Smer otvárania dverí v technickej miestnosti

Ahojte, chcel by som sa spýtať na REÁLNE skúsenosti pri kolaudácii a probléme so smerom otvárania dverí v technickej miestnosti s plynovým kondenzačným kotlom. Podľa PD by sa mali dvere otvárať smerom von z technickej miestnosti a áno bolo tu na túto tému už viac diskusií, ale u mňa tie dvere reálne sú osadené opačne. Akým spôsobom to riešiť na kolaudácii (samozrejme bez rozobratia a otočenia dverí). Môže mi to proste projektant prekresliť v projekte reálneho vyhotovenia alebo je na to nejaká konkrétna vyhláška. Či ju daný úradník ovláda o tom nebudem polemizovať. Prípadne ma napadlo jednoducho zvesiť dvere a povedať že čakáme na reverzné??? Ako sa to rieši? Ak mi to pri kolaudácii dajú ako nedostatok, dostanem termín na odstránenie a potom príde úradník zasa na kontrolu? Ďakujem
Odpovedať
mam otvarave smerom dnu, v projekte bolo smerom dnu, stavebko, revizia, kolaudacia, vsetko bolo ok. ak ti daju zavady a termin odstranenia, nikto ti to nikdy nepride skontrolovat
Odpovedať
@represent17 Nikde nie je určené, že sa dvere v technickej miestnosti musia otvárať von. Je len na tebe, ako si tie dvere osadíš - ako to to vyhovuje. Keby ti aj niekto počas kolaudácie namietal, nemá o čo oprieť svoje tvrdenie - žiadna norma, vyhláška ani iný dokument to nestanovuje. Pri kolaudácii to vôbec neriešia - to je len fáma, ktorá koluje medzi stavebníkmi. Vôbec to nerieš, nemusíš prekresľovať projekt.
Odpovedať
@chrobak7 no uz to ze som vynechal jedno okno a na garazi zamenil okno a dvere chce aby som rukou prekreslil a projektant orazil. proste chuda je premotivovana velmi. cize asi tam zmenim aj orientaciu tych dveri a da mi tam projektant razitko.
Odpovedať
Tiez mame dvere na technickej tak a nikto to neriesil pri kolaudacii
Odpovedať
@represent17 to že meníš okná, ich počet a rozmery, jasné že musí oraziť projektant. To mám aj ja. Žiadna premotivovana...
Odpovedať
@represent17 Ako napísal megdesign - meniť okná a vstupné dvere je iný zásah do projektu, než zmeniť smer otvárania jedných interiérových dverí. Ale ak to už mení, tak nech to tam zakreslí a budeš mať pokoj.
Odpovedať
Dvere otváravé von majú byť v kotolni, ktorej tepelný výkon je cez 50kW. Rodinné domy nemávajú také kotly, takže dvere môžu byť hociako.
Odpovedať
@marsdm je na to nejaka vyhlaska?
Odpovedať
@represent17 Kotolne sú vo vyhláške 36/1976 kde sa píše o otváraní dvier. Ale hneď §1 hovorí o tepelnom výkone pre ktorý to platí.
Odpovedať
teraz som pozeral projekt požiarnej bezpečnosti a tam sú tie dvere zakreslené otváraním dnu, ale v stavebnej časti von.... takze len to prekreslim rukou do vykresu a dam orazit projektantovi
Odpovedať
Kolaudacia min.tyzden,-plynovy kondenz.kotol, dvere na projekte von, v realite dovnutra. Netreba sa nicoho bat, dvere treba osadit tak, ako vyhovuju. Skolaudovane za 15min od stola - samozrejmostou su vsetky atesty a certifikaty ktore SU vyzaduje, ostatne ich nezaujima,)
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim, ze to nie su tak zavazne veci, kvoli ktorym by si nemala skolaudovat. ako to bude podla mna uplne v pohode hlavne netreba robit zbytocnu paniku a riadne pohostit komisiu🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?