Tepelne cerpadlo Fenomis

Zobraz úvodný príspevok
Mate niekto skusenost s tepelnymi cerpadlami Fenomis (vzduch-voda)? Rad by som podporil slovenskeho vyrobcu, ale relativne malo referencii ma odradza.
Odpovedať
@katat2 Áno veď ja to chápem, každý podľa možností, ale u nás prioritou bolo aby sme kúrenie vyriešili dobre, aby to bola vec, s ktorou budeme mať pokoj a nebudeme musieť sa o to nejako starať, že mať s tým starosti. A to sa nám podarilo 😉
Odpovedať
@zdenoo1 toto nie je len pre teba podstatne. mne tiez zalezalo na tom aby naklady na vykurovanie sme nemali nejake vysoke aby som nemusel byt otrokom vykurovania 😄 a trvalo mi to ale napokon som sa rozhodol tak ze mi to sedi, len kazdy mame ine moznosti. u nas takto 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zdenoo1 tak je fakt, ze dnes viem uz inak a efektivnejsie vyuzit ten cas, ktory by som venoval obsluhe napriklad nejakeho kotla alebo cosi podobne, tak preco to nevyuzit, ze jo 😉 Este dobre je ak sa to da cez dotaciu, to je total parada.
Odpovedať
Profilova fotka
@katat2 ďakujem ti za názor, toto by bolo najlepšie, keby stačilo čerpadlo. Za také poradenstvo keby som potreboval sa aj niečo platí? @pastierik mohol by si mi pls napísať, že kto ti čerpadlo montoval a vlastne ako je to aj so servisom nejakým prípadným?
Odpovedať
@vojtti priamo firma, od ktorej som tepelko kupoval, tak ti zabezpecuju vsetko, aj montaz aj servis, aj vsetko, oni sa staraju o to samy, takze mas tam tu istotu, ze ozaj vedia co robia, aspon ja to tak beriem a teda podla komunikacie som presvedceny, ze to tak aj je
Odpovedať
Profilova fotka
@vojtti poviem ti tak, ze asi ako kde, lebo co som sa pred par dnami so znamym bavil, tak ten u nejakej firmy platil, ale teda to si zistis vopred si myslim, ale podla mna je dobre, ked to mas gratis, ze vies aspon co a ako od coho sa odrazit, lebo to keby si mal pri kazdej firme platit poradenstvo aby si si vybral vhodny typ z ponuky firmy, tak by ta to asi celkom draho vyslo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik to je potom fajn, že takto všetko je to akoby pod jednou strechou. Že sa to nemusí zvlášť vybavovať, to je fajn. Je pre záruku nutná aj nejaká pravidelná prehliadka čerpadla alebo čosi také?
Odpovedať
@vojtti pri niektorych je to treba, ze prehliadky su povinne, ale to plati uz pri takych co maju ozaj velky vykon cize pri klasickych rodinnych domoch to nie je, cerpadla sa kontroluju na dialku, cize su stale akoby pod kontrolou keby nieco tak to vedia tak aj hned poriesit 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
neriesil niekto z majitelov Fenomis TC nahodou aj chladenie pomocou fancoilov? vdaka
Odpovedať
@jamur Áno, čo by ťa zaujímalo? Je to veľmi dobré riešenie, je to efektívne a všetko ti to firma na komplet zabezpečí, že nemusíš to cez niekoho iného dodatočne. Kľudne ak máš nejaké otázky mi aj správu môžeš napísať.
Odpovedať
@pastierik Dobrý deň, predpokladám, že na obrázku je tepelné čerpadlá voda – voda. Mohli by ste mi prosím napísať zhruba akú plochu v metroch štvorcových ním vykurujete a či ste s týmto konkrétnym výrobkom ako aj s prístupom firmy Fenomis spokojný? Ďakujem.
Odpovedať
@jojo7310 ano, ano, toto cerpadlo je vhodne tak do 80m2, my nemame ani tolko, kedze mame mensi domcek, ale uplne nam sedi, vyhovuje. tepelne cerpadlo nas oslovilo z dovodu, ze nie je okolo toho robota, ze to nic nepotrebuje a tato znacka prave zato, ze je to slovensky vyrobca, ze si monitoruju cerpadla na dialku, takze keby sa cosi stane vedia to hned riesit. mne vyhovoval aj pristup firmy, lebo ti vedia vysvetlit, poradit a to je to, co som potreboval.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pastierik a záruku máš koľko rokov naň?
Odpovedať
@vojtti zarucny servis mam 2 roky, na kompresor 5, to nemusim platit ziadne poplatky a nie je ta zaruka ani nicim podmienena, ze nejakymi prehliadkami alebo niecim takym.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik to nie je zlé, že to nie je ničím nejako podmienené, že nemusia pravidelne chodiť na nejaké kontroly alebo niečo. Čo sa týka cenovej ponuky, keď si si dával robiť, tak si dlho čakal? S dodaním problém nebol?
Odpovedať
@vojtti ponuku cenovu som mal do par dni, ked sme sa rozhodli, ze co konkretne by bolo vhodne, aky typ a ponuka bola uz aj s montazou, dodanim, aj vsetkym, co vlastne potrebujes aby to tepelko fungovalo, aby sa mohlo hned spustit. Nie, nebol ked som si ja daval. Len teraz je to kadejako co pocuvam od znamych, pri roznych znackach, ze cakaju dlhsie, tak treba sa na to informovat priamo.
Odpovedať
@pastierik ja to akurat riesim (mimochodom tiez system voda voda na 2x vacsiu plochu ako bolo spominane). Troska sa to casovo natahuje, ale nastastie mame este cas, cize to nenahanam. Ak potrebujem s nejakou pripravou pomoct, majitel mi vzdy vie odpovedat, takze v tomto problem nie je.
Odpovedať
@jamur casovo akoze myslis s dodanim? Hej hej, on je velmi napomocny, odpovie na vsetko, poradi, tiez akoze mi v mnohom pomohol.
Odpovedať
@pastierik dodanie ma este 1-2 mesiace cas, skor nejake dohadovacky. Ale ako som pisal, ked zavolam vzdy mi vie odpovedat/poradit, cize zatial spokojnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik ďakujem za info, chápem, že to dodanie sa môže meniť, že proste dnes je taká doba, popýtam sa na to. Ale tak už aspoň približne viem, čo čakať, čo by malo byť pre mňa podstatné, ďakujem ti zatiaľ.
Odpovedať
Profilova fotka
@vojtti ideal je vyrobcu kontaktovat a popytat sa ake su cakacie doby a vsetko, kedy by si vedel cerpadlo mat, nic na tom nie je, ze to chces vediet. Ale teda za mna je dobre to, co uz aj vyssie zaznelo, ze nemaju problem ani odpovedat, ani vysvetlit, to je pri mnohych firmach zadrhel.
Odpovedať
@jamur to je hlavne, mne pri nich sedi napriklad aj to, ze nemaju podmienenu zaruku nejakymi prehliadkami. Ze nemaju nejake taketo podmienky. @vojtti popytaj, pri nich nemusis sa bat niecoho opytat, vysvetlia ti bez problemu. Daj vediet potom co si poriesil.
Odpovedať
Profilova fotka
@katat2 áno už som kontaktoval, aby som to už neodkladal, aby som čo najskôr vedel teda na čom som, čo by bolo dobré a aj čo by to stálo, aspoň nejakú tú predstavu nech mám teda aj priamo od nich. @pastierik súhlasím zatím problém nemám s ničím, volal som zatiaľ s nimi len, ale v pohodke, tak snáď to aj ďalej tak pôjde.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jamur ahoj,prosim ta si spokojny s firmou Fenomis aj nadalej?Dodali ti cerpadli nacas,spojazdnili?Funguje ti to?
Odpovedať
Profilova fotka
@stankot Spoločnosť FENOMIS s.r.o. v roku 2021 zverejnila tržby 0 € so ziskom 0 €. https://www.finstat.sk/50291009
Odpovedať
@stankot dodavka sa posuvala (este tc nemam), ale komunikacia bola velmi ferova. tc sa ma montovat 10.1.2023 tak uvidime ci bude vsetko ok.
Odpovedať
@stankot neviem ako to maju teraz s dodanim, ale my ked sme davali, tak dodali nam na cas, nebol problem, komunikovali promptne, vysvetlili mi, co som potreboval a montaz tiez fajn, kedze si vsetko robia samy.
Odpovedať
@pastierik ja cerpadlo uz mam.Ale v nasom prispade ako sa hovori ked vtacka lapaju pekne mu spievaju.Ale to je na dlho.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@stankot Zvažujem inštaláciu. Prosím popíš aspoň v krátkosti podstatu.
Odpovedať
@jkery Zvažuj cenu, rentabilitu, návratnosť. Dať za nejaké 8 kW tepelné čerpadlo xy tisíc €, s predpokladanou životnosťou 10 rokov nemusí byť zrovna ekonomické riešenie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?