Tepelné čerpadlo Mitsubushi Ecodan - skúsenosti

Ahojte prosím má niekto tento druh TČ a vie mi dať nejaké postrehy ? Či ste spokojný a či spĺňa vaše požiadavky . Ďakujem pekne.
Odpovedať
@petrah_m Ahoj,ja mám ecodan od r.2016-spokojnosť,podlahovka 136m+TUV 200l.Mám starší model s dvomi ventilátormi,nový model je o polovicu menší s jedným ventilátrom.V r.2016 keď sme ho inštalovali sme mali niekolko dní za sebou -20-bez problémov stíhal.
Odpovedať
Viete odporucit aj firmu, co Vam to instalovala? Kludne aj do sukr. spravy. Podla mna dolezitejsia, ako samotne TC, je jeho spravna instalacia a servis. Mitsubishi a Daikin su mojimi favoritmi, ale neviem sa rozhodnut, komu to dam nainstalovat. Dakujem.
Odpovedať
@pier co tak zvolit tepelne cerpadlo ktore ma nieco spolocne aj s kurenim pretoze toto su len velke klimatizacie.
Odpovedať
@gkrivanek Vysvetli rozdiel.(Bez irónie,zaujíma ma to).
Odpovedať
A teraz to zacne odznova... :)) Len tak mimo temu vcera som behal po uradoch a vsimol som si jednu klimatizacnu jednotku ,jej externu jednotku s dvojvetrakom - Mitsubishi, zameral som sa na chladiacu mriezku ktora bola tak jemnucka , lamely chladica mali nieco len pol mm priestroru medzi sebou a menej. Nie je aj toto pricinou brutalneho namrzania jednotky a velkeho cyklovania? Ak sa miesto original. inveter technologie urcenej na kurenie pouziva pofiderna nahrada, o cistej klime uz ani nehovorim. Chladic mojej TC je dost rozdielny, co do struktury.
Odpovedať
A prosím máte niekto nainštalované TČ Mitsubushi aj od firmy renova install s.r.o. ? Spokojnosť ? Ďakujem
Odpovedať
@janopopovec klíma je klima, je prednostne určená na chladenie a tam jemnosť - rozteč medzi lamelami nemusí byť veľká lebo sa neuvažuje o namŕzaní . čím jemnejšie lamely tým väčšia účinnosť výmeníka, , ale väčšia tlaková strata = treba silnejší ventilátor, TČ Mitsubishi majú rozteč asi dvojnásobnú ako Panasonic,
Odpovedať
@gkrivanek aj mna zaujima rozdiel medzi Mitsu Ecodan a TC Wiesmann ;-)
Odpovedať
@petrah_m veľmi nerád to robím, ale som si pozrel fotky na ich stránke http://www.renovainstall.eu/referencie a inštalácie TČ , pre laika to vyzerá dobre, ale keď som videl napojenie hydroboxu TČ cez PPR potrubie, tak u mňa klesli, veeeeeľmi hlboko , to sa jednoducho nerobí, Pri TČ vôbec. videl som to už reálne a TČ po 4 rokoch odišlo a vo vykurovacom systéme humus, bordel, čierny kal, PPR prepúšta kyslík a potom tam rastu žijú riasy a iné potvorky čo potom celý systém zvnútra papajú 🙂 Ak si tú firmu vyberiete , trvajte na napojení regulárnym materiálom (oceľ, meď, plastohliník)
Odpovedať
@fural ty kokos to nemyslis vazne s tou PPR U mna doteraz vyhraval instalater co TC napojil dn 20 plasthlinikom ,ale toto. Maximalny amaterizmus to este jeb..na internet,mna naozaj porazi. Netvrdim ze som dokonaly,ale toto od pozinku cez PPR po mosadz tam vsetko je v jednom systeme. A presne toto je rozdiel medzi znackami tepelnych cerpadiel. Takuto instalaciu by nikto od viessmanu nespustil,nikto! A prave aj v tomto je problem inych znaciek predat ,niekto to niako napoji na system s hociakym materialom,dimenziou spustia to a potom to trpi a nefunguje. Bezne instalacie Daikinu ,LG, a mnohych
Odpovedať
@gkrivanek len dodám, že tepelné čerpadlá neinštaluje Daikin , LG alebo iné značky.. ale montážne firmy, a tie sú buď poctivé alebo to odfláknu ako hore uvedená firma. Pravda je ale že: Wiesman za každé jedno spustenie tepelného čerpadla inkasuje , pošle tam vlastného technika, a ten by to mal odobriť, alebo zrušiť, , natukať inštalačný kód a stlačiť gombík, poprípadne nastaviť parametre,
Odpovedať
@fural toho natukania nieje malo:) a vzdy sa programuje zariadenie na konkretny system. Ano plati sa za to , ale je zaruka ze je instalacia dobra a system bude pracovat spravne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
@fural. Takže ak tepelné čerpadlo,tak viesmann? Uvažujeme o TC, no vzduch a voda,len ponúka je obrovská. Tak by sme reálne potrebovali pomôcť,reálne skúsenosti. Ďakujem všetkým
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Keďže táto téma zaujímala aj mňa, keď som staval dom, dám už aj nejaké skúsenosti ako používateľ. Máme Mitsubishi Zubadan 11,2 kW. Bojler má 300 l a k tomu ešte akumulačná nádrž 300 l. Namontované v 2020_10. Nasťahovali sme sa 2021_01. Miesto inštalácie - Orava - pri Námestove. Vykurujeme 140 m2 podlahovej plochy. Okrem toho je v garáži jeden menší radiátor, ktorý zapíname len keď treba deckám presušiť nejaké veci, keď prídu mokré z vonku. Odkedy sme začali stavať dom, nezažili sme ešte nejakú mrazivú zimu. Najchladnejšie bolo -20 °C, no TČ stíha úplne v pohode. Izby kúrime na 21,5 °C. Všetky izby sú orientované na východ / juh / západ a nik nám netieni, takže vie aj slniečko veľa pomôcť. A teraz spotreby: 2020: 1700 kW (za 2,5 mesiaca - kúrilo sa ale nonstop a veľa sa vetralo, aby sa znížila vlhkosť. 2021: 6300 kW (kúrili sme na nejakých 22°C) 2022: 5300 kW (teplý rok + zníženie teploty na 21,5°C)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?