Tepelné čerpadlo vzduch - voda - skúsenosti s firmami

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s tepelným čerpadlom vzduch voda a či by ste nám niekto vedel odporučiť nejakú kvalitnú firmu ktorá to montuje. Ďakujem za radi.
Odpovedať
@emilia25 takze Liepsnele to ma spocitane? 😂
Odpovedať
@bigjamajko nie ten si nechame ako zalozny zdroj.ale ide proste o to drevo.
Odpovedať
@emilia25 jasne. inak tie spotreby mate riadne. Bud mate mensie zateplenie, alebo ste milovnici tepla.
Odpovedať
@bigjamajko ja na ten kotol nemozem povedat nic zle.Kotol na drevo je to super ze nemusime prikladat kazde 2hodiny ako v dakone.ale proste uz clovek chce mat pokoj od nahanania sa a chystania na zimu a hlavne chcem dole sopu uz teraz by som ju celu podpalila joj aka krasna vatra by bola.
Odpovedať
@emilia25 to ti verim. Aha, uz to vidim, prerabali ste velky dom, preto tie spotreby. Ale aj tak sa mo to zda ozaj dost. Vam by sa to cerpadlo aj oplatilo. Ak teda nie je moznost plynu.
Odpovedať
@bigjamajko no varili sme eletrine,plus ja cele leto zapnuty bojler na eletrinu plus chladnicka mrazila stale takze takto sa nam to vysplhalo.no uz sme klesli s elektrinou o polku dole zapisovala som si stav elektromera od kedy varime na plyne.ale stale by sa nam to oplatilo to tc aj keby mame platit za elektrinu 150eur mesacne a teda ze minieme viac kw na elektrine.ked som si to tak vsetko dnes v hlave zratala.
Odpovedať
@bigjamajko my v dedine plyn nemame.vsetcia len drevom kuria alebo teda tc ale to skor uz novostavby.
Odpovedať
@majonez môžem poprosiť kontakt na firmu z BA na tepelné čerpadlo? Dakujem
Odpovedať
@lina22 collerklima
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@bookeeper dobra cena,môžem poprosiť kontakt na firmu(aký okres?)?
Odpovedať
@dominod môžem Vas poprosiť o akú značku ide?
Odpovedať
@bookeeper skvelá cena, kto vám to robil? Odkiaľ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som si montoval tepelne cerpadlo sam. Kupil som Samsung EHS AE090JXYDEH/EU all-in-one Jedná sa o monoblokove cerpadlo 9kw a teda staci ho len pripojit do kurenia. Netreba ziadneho chladiara Cerpadlo ma vyslo 3541€ Expanzka + obehove č + filter + instalacny material asi 600€ Zapojil som ho sam za jeden den a funguje uz od decembra. Kurim s nim novostavbu. Myslim ze pokial tepelne cerpadlo stoji viac ako 5000€ je to nenavratna investicia. Mal som cenove ponuky firiem od 8000€ a vic a to sa mi zda ze bolo vela. Tak som sa do toho pustil sam a pohoda. Uplne ustrelenu cenu 22000€ mi ponukol Viessmann 😄 😄 😄 som sa zasmial a dovi dopo 😄 Ale inak doporucujem MSD Company. Pan mi poradil po telefone aj ked som u nich cerpadlo nekupil a montoval ho sam. Boli ochotni prist a skontrolovat ci je vsetko v poriadku.
Odpovedať
@kexo64 Kde si kupoval TČ? Plánujem aj ja tak urobiť...
Odpovedať
@tommyno18 Ahoj, Tu som kupoval: https://teplozima.sk/product/samsung-...
Odpovedať
@tommyno18 Zatiaľ som to dal iba na konzolu na stenu domu. Montoval som to 23. decembra večer 🙂 tak som sa s tým nejako nezapodieval. Určite na jar keď sa prestane kúriť, tak to prerobím na vlastnú konzolu ktorá nebude opretá o dom + dám tam gumené silentbloky. Teraz to je počuť do domu. Vo vnútri je len ta elektronická jednotka, vnútorný termostat prichytený na tej bielej trubke a klasické zariadenia na kúrenie. Za nimi sa to už iba cez Téčko rozdeľuje do horného a do spodného rozdeľovača podlahovky. Ale ako vravím je to len dočasne narýchlo zmontované aby to kúrilo. Po vykurovacej sezóne to ešte rozoberiem a pridám tam elektronický trojcestný ventil. Potom si bude TČ samo prepínať 30 stupňovú vodu do podlahovky a 55 stupňovú do bojleru.
Odpovedať
@kexo64 premontoval by som si to kym je cas na zem. Silentbloky ta nemusia zachranit.
Odpovedať
@dominod zdravim,aku značku čerpadlá máte?
Odpovedať
@jozefsv Veď sa aj bude ale teraz je zima. Keď sa oteplí... Dokonca aj pätka už je pripravená. Na ňu sa dajú silentbloky aby samo čerpadlo nerezonovalo.
Odpovedať
@kexo64 Ahoj...nebudes to mat daleko od domu ked je to monoblok? Kvoli tepelnym stratam by som to dal asi co najblizsie k omietke samozrejme s dodrzanim min. vzdialenosti... Mas v podlahovke napustenu nemrzku? To obehove cerpadlo mas na vstupe ci vystupe? Spusta a reguluje si ho TČ alebo ho spúšťaš ty?
Odpovedať
@tommyno18 Tak bude to v hrubej kaučukovej izolácií vedene pod zemou kde nemrzne. Rátam s tým že teplota vody bude musieť byť pravdepodobne o 1-2 stupne na výstupe vyššia ako keby to bolo namontované hneď vedľa domu. Každopádne keď mám na výstupe 30 stupňovú vodu tak v dome je 21,5 stupňa a to ešte nemám zateplené. Čiže po zateplení a presunutí ďalej od domu bude musieť byť výstup tak 32-35 stupňov aby sa dosiahla interiérová teplota 23+- stupňov. Zatepľovať budem 20cm grafitovým polystyrénom. Dôvod prečo to chcem dať ďalej je ten aby som som to ja nepočul a chcem otočiť smer fúkania vzduchu mimo dom a mimo suseda. Vačšinou sa hluk šíri v smere vzduchu. Zatiaľ tam nemám nemrznúcu lebo to budem prerábať a vypúšťať ale potom napustím. Tak do -15. To obehové čerpadlo musí byť podľa návodu na spiatočke a teda tlačí vodu do TČ. Za ním je už len snímač prietoku keby sa pokazilo obehové a expanzný ventil na 3bary aby v prípade poruchy neroztrhlo výmenník v TČ
Odpovedať
@kexo64 je pri tomto type TC urcena max vzdialenost? Ci ta sa pravdepodobne vyriesi vhodnym vykonom cirkulacného cerpadla.
Odpovedať
@nicearty No neviem či tam je určená vzdialenosť ale minimálny prietok musí byť 16L/min. Zrátal som prietoky všetkých okruhov v podlahovke a prirátal asi 30% výkonu a k tomu som keďže je to poschodový dom som vybral čerpadlo s výtlačnou výškou aspoň 6m. Vyšlo mi GRUNDFOS ALPHA2 25-60 Musí ísť ale na plný výkon čo je 35Watt, lebo keď znížim prietok na polovicu tak čerpadlo skočí do chyby že nemá dostatočný prietok. Ale to je normálne vždy ide na 35Watt maximum ako bolo vyrátané.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň prajem, sme firma, ktorá ponúka tepelné čerpadlá vzduch-voda a vieme cez tretiu firmu sprostredkovať aj montáž. Ak by ste mali akékoľvek otázky, tak nás neváhajte kontaktovať. S pozdravom 🙂
Odpovedať
@kexo64 napisali ste: Potom si bude TČ samo prepínať 30 stupňovú vodu do podlahovky a 55 stupňovú do bojleru. nekúrte TUV v boileri na 55°C te to hlúposť, , opotrebujete TČ rýchlejšie a prevádzka bude menej ekonomická, , na sprchovanie stačí 42°C a do vane 47°C, Aby ste mali dostaok TUV zvolte dostatočne velný boiler250 -300L , je lepšie pre TČ ak zohreje viac vody na nižšiu teplotu ako menej (150L) na vyššiu a potom ju aj tak budete miešat v sprche so studenou.
Odpovedať
@fural No ja mám Stiebel Eltron SB-VTS 300/3 s dvoma hadmi + jedna elektrická špirála ako záloha keby vypadlo TČ a s objemom 300L. Plánujem tam mať tak 50 stupňovú vodu aby čerpadlo nešlo na maximum. Sme 4-5 ľudia v domácnosti takže keď sa ráno chcú všetci osprchovať je to na hranu. Posledný sa sprchuje tak že má spustenú len teplú vodu naplné 🙂
Odpovedať
@kexo64 akurat ze tam nemas 300l 50st vody. Mozno tak polovicu.
Odpovedať
@mmjoy99 To záleží podľa toho kam dáš čidlo teploty vody z tepelného čerpadla. Či do dolnej časti bojleru alebo do stredu. Hore môže byť kľudne 55 stupňov a dole aj 35. Taktiež aj ktorý výmenník ti ohrieva vodu. či spodný alebo horný prípadne oba. Ale áno stojátý bojler môže mať väčšie teplotné rozdiely ako napríklad ležatý.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, pozrite si aj našu ponuku tepelných čerpadiel a v prípade potreby nás kontaktujte 😉
Odpovedať
@kexo64 som rátal straty , ked je vedenie teplej vody v zemi, keď som uvažoval s teplotou media 50°C a s teplotou zeminy -10°C tak mi vysli straty 7W na meter dlžky takže treba dobrre zaizolovať potrubie a nebude ztreba ani dvíhat teplotu vykurovacej vody, rýchlosť prúdenia te taká vľká že sa nestihne v tych rurkach schladiť ani o pol stupňa. keď som počítal ročne straty na 10m dlžky a rok, tak to vyslo asi na 10-15€ rožne.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?