Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
@andraelpp prilis velky, prilis drahy. Ariston evi 110 s 5 rocnou zarukou je ok
Odpovedať
@peto99 velkost je fajn a nemam problem si priplatit vzhladom na kvalitu aby som nemal zbytocne problemy ako vy
Odpovedať
@andraelpp je tubtoho vela na trhu. Zvacsa jeden cinsky vyrobca pod roznymi znackami. Ja by som momentalne siel do IMMERWATER 300 INOX V.3 Ale kupil by som ho asi v polsku koli nepremrstenej cene. Alebo Galmet SPECTRA GT
Odpovedať
@rkorba ano tak vacsina veci je rovnakych len prelepenych, na kamionoch a lodiach sa tu vlacia...poliaci maju skoro 10x vacsi trh a musia mat nizsie marze pre velku konkurenciu...
Odpovedať
@rkorba lebo mne sa pozdava aj tatramat ale nepaci sa mi ze sa neda napojit na ruru. odobera a odovzdava vzduch len z bokov ventilatorom
Odpovedať
@andraelpp presne koli tomu som ho vyradil i ja z mojho shopping listu.
Odpovedať
@rkorba tatramat?
Odpovedať
Problem je ten, ze kvalitnejsie TC na vyrobu TUV stoja 1500 ~ 2000€ a k tomu este treba zaratat robotu a material na vzduchove rozvody. Naproti tomu obycajny bojler v obi sa da zohnat aj za stovku. U nas sa rocne minie 1500kWh na ohrev vody, pri aktualnej DD3 (8 centov / kWh) je to 120€ za rok. Takze najskor musi ubehnut 12~17 rokov, aby sa TC vobec splatilo a zacalo mi zarabat. Tolko ziadne nevydrzi. Maly bonus je ochladzovanie interieru v lete, ale pri 30°C to bezi tak hodinu a vtedy toho vela neochladi.
Odpovedať
Ja som kupil od Sinclaru Split Water Heater. Princip ako u Elizu, cena 1400e. Zatial ho nemam spusteny, tak uvidime.
Odpovedať
@jarosujo ak bojler s TC nemas, informacie su z druhej ruky. Bojler po vypusteni horucej vody pracuje niekolko hodin, prakticky celu noc po kupani. @andraelpp velke bojlery s TC su hlucne, treba ich dat do garaze, alebo do pivnice. Aj v komore nemusi stacit zavriet dvere. Ariston 110 je urceny do kupelne,
Odpovedať
@peto99 co ste mali problem s toj RJ a cidlaˇi tak zo ste mali s tym starsim modelom alebo uz novym 110? je na svk serbis co to normalne opravuje?
Odpovedať
@jarosujo daj typ na dodávateľa elektriny za 8 centov/kwh :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@praktikman Nech sa paci: https://www.sse.sk/buxus/docs/dokumen... Aby som neklamal, je to presne 8,1 centa :-) Tarifa DD3 / NT
Odpovedať
@andraelpp servis existuje, suciastky sa dnes iba vymienaju. Takze ak mas bojler v zaruke, vymenia cidlo alebo elektroniku, ostatne sa nekazi. Ja som vymenil elektroniku za 100 eur sam, bojler funguje uz 3 roky. Male bojlery su naozaj tiche, ariston ma viac ludi, a funguje im. S 5 rocnou zarukou by som nemal problem kupit Ariston, ochladzovanie v horucavach citit dost. 110 litrov horucej vody znamena realne 200 litrov na sprchovanie, pokial tam tinedzeri nestracia pol hodinu, voda vzdy bude.
Odpovedať
@peto99 super to si ma teda potesil, a mozem urobit nasavanie z kupelne kde bude umiestneny a v lete dam z vonku. vyguk chcem v zime von a v lete pred kupelnu na chodbu (vyvedene v sadrokartone zo stropu)
Odpovedať
@andraelpp potvrdzujem čo písal peto99, bojler je tichý, asi ako chladnička, možno o trochu hlučnejší. Pri výfukoch pozor na sieťky, ktoré bývajú niekedy na krytkách - zaprášila sa mi, vyfukovanie nebolo plne priechodné, preto sa mi začali tvoriť plesne v rúre a ventilátore. Rozobral som, očistil a funguje dalej.
Odpovedať
@peto99 este sa opytam ci mozem vyfuk v lete potiahnut do spajze (10m) alebo je to daleko
Odpovedať
Profilova fotka
@andraelpp no je to už poriadna mašina, váži 410kg prázdna, budeš potrebovať "žeriav" aby si ho dostal do kúpeľne. Fakt pouvažuj nad obyčajným bojlerom a zvyšné peniaze radšej investuj do Fve alebo kúrenia( zonacia).
Odpovedať
@andraelpp vyfuk na chodbu je ok, do spajze by som ho netahal, potrebujes izolovanu hadicu, inak sa bude rura rosit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
legionela pod 25C nevydrzi... staci pozivat "ladovu" vodu ;) vlastne prezije, ale nemnozi sa, pod tych 20C, resp len SPI, tak isto nad 50C, prezije, ale nemnozi sa. cize technicky, aj sprcha studenou (u mna 16C) vodou je nebezpecna ?
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt je to nebezpečné, ak nie si zvyknutý tak prechladnes. 8-)
Odpovedať
@keldon To mas toto ? http://www.sinclair-solutions.com/sk/... Uz ti to funguje ? Ako si spokojny ?
Odpovedať
@jarosujo Ano to. Zatial tazko povedat, cerpadlo sice bezi ale este nebyvame.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Nema niekto ariston lidos hybrid? https://ohrievace-vody.heureka.sk/ari... maju to aj v merlinleroy https://www.leroymerlin.pl/gazetka-dl...
Odpovedať
Nikto nema skusenosti s tym Ariston Lydos?
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my rozmýšľame nad ARISTON Lydos Hybrid. Bolo by fajn, keby niekto napísal nejakú referenciu... ale keďže je to nové, veľa ľudí s tým zatiaľ skúsenosť nemá...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahoj dnes pozeral ariston ohrievač vody , https://ohrievace-vody.heureka.sk/ari... Dá sa kúpiť už 430 eur , čo nie je až taká zlá cena ku vzťahu K obyč. bojlerom , keď tento dokáže robiť 7-8 mesiacov v roku TUV, za podstatne menšie peniaze . Na Slovensku je v priemere o 100 eur drahší , oplati sa asi ísť do CZ. Pozeral ho niekto, má ho už niekto ? @radoslavc @katka2017
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas1989 my sme ho nakoniec kupili, montovali ho asi pred mesiacom, ale zatial nebyvame takze este ho nevieme ohodnotit...
Odpovedať
@katka2017 ahoj, a kam ste ho dali? Predajca aj vedel poradit, a cena a zaruka?dakujem za info
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?