Slnečný kolektor TS300

Profilova fotka
Dobry den. Ma niekto skusenosti s firmou Thermosolar? Chcem si dat namontovať slnečné kolektory a TS300 alebo TS500 na ohrev teplej vody. Ma niekto neaku skusenost? Dakujem
Odpovedať
@lubobalascak Odporucam. Dlhorocna spokojnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix Ktoré konkrétne mate TS300, 400 alebo 500? Ako dlho už ich používate? Mate to na ohrev vody alebo aj kurenie? Koľko panelov? Z ktorej časti SK pochádzaťe?
Odpovedať
@lubobalascak TS 300 ,ohrev vody , 15 rokov ,sever Slovenska,super,nad vykurovaním ani neuvazuj..keď svieti slnko kúriť netreba.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubobalascak ak chceš ohrievať vodu zo slnka tak pozri logitex.sk..menej starostí ako s termickými panelmi
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda koľko členná ste domácnosť a kolko litrov vody ohrievate. Kolko panelov mate namontované. Ako sa to správa v zime keď je trocha snehu na nich, vyhrievané to niečo? Ja som z LM a tu je niekedy poriadne zima.
Odpovedať
@lubobalascak 300l,5clenna 3 panely ,v zime keď sa oprie slnko tak normálne hreje,sneh sa na plochých nedrží.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda v pohode vám to vyhrieva vodu celú zimu (na kolo stupňov vyhrievané) ale musíte dohrievat ešte kotlom.
Odpovedať
@lubobalascak niekedy dohrievam kotlom.je tam automatika ,ale slúži to aj ako predohrev,proste slnko vždy čosi zahreje..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@daralbajda ten 300l zasobnik mate samostatne, alebo to mate zasobnik ku kotlu? Uvazujem ako napojit solar na ohrev vody ku kureniu..mam 800l akumulacnu nadobu, aj vyvody pre solar...je mozne zapojit len 2 solarne kolektory k tak velkemu zasobniku? ma to zmysel?
Odpovedať
Profilova fotka
Ako riešite prebíjanie počas leta?
Odpovedať
@lubobalascak ja mam tiež zostavu ts-300 pripojenú na 300 L zásobník. Počas leta žiadne "prebíjanie" nie je. Na ovladádacom prvku kolektorov mám nastavené ohrev tuv cez leto na 70 stupňov a akonáhle tú teplotu solár ohrevom dosiahne tak sa vypne. Bez ohľadu, či ďalej svieti slnko.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam zostavu 4xts500. V tomto časovom období nám to dokáže ohrievat vodu na 70 stupňov. Počas leta to bude oveľa viac. Ako potom riešiť prebíjanie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
rodičia majú paneli od Thermosolar viac ako 10 r. a všetko funguje ako má, 200l zásobník a 2 panely, cez leto je potrebné dávať pozor, voda je dosť horúca. Prebíjanie sme nijako neriešili, ak nejaké existuje ....ak sa panel zohreje na viac ako 130 C tak sa to vypne kvôli bezpečnosti (ak si dobre pamätám)
Odpovedať
Profilova fotka
mam 2 ks TS 300 na 30 st streche orientovane na JJZ. Spojene s 300 l ohrievacom Drazice OKC 300 NTRR/SOL, na dohrev - 2kw ohrevne teleso, Od aprila do oktobra vylucne len solar. Napr, vcera 21.11. solar zohrial vodu na 33 C.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?