať
@dzamino na vodu sa nastavuje nizsi tlak o 0,2-1bar ako je tlak vody na vstupe . Je to iny princip ako u expanzky na kurenie....
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda nie náhodou vyšší? :)
Odpovedať
@poliacik321 u refixu /aquamatu/ nižší , u expanzky na UK vyšší , aquamat má iný pricíp , voda je vo vaku , dookola je vzduch , preto by tam mal byt prietočný ventil aby voda nesmrdela , u UK expanzky je voda v expanzke a membrána dotláča k vode.....v tom som si istý..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?