Tepelné čerpadlo IVT

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Má niekto prosím skúsenosti s tepelným čerpadlom značky IVT? prípadne niekto osobne využíva? Rozmýšlam o zriadení tepelného čerpadla vzduch- voda IVT AIR X 90 Ďakujem pekne
Odpovedať
Opýtam sa, dal by niekto na ohrev vody v lete solár ? Alebo Tepelným čerpadlom v pohode vyhrejem vodu v bojleri 200l ? Ja mam TC Samsung 9kw, ale ešte skoro ani nevyskúšane, tak neviem, či dat aj solar na plechovu strechu, alebo nema zmysel kvoli navratnosti ??
Odpovedať
@dracik333 sam si si odpovedal
Odpovedať
Pri TC je solar najvacsia chujovina Ja idem s TC do 3,5 Kw fotovoltaliky.
Odpovedať
@gkrivanek taky tak planujem, jedine co ma obmedzuje su startovacie prudy pri rozbehu TC. Taktiez to 3,5kw v pohode potiahne bazenovu filtraciu a reperaciu, takze si radsej zadovazim 6kw 3f system
Odpovedať
@dracik333 200L boiler je na solárny kolektor malý, v lete tam bude stále vriaca voda, ako povedali vyššie , je lepšie isť do fotovoltiky (nie fotovoltaiky) jednosmernú špirálu do boilera. Dobré tepelné čerpadlo má tiež spolupracovať s fotovoltickými panelmi a vie keď svieti slnko.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@porsche19 mne montuje firma zo Žiliny - 3 svište. TČ IVT Air X 130. Som zvedavý to to bude fungovať. Stalo to strašné prachy... 😶
Odpovedať
ja som dnes naceňoval Panasonic. Aj 9kW aj 12kW s dotáciou a inštaláciou vyšli jemne cez 3000€. Za technológiu, inštaláciu, bez zásobníka vody a bez vodárčiny. Je to presne rovnaká cena ako ako sa bežne berie za inštaláciu plynového kotla. V prípade dotácií už nemá zmysel ani robiť prípojku, teda ani keď je plyn v dosahu. Jediná nevýhoda, že sa tak dlho momentálne na dotácie čaká. Životnosť nových závesných plynových kotlov nie je veľmi oslnivá, stretol som sa, že po 8 rokoch sa prepálil výmenník na dvoch Viesmannoch. Ale mohla to byť náhoda
Odpovedať
@martin46 kde si našiel tak dobré ceny? my keď sme si dávali naceniť (dokonca to bol práve navrhovaný Panasonic) a cena za inštaláciu aj keď s vodárčinou (pripojenie k domovým rozvodom kúrenia a vody) a zásobníkom bola cez 10.000 €.
Odpovedať
@sousedekovci89 môžem Ti poslať moju kalkuláciu 🙂 jedná sa o firmu kde pracujem ale uvedená cena je štandardná zákaznícka - aj ja som z dôvodu dotácií platil na svojom dome štandard.
Odpovedať
@martin46 pošlem ti do súkromnej správy mail na mňa 🙂 tá cena ma fakt zaujíma, keby keď sme rekonštruovali dom, chcel som pôvodne TČ lebo k domu nebola plynová prípojka a skončil som pri elektrokotli lebo tie ceny čo mi dávali firmy boli totálne ustrelené a zhltli by skoro polovicu až polovicu toho čo som plánoval vraziť do rekonštrukcie. a to som len za elektrokol zo zásobníkom a montážou v konečnom dôsledku zaplatiť 2000 € čo bola ešte jedna z tých výhodnejších cien.
Odpovedať
@martin46 pekná rozprávka, cena asi bez vonkajšej alebo vnútornej jednotky 😄
Odpovedať
tak nech sa páči - určite ešte budem doobjednávať ten trojcestný ventil a Aquarea Smart cloud aby som mal mašinu online (takto by som nevyužil plnú dotáciu - keďže je 3400€ ale max 50% z ceny faktúry) - kurenár bude pri inštalácií prítomný a dorobí mi zapojenie na kúrenie. Mám to trochu neštandardne riešené
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martin46 12kw a ten vykon je ok? A hlavne jednofazove?
Odpovedať
Ahoj 12kw je na môj dom vysoký výkon ale budem mať zásobník vody a aj kolektory. Pri TC to nie je nevyhnutnosť ale robím projekt so zásobníkom tepla pod zakladovou doskou... Teda v mojom prípade keď TC nejde priamo do kúrenia nie je problém, ze je výkonnejšie. No a 1 fazove je výhodnejšie. Aj tak je napájané dvoma fázami. Vonkajšia jednotka jednou a vnútorná druhou. Maximálny ale iba teoreticky príkon je cca 5kW. Budem mať ale tak či tak 32A ističe takže bez problémov. Ak plánuješ štandardné osadenie keď čerpadlo kúri priamo do podlahy tak stačí slabšia jednotka
Odpovedať
Profilova fotka
@martin46 ja uz mam instalovane cerpadlo straty domu su 5,7kw a cerpadlo ma vykon 6 kw. Nebadam nedostatok vykonu. Tiez som zvazoval kombinaciu so solarom a krbom s vodnikom, ale chvala bohu ma to preslo.
Odpovedať
Keďže sú dotácie tak ako sú mám v rovnakej cene 5kw aj 12kw. O čo je jednotka drahšia o to je vyššia dotácia. Môj projekt spočíva v akumulacnej nádrži s prietokovym ohrevom vody, cca 8kw slnečnými kolektormi. Vďaka možnosti akumulacie bude možné aby čerpadlo bežalo iba pár hodín denne ( susedia nemôžu mať námietky😉 ), minimalizuje počet štartov/ motohodin a snáď to celé aj viac vydrží. Ja zaplatím to isté. Reálne COP má dvojventilatorova jednotka lepšie. Uvidím kde sa dostanem, na aké hodnoty 😉
Odpovedať
@mischo1990 Zdravím mohol by som poprosiť cenu koľko vás to vyšlo? Uvažujem nad tým istym
Odpovedať
@jiro161 7600€ aj s dotáciou. IVT AIRX130 + Modul E ...
Odpovedať
@mischo1990 To je cena iba za tepelne? Alebo aj nejaké komponenty k tomu (expanzna nádoba,ventil.....) Mne teraz spravili ponuku presne ten istý typ a aj s komponentmi cca 14000 vrátane dotácie. Spokojnosť je aká? Koľko kW za mesiac spotrebuje?
Odpovedať
@jiro161 14 tisíc? tak podľa mňa si tá firma dobre uletela na cene, keď si vezmeme že cena tejto zostavy zostavy dohľadateľná na nete je 9400 € (čo už je samo o sebe šialená cena) tak ďalších 4500 EUR chcú za montáž a serepetičky okolo?
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 to Modus operandi našich firirem 😀 zbohatnúť čo najviac a na všetkom zarobiť ...
Odpovedať
@dexter89 súhlasím, keď vidím tie ceny čo lietajú okolo TČ nestačím sa čudovať... tiež som si zažil svoje keď som prerábal dom - vodu a kúrenie som nechával robiť "firmám" cenový rozptyl za použitia +- tých istých technológií a materiálov bol neuveriteľný.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 čo ti poviem , nám robili napr. Sadrove omietky Maďari a striekanu izoláciu v podkroví firma z Poľska , bo Slováci tak podnikajú ... A jak vravíš musíš veľa zháňať , ja keď idem dačo kupovať robím ,,tendre,, 😀 rozposlem e maily do 10 firiem s požiadavkami a hádžu mi ceny ... Sranda to sledovať jak su ceny za toto isté variabilné 😀 napr. Plot jedna firma od Trnavy mi ho chcela na kamióne doviest na vychod a za dopravu pýtali 500€! Potom som volal do Bystrice inej firmy, ten istý plot tote isté panely , tá istá cena ale chlapik mi to doviezol na dodávke za cenu nafty taze 30€ ... 😀 Dosť rozdiel len v cene za dopravu ... A tak by som mohol pokračovať ešte dlho ... nehovoriac o tom že tu na východze ten istý plot stal dva krát viac všade, taze sa mi oplatilo ho doviesť 200km od Bystrice 😀 bo vychodnarske firmy daktore pýtajú ešte viac jak na západe 😀 za daktore veci
Odpovedať
@dexter89 tiež som to riešil takto, a ostatok všetko na čo som si trúfal sám alebo s pomocou rodiny som si radšej spravil svojpomocne. Nie je to dokonalé ale aspoň viem že si za to môžem takpovediac sám a nezaplatil som niekomu ťažké prachy za šmejdnú prácu resp. že sa s ním teraz doťahujem na platení a prípadných opravách 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no to máš fajne 🙂 My sme stavali s firmou na kľúč, bo nie som až taký zručný a nemali sme čas, museli sme rýchlo bývať a chodil som na služobné cesty celé leto, taže doma som ani nebol, mne sa nedalo svojpomocne ani stavbu som nemal čas kontrolovať, bo som max. na víkend doma bol... ta ale našťastie sme mali schopneho chlapíka so živnostníkmi, čo nám to spravil a dalo sa s ním dohodnúť celkom dobre+ samozrejme žiadne platby vopred ani zálohy a iné šialenosti... ja keď vidím koľko ľudí zaplatí dopredu dajakým pochybným firmám a potom už len súdne naťahovačky a somariny až mi rozum zastavuje... nikdy by som žiadnej pochybnej firme nedal prachy vopred, aj keby neviem jaká zmluva bola... proste ja som stará škola, kde podaná ruka a niekedy dohoda a prachy na ruku sú u mňa viac jak všelijaké právnické hovadiny, ktoré aj tak v konečnom dôsledku nevymôžeš, bo vieme v jakom stave je v našom bananistane justícia 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 9400 je ale cena BEZ DPH
Odpovedať
@mischo1990 ok tak je to stále 2800 za montáž (v cene 9400 sú už aj trojcesťák, expanzka atď podľa toho čo píšu tak v cene je 95% serepetičiek okolo) čo je za koľko- jeden deň maximálne 2 práce? 🙂
Odpovedať
@martin46 Môžem jednu otázku? V čom vidíš výhodu jedno fázového čerpadla? To máš šťastie že ti Distribučka umožní dať 32A istič.
Odpovedať
@kajo873 na našej ulici majú aj 40A ističe, do budúcna keď budeš chcieť napr. nabíjať elektroauto a normálne fungovať nie je 25A nič moc. Výhodou 1 fázového je lepšia cena - to je asi to hlavné. Je tam jednoduhšia elektrika, jedna fáza napája vonkajšiu, druhá vnútornú jednotku. Ďalej môže byť výhoda ak máš fotovoltaiku na jednu fázu tak to fajn funguje. (je potrebné on grid riešenie pre napájanie TČ) nároky na príkon sú nízke, najčastejšie je odber medzi 0.6 až 2kW, to je na úrovni rýchlovarnej kanvice 🙂))
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mischo1990 Ahoj aka firma zo ZA montuje IVT? Dik vopred.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?