Tepelné čerpadlo Ariston Nuos Evo 110

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Má niekto z vás takýto ohrievač vody? Mame dom len na tuhé palivo tak uvažujem nad letnou alternatívou ohrevom vody. Ďakujem za rady a skúsenosti , či sa do toho oplatí investovať.
Odpovedať
1
15
16
@supiiik Update. Motor je v poriadku momentalne po tom co som rozobral vycistil a zlozil snad celu elektroniku a kazdy kabel sa to rozbehlo normalne. Ten motor je bezkefovy DC s perma magnetmi. Tie su extremne spolahlive a kedze to momentalne ide ako ma myslim si ze aj cidlo je v poriadku. Takze ak to vyhlasi chybu neskor bude to unik chladiaceho plynu. Znova ... Rozhodne pokial nie ste typ cloveka co sa chce rypat v niecom toto nie je kvalitny vyrobok.
Odpovedať
@lubiee Ak tam bolo malo chladiva a oni to len doplnili, tak to mozes doplnat do aleluja. Najskor mali zistit, kde to fuci, to opravit a az potom plnit. Ta diera, cez ktoru to uniklo sa sama nezaceli, skor naopak
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ak by niekto mal zaujem o nahradne diely pre tento bojler, dajte vediet. Moj slapal takmer bez poruchy (1x vymena kondenzatora) takmer 7 rokov, ale z kapacitnych dovodov som ho vymenil za vacsi 200l. Je mi luto ho cely vyhodit, kedze bol funkcny, tak ho rozoberiem a nahradne diely necham na predaj. Samotny bojler pojde do srotu, nemam miesto na to skladovat ho cely, kym sa najde kupec...
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik toto čaká aj mňa v dohľadnej dobe. 110litrov už nestačí.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@supiiik len tak pre zaujimavost, kedze som nasiel odkaz na toto forum, ked som hladal volaco o mojom. je rok 2022, a moj ariston nuos evo 110 stale funguje. mam dojem, ze bol kupovany v madarsku, kedze som z juzneho slovenska a moj kurenar je madarskej narodnosti. detto kotol genus premium 24FF, aj ked ten som chcel uz po 2 rokoch menit kedze vypadaval (s chybou 504 - chyba oneskorenia zapalovania), chcel som dosku menit, ktore vraj boli vadove. nakoniec som sa niekde docital, ze kondenzacne kotly vo vseobecnosti su nachylne na mnozstvo vzduchu pri zapalovani. tak som pridal minimalne otacky ventilatora a funguje nadalej. teraz uz po 6 rokoch pocut aj ventilator aj cerpadlo kurenia, tak som zvedavy, kedy to budem menit. inak hladam info o tomto nuose kvoli tomu, ze ma jednu chybu. v green rezime nam uz doma nestaci trom. keby to malo vnutri vymennik alebo moznost dat nejaky vymennik do priruby, namiesto ohrievacieho telesa. alebo aspon cirkulaciu nejak vyriesit, ze by som dohrial v nom vodu cez prietokovy ohrev vody v kotli...
Odpovedať
@tm272 Toto sa na nom neda spravit, jedine dat nejako spravit na mieru vymennik, ktory by pasoval na prirubu, len neviem, ci to ma nejaky zmysel. Ja som ho koly tomu vymenil za 200l bojler. Tiez mi este fungoval, len uz nestacil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobry den, přidávám se také s problémovým bojlerem cca 3/4 roku po záruce. Po větším vyplýtvání hlásí poruchu H4. Výparník jsem profukoval kompresorem (problém to neodstranilo), čidla vzduchu a výparníku hlásí dobře (v běhu je rozdíl 20-25°C), ventilátor funguje. Přijde mi, že klesl výkon - včera jsem měřil a v 22:00 sepl na teplotě u patrony 20-24°C (teplota vzduchu 20°C, výparníku -4°C) a v 7:30 ráno byl nahřátý jen na 51 °C (teplota vzduchu 19°C, teplota výparníku 8°C). Za tuto dobu by měl být dávno nahřátý, myslíte, že by mohlo samovolně uniknout chladivo? Už jsem zoufalý.
Odpovedať
@mrozm Ještě upřesním, že bojler nasává i vyfukuje do vytápěné místnosti,
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím, ak by mal niekto záujem. https://dom.bazos.sk/inzerat/15184016...
Odpovedať
1
15
16
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?