Stavba krbu svojpomocne

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim,chystam sa na stavbu krbu komplet aj s prieduchmi s ventilatorom ktori bude umiestneny v podkrovy,a potrebujem nejake tipy a rady aby som sa vyvaroval problemom,na izolaciu bude pouzity superizol 5cm,dakujem.
Odpovedať
@rkorba preco ta! nedas zulu? Beton je nanic na sedenie.
Odpovedať
@originalx taky isty tvrdy a studeny ako zula, len ma bude stat vratane pigmentu 50E cakom prask ;-)
Odpovedať
@rkorba ta zula neni az tak studena, ked mas v dome uz stabilnu teplotu. Mna to tiez tak nejak vyslo, akurat ty sa s tym viac narobis a vysledny efekt nebude taky.
Odpovedať
@originalx pisal do ze zula 400E a to mas 4x menej materiálu ako ja budem mat.
Odpovedať
@rkorba pisal, ale to ma stala platna a z tej mi este zostalo na ine veci. Takze hento mohlo stat tych 50-80€a plus moja robota, rezanie a lestenie.
Odpovedať
Tiež sme dlho rozmýšľali či sa pustíme do toho alebo si zavoláme na to niekoho a nakoniec manželka rozhodla, že asi bude bezpečnejšie ak si zavoláme na to firmu. Nakoniec sme boli v showroome Ht-design a už sme vedeli, že určite si zavoláme ich. Prišli nám to dať aj dokopy a nevieme si vynachváliť a ešte máme 8 rokov záruku či nejak tak.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@yofo Dobrý deň, mohla by som sa s vami podariť...?? Súčasťou nášho rohového krbu bude aj polica, ktorá je hneď pri krbe od zeme až po strop. Aká najvhodnejšia alternatíva materiálu na jej vymurovanie je vhodná okrem dosiek, ktoré pôjdu na obstavbu krbu...?? Iporky, sadrokarton...?? ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzulik_01 Dobrý deň. Pri dostatočnej izolácie od krbu môžete použiť akýkoľvek materiál. Rôzne police, vikiery, rímsy a podobné záležitosti sú hlavne vecou dizajnu a vkusu. Ak to budete omietať, vhodnou voľbou je ytong. Podčiarkujem ale prvú vetu, že treba dbať na dobrú izoláciu od krbovej vložky. Najmä ak tú policu budete používať ako zásobník dreva.
Odpovedať
@yofo ešte by som sa chcela spýtať ci pri krbe, ktory je obsadený az do stropu, je nutné v izolacnej komore krbu pri strope, aby priestor mal 2 mriežky na vzduch, ci je postačujúca 1. Dakujem
Odpovedať
@zuzulik_01 možeš mat len 1 mriežku ale velku. Krbari to vedia aku velku treba ,je nejaky vzorec podla ktoreho sa to počita.
Odpovedať
@1gugu ďakujem
Odpovedať
@luboluk reagujem na váš príspevok ohľadom krbu... Otázka znie.. Urobili sme blbosť keď sme cca s 10cm vzduchovou medzerou od tvozky o murovali klasika palenymi tehla i.. Použitá klasika murovacia malta a sparovka? Krb je síce iba v altánku.. Ale začínam mať pochybnosti nad manželov m postupom🥴🙄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1zanzi Aj keď píšeš z mobilu, nie je od veci pred odoslaním príspevok skontrolovať. Predpokladám, že "tvozka" je asi vložka. Potom načo vám je krb s vložkou v altánku??? Veď ak tam chcete grilovať, tak stačí otvorený murovaný krb... 🤔
Odpovedať
@chrobak7 no gril mame klasika plynový.. Manžel iný nechce koli tomu aby dokázal urobiť dobre mäso.. Pri otvorenom je bez šance mat takú teplotu a ešte stabilnú... A altánok chceme využívať aj v zime.. Robíme zateplenie strechy a uzatvorenie oknami.. Takže zmysel tam bude mat.. Len sa bojím toho ci postup bol spravy🥴
Odpovedať
Čaute. Rozprával som sa z krbarom ktorý je v cechu krbarov Slovenská a povedal ze budem ku kolaudácii potrebovať aj pečiatku že krb bol vymurovany takým krbarom ktorý patrí do cehcu. Co je na tom pravdy? Pýtam sa lebo som to nikde nepočul.
Odpovedať
@miros15 skontroluje ti napojenie spotrebica na komin a da reviziu. Ziadne spolky a ine sekty netreba 8-)
Odpovedať
@1zanzi Jaj ták. Lebo keď sa povie altánok, tak ja si predstavujem takú drevenú búdku z každej strany otvorenú. @miros15 Ten krbár nehovoril pravdu. Nepotrebuješ žiadneho krbára z cechu. Ku kolaudácii potrebuješ len revíziu komínov, ktorú ti dá kominár - revízny technik a prípadne zvyčajne certifikát krbovej vložky. Stav. úrad ešte môže požadovať preukázanie, že krb bol postavený odbornou firmou/osobou. Písal som to aj tu: http://www.modrastrecha.sk/forum/kure... Cech krbárov je len obyčajné občianske združenie, ako klub modelárov, nemá žiadne právomoci dané legislatívou. Na svojje stráínke uvádzajú, že sú organizáciou registrovanou na Ministerstve vnútra SR - ale veď všetky občianske združenia sú registrované na Ministerstve vnútra SR.
Odpovedať
Profilova fotka
@miros15 Dokonca sú 2 cechy :) https://www.cech-kachliarov.sk/ a http://www.cechkachliarov.sk/. Ak Vám niekto už na začiatku klame do očí...porozmýšlajte či ste vybrali správneho majstra, alebo či potrebujete majstra z toho cechu :). Takéto tvrdenie je úplný nezmysel a poukazuje na neodbornosť, nepripravenosť a arogantné prevyšovanie. Pozor na takéto majstri, aby Vám nenahovorili ešte väčšiu hlúposť čo Vám zbytočne môže zvýšiť rozpočet.
Odpovedať
@1zanzi bežne sa tak robí obostavba s plnou tehlou,ak je bez ventilátora, akurát musia mať otvory, nasávanie i výstup správnu plochu podľa výkonu, myslím že 50cm2 na kW
Odpovedať
@duzu dakujeeem potešili ste ma
Odpovedať
Profilova fotka
https://www.youtube.com/watch?v=zgFsL...
Odpovedať
@deltako už zvažujem aj ze sa do toho pustím sám, niekedy v minulosti som bol pri stavaní, obostavbe krbové vlozky, pracujem v stavebníctve, len mam problém za čas, pretože pracujem na tyzdnovkach, čiže voľný víkend a ešte k tomu 8 mesačny chlapec, rodinka a atď. Veľa vecí si robím sám na dome co stíham ale veľa musím dať robiť aj iným majstrom. A ten krb vyjde dosť cez majstra krbara. Proste snažím sa ušetrit každé to euro. Myslím si ze to nieje až tak zložité s tým krbom.
Odpovedať
Profilova fotka
@miros15 Ja mám 3 ročného syna, takže úplne chápem čo hovoríte s tým časom :-) . Ja som vyučený elektrotechnik, ale na svojom dome som elektriku nespravil ja. Jednoducho som na to nemal čas. Len som povedal elektrikárovi ako to chcem mať. Jedine záhradu som spravil sám, lebo to má čas, ale pomali už aj tá je hotová. Nič nie ja zložité na stavbe, všetko sa dá zvládnúť, len ten čas čo trvá kým sa to naučíte, zručnosť a či to viete odborne spraviť. Pri krbe hrajete s ohňom vo Vašom dome preto niektoré veci by som nechal na odborníkov
Odpovedať
@deltako to mate pravdu s tým ohňom. Tu krbovu vložku a napojenie do komína by som nechal na odborné spôsobilu osobu a dal by na to nejakú zaruku, ale obostavba krbovej vložky z izolačných dosiek by sa dala zvládnuť aj svojpomocne 😉
Odpovedať
@miros15 pohlafajte na Youtube chlapika, petty drac, robil si obostavbu sam ma tam aj pokec.
Odpovedať
Profilova fotka
@maros11 len to nie.. nestavajte si v domoch stavby, ktoré “fičali” možno v 90tych rokoch... a zvlášt nie tak ako spomínaný chlapík...
Odpovedať
@atrac3 otázka bola stavba krbu (obostavby) svojpomocne, dá sa ? Dá. Dizajn neriešim, nech si dá každý čo chce, na technickú stránku sa môžu vyjadriť tí čo to robili alebo si dávali robiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@miros15 Mám pocit, že šetríte na čom nemáte :). Keď už niekto dovezie do domu vložku, osadí, napojí, vyskúša, dovezie stavebný materiál tak vymurovanie bude už tá menšia suma. Hlavne dávajte pozor na vybrané materiály. Nepoužívajte prašné materiály, ktoré môžu byť škodlivé na zdravie. Následne ani neviete od čoho, ale máte astmu, alergiu. Zas pravdou je, že ste ušetrili pár eur, ktoré miniete u lekára.
Odpovedať
@deltako napr. V merkury majú tiež izolačné dosky biele(určite ste ich už videli) na obostavbu ale kamoš co tam robí povedal ze sú lacnejšie ale nie sú moc dobre ze sú dosť prašné pri práci s nimi a hlavne pri rezani. Za to tie sivé sú drahšie ale práca s nimi je o dosť lepsia. A vravím na tom by som určite nešetril že by som si sám napája krbovu vložku, radšej dat krbarovi osadiť a napojiť do komína a odskúšať. Rozmýšľam nad romotop alebo kobok vložkou. Sú sice drahšie ako nejaké poľské srbské ale krb sa robí takmer na celý život.
Odpovedať
@miros15 zvladnes aj sam,je to skladacka a dobrá praca, bavilo ma to. Ja som to dal za dva dni aj so sadrovou omietkou aj so zastavbou na drevo. Pouzil som dosky Silca 5 a 3 cm, aj s tým tmelom. Na youtube najdes aj podrobné video, hlavne nezabudni na falosny strop. Je to jednoduché, mam vlozku s rohovym sklom. Mal som krbara a chcel 600eur za robotu haha..aj ja chcem zarabat 3kila za den. Moje naklady boli cisto len matros a pak nasledna revizia za 30eur.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?