Tepelné čerpadlo alebo plyn?

28. apr 2021420
  • Ak by som chcel umiestniť vonkajšiu jednotku pred čelnú časť domu v oblasti kuchyne a technickú miestnosť mám na druhej strane domu, je možné ťahať rozvody povalou v dĺžke cca 20m? Tým by som docielil aby vonkajšia jednotka nerušila suseda ani mňa.

• @skpeter  Moze byt, Daikin take hybridne ma: Altherma Hybrid 5, nemusi byt zla volba.

• @marian_8  Cim dlhsie rozvody tym viac straca ucinnost, da sa vraj do 25m, ale neodporuca sa to. Su Tc ktore maju len cisto vnutornu jednotku a staci privod vzduchu von, vo vacsine su spojene s rekuperacnou jednotkou. Tiez rozmyslam nad TC avsak nechcem mat vonkajsiu jednotku kvoli hluku ako ste pisal vyssie, myslim ze velmi dobra pripomienka. Robi take firma Flexit, vola sa Eco nordic, topka ako tepelne cerpadlo a rekuperacia, avsak cena zavratna. Myslim ze je tu k tomu aj tema. Avsak v cene je uz aj rekuperacna jednotka. Myslim ze ich robi viac spolocnosti co viem este Vailant Reco compact Exclusive.

• Sponzor fóra
  • Dobrý deň, sme firma, ktorá sa tiež zaoberá tepelnými čerpadlami. Ak by ste potrebovali poradiť, kľudne sa na nás obráťte. Pekný zvyšok dňa 🙂

• @adamos81  ty si už aj tč vybral, že čo vám bude vyhovovať aký typ? Každý sa na toto pozerá úplne inak, pre niekoho je tč riešením najmä preto, že je to prinesie komfort. Aspoň so známymi, keď som sa rozprával, tak tá bezstarostnosť pri takomto kúrení bola pre nich kľúčová.

• @marek746  Ano je to aj o komforte urcite. Ja zvazujem dve moznosti TC a to bud Vailant split system na ktore uz mam cenovu ponuku a to z dovodu velmi tichej vonkajsej jednotky, alebo Eco nordic od Flexitu co je len vnutorna jednotka spojena s rekuperacnou jednotkou. Na tomto sa mi paci, ze nema vonkajsiu jednotku, nakolko mam dom do L poschodovy a ak by som mal split vonkajsia jednotka by musela byt umiestnena dole pod oknami hornych izieb.

• @adamos81  značky si vyberal na základe čoho? Aj na prípadnú dostupnosť servis a takéto veci si pozeral, či hlavne teda toto, že tá jednotka jak je umiestnená je pre teba kľúčové?

• jednoznacne plyn

• @marek746  Nechcem vonkajsiu jednotku, jednak sa mi to pri dome nepaci, pozerat na to stale ked sedim na terase a jednak hlucnost. Je to vec nazoru. Mam dobre recenzie na Eco Nordic od Flexitu od ludi co ho maju. Cena v porovnani s Vailantom split je skoro rovnaka. Tento tyzden by som mal mat pribliznu cenovu ponuku. Taktiez chcem aby mi jedna firma robila rekuperaciu, podlahove kurenie a zapojenie TC.

• @santos950  Jednoznačné je len to, že si troll...

• @bookeeper  a dovod?

• Aha, rozumiem teda, keď to nechceš mať vonku, ja som pozeral tiež viacero značiek, mal som čo robiť po pravde aby som si nejako jasno urobil, ale narazil som aj na slovenské tč, čo ma zaujalo. Len fakt je, že som kukal na cenu zo začiatku, lenže to som potom prišiel na to, že to nie je najšťastnejšia voľba, takže som skôr venoval pozornosť iným veciam, servis, kvalita, poradenstvo a pod.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    HEVOLTA predstavuje jedinečné technologické riešenia, ktoré zlepšujú kvalitu bývania a prinášajú výnimočný komfort.
    Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
    Kachliarstvo a krby, predaj krbových vložiek, biokrbov, sporákov, internetový obchod, rekonštrukcie interiérov
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov