Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
Profilova fotka
asi budes potrebovat zapojenie (Blueprints schemu) PCB pripadne nazov/typ toho IC.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu no neviem či ti to pomôže ja tam nemam označenie toho čipu.
Odpovedať
Profilova fotka
moze/a nemusi to byt ICE3B0365J. tazko takto cez net
Odpovedať
Profilova fotka
@danid oznacenie tam je, len je vypalene laserom (je to take sede) a na fotke to dobre nevidiet....
Odpovedať
Profilova fotka
@danid dakujem, ale skus napisat co je na tom vypalene, alebo to skus odfotit pod uhlom nie priamo. Pozri na mojej foto vidno oznacenie IC02 na tvojej nie. Skus prosim este raz. Inac v KE som servisaka nenasiel, z earistonu som dnes dostal 2 kontakty na ludi opravnenych robit servis na zn. Ariston. Obidvom som volal, servis robia ale nie na bojlery s TC, vedia vsak objednat a vymenit celu dosku, dal som im zistit ze co to bude stat, ceny si musia aj oni vyziadat. A este zaruka na Sk neplati kedze bojler bol registrovany v Hu. Momentalne zistujem ci bude platit zaruka v Hu, kedze bojler neuviedol do prevadzky servisny technik.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik ahoj, bojler sluzi, lebo mne uz nie potreboval by som foto pcb dosky, konkretne cast s zhorenim IC. Alebo rovno jeho oznacenie. Vid predchadzajuce prispevky. @leonardom @peto99
Odpovedať
@lubosu Ahoj, no to mam mrzi, ja ho pouzivam uz 6 mesiacov, z toho 3 mesiace bol pripojeny k podlahovke a susil som s nim poter, vtedy isiel nonstop. Dokonca mi v tom case 2x zamrzol vyparnik, lebo na vstup som dal filtracnu tkaninu a ta sa zaniesla. Ale bojler stale funguje tak ako ma. Podarilo sa mi to odfotit a myslim, ze je to ten IC, co spominal @mgx
Odpovedať
@supiiik mas nasavanie zvonka? ako funguje v mrazoch, tepelne cerpadlo vypina automaticky pod -5 stupnov?
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik super dakujem, este pockam na vyjadrenie z madarska, ci ho dojde niekto servisovat ale dost o tom pochybujem. Cela doska stoji 90€, takuto informaciu som dostal od servisaka tu z Ke, ma opravnenie servisovat zn. Ariston, bojler s TC este nevidel, bol iba na skoleni a vie akurat vymenit suciastku (v mojom pripade pcb dosku) za suciastku. Otazkou ostava co sposobilo odpalenie IC. Ci len napr. kondenzator alebo aj nieco ine väcsie, drahsie. Budem dalej informovat.
Odpovedať
@lubosu je to regulator napatia, mozno ho znicila nejaka napatova spicka atd. Neviem kde ho u nas dostanes, ale na aliexpress stoji 20 kusov 7,20 usd, urcite by som ho skusil vymenit, ak vybuchne tiez, tak by som dalej hladal pricinu. Asi je to mimo temy, ale raz sa mi dostalo prepatie do switchu s poe, tiez mi vtedy poodpalovalo regulatory.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu - 90e za novu dosku je celkom OK, cakal som sumu 200-300e. Ak by ste sa rozhodli opravovat a nevymienat, tak mozno pomoze prilozene referencne zapojenie. ako vravel @majkoj, suhlasim s nim ze vybuch IC je nasledok, malokedy pricina - treba skontrolovat vstupne napatie (myslim ze limit pre toto IC je 26V - kuknite si datasheet) a skontrolovat okolite veci - trafo, diody, kondenzatory a v podstate vsetky veci podla zapojenia. drzim palce :)
Odpovedať
@peto99 Nie, nasavanie mam z interieru. Mal som to TC rozobrate a obsahuje aj stvorcestny ventil, takze by malo rozmrazovat vpohode, ale asi sa to riadi cidlom nasavaneho vzduchu. U mna bol ten problem, ze interierovy vzduch bol okolo 20°C, ale tym, ze sa zaniesom filter sa znizil prietok vzduchu a teplota na vystupe bola -7°C. Asi preto nezareagovalo rozmrazovanie a vyparnik zamrzol. @lubosu urcite daj vediet, ako si dopadol. Je zaujimave, ze u nas nemaju servis, ved aj podla tohto portalu sa mi zda, ze sa tieto bojlery predavaju ako teple rozky :) Ale zase, ako tu uz bolo spomenute, je to jednotuche TC, vlastne chladnicka, tak sa skutocne okrem elektroniky nema co pokazit. Kompresor volaco urcite vydrzi, v nadrzi su 2 anodove ochrany, ventilator, pripane riadiaca jednotka sa da objednat, len aby sa dali za 5 rokov zohnat :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@supiiik ked vydrzal tento zatazovy test, hadam nieco vydrzi :-) Takze do exterieru mas iba vyfuk? Ja mozem studeny vzduch vhanat v lete aj na chodbu, v zime von. Mam v potrubi klapky. Vdaka za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik servis zabezpecuje tato siet technikov http://www.quadroflex.sk/servisne-str... IC objednane zn. Samsung za 5,5e/ks pre istotu 2 kusy. Este jeden poznatok, mame tu dost kolisavy prud (z casu na cas bliknu ziarovky) , nemohlo aj to sposobit zhorenie IC @mgx @majkoj
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu pri vacsom prepati by sa to stat mohlo...
Odpovedať
@majkoj v dome sa nerobi prepatova ochrana? myslel som, ze ju mam, prudovy chranic, nie je to iste?
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 nie, nie je, prudovy chranic je nieco uplne ine. Prepetova ochrana sa sice robi ale na to aby fungovala ma mat 3 urovne. A na SK taky zvyk, ze sa urobi A na stlpe, mozno B v rozvadzaci, ale dom s C (na zasuvkach) som este nevidel na vlastne oci (okrem mojeho) :). A to je skor myslene ako ochrana proti blesku, to proti nejakym mensim spickam neochrani.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 zltym som vyznacil prepatovu ochranu, cervenym prudovy chranic. Sekol som sa na zasuvkach je D nie C :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu nabuduce pozri avelmak, usetris :) http://www.avelmak.sk/index.php?lm=35... Ci bolo na pricine prepatie tazko takzo na dialku zistit. Mozne to je, cely ten nap.menic je jednoduchy a ak mas problemy s podpatim/prepatim, treba to riesit.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 @supiiik prislo vyjadrenie z madarskeho aristonu, zaruka Neplati ani tam, kedze to nezapajal ich servisny technik, zistia este ze co stoji nova doska. @majkoj @mgx tie problemy s prepatim/podpatim su len zriedkave, pozorujem to max. raz z mesiac. Poviem elektrikarovy nech mi tam da niejaku ochranu pred bojler, alebo komplet pred dom. ked to tam uz nemam
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu mas, to bude to cierno cervene cudo vlavo dole.
Odpovedať
@lubosu vidis, aki su to kujoni, na kiu onu musi bojler zapajat technik? Co to ma spolocne s elektrikou v bojleri? Ved to ide len do zasuvky :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 aby bola peciatka na papieroch a 50e vo vacku.
Odpovedať
@lubosu myslim, ze by to bolo s cestou z Madarska viac ,tolko ta asi oprava stat nebude, takze si mozno aj usetril :-) Mne ani elektrokotol nepripajal servisny technik, ked sa nieco stane, aj tak budu hladat vsetky mozne sposoby, ako sa vyhnut plneniu. O zaruke za spotrebice nemam najmensie iluzie. Najnovsie to vyzera tak, ze aj poistnu udalost v byte mi poistovna nepreplati. Nasli nejaky maly nedoplatok na poistnom, a poponahlali sa bez akehokolvek aviza na dodatocnu uhradu rychlo jednostranne zrusit poistnu zmluvu.
Odpovedať
@peto99 Ja mam nasavanie aj vyfuk v interieri. Nasava okolity vzduch a vyfuk vedie do vedlajsej miestnosti (spajze), ktora je postavena zo silky 10cm a zaizolovana 5cm XPS. Vo vrchnej casti spajze je spravena "diera" cez ktoru vyfukuje vzduch zo spajze spät do interieru. Mam to vlastne ako taku velkokapacitnu chladnicku a chlad mam zadarmo ako odpadovy produkt ohrevu TUV.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj @mgx zdavim pani, tak bojler sa podarilo opravit ale trvalo to len sekundu :( Zasvietil a zhasol. Vymenilo sa to IC, kondenzator 02 a rezistor 02. Pridal som foto dosky po oprave a po zahoreni. Boli pekne iskry. Znamy co to opravoval skonstatoval ze chyba bude pravdepodobne mimo dosky. Zajtra volam servis, som zvedavy ci sa najde niekto kto to da dokopy. @supiiik @peto99
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik @peto99 chlapi ak by sa vam chcelo pozrite ako mate zapojenu fazu a nulak. Ja mam fazu modru a nulak hnedy. Jednoznacne to je zapojene opacne, ide o to ci zamerne. Po dalsie mohol ist takto zapojeny bojler 9 mesiacov? Na foto v pravo hore, faza modra a pokracuje tak az na dosku. @majkoj @mgx
Odpovedať
@lubosu Uff, to vizera na pekny ohnostroj. Nie som sice elektrikar s opravnenim, ale ak sa nemylim, tak pri striedavom napeti je jedno, ako je L/N prehodeny, teda pokial je PE privedeny zvlast. Ides teda objednat novu dosku? Neviem si predstavit, co ine okrem dosky by mohlo odist. Myslim, ze ci uz je to spirala, ventilator, alebo kompresor, vsetky su spinane cez rele, cize aj keby niektora z tychto suciastok mala problem, tak doska koly tomu neodide.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik zajtra objednam ale nie dosku ale servisaka s doskou, ked uz odpecie dalsiu dosku nech to ide na jeho triko. Zatial naklady na opravu 10e, ale dost vela casu :(. Inac to tvoje zapojenie vzduchu do spajze sa mi paci. Urobim to na leto tiez tak.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?