Skúsenosti - drevosplynujúci kotol Blaze Harmony

Zdravim, ma niekto osobnu skusenost s drevosplynujucim kotlom Blaze Harmony? Ako je s nim spokojný a predovšetkým ma zaujima prikladanie dreva, či moc nedymi kedze prikladacie dvierka su zhora. Ďakujem
Odpovedať
Nedymi vobec. Ked ches otvorit horne prikladacie dvierka tak ti zacne automaticky odtahovy ventilator bezat na 100% vykon. Toto prevedenie prikladacich dvierok ma obrovsku vyhodu pri prikladani ze tam pohodlne ponakladas drevo a co sa vobec nezda ze do kotlov z hornym prikladanim ako ma Blaze Harmony prilozis o 15-20% viac dreva ako do kotlov co maju prikladacie dvierka spredu. Zrozumitelnejsie ze do 150L prikladacej komory u Blaze nalozis tolko dreva co dostane do 180l-190l prikladacej komory u kotla z prednymi prikladacimi dvierkami.
Odpovedať
@ludo65 dakujem za odpoveď. A tak celkovo, ako ste s nim spokojný? Ako funguje ta regulacia vykonu? Naozaj na nom netreba kurit na plny vykon? Nedechtuje pri polovicnom vykone? A spalu aj vlhke drevo tak ako deklaruje vyrobca? Nieje s toho vela dechtu?
Odpovedať
@fachmanik tie kotle bezia bezproblemovo. Ta regulacia funguje presne ako to aj vyrobca popisuje a je velmi zrozumitelna aj pre laika. Blaze naozaj spaluje aj vlhkejsie drevo nez iny vyrobcovia kotlov napr. Attack, Atmos, Opop, Dakon, Buderus, Vissmann, atd. pozaduju a to vdaka tomu trojcestnemu privodu spalovacieho vzduch co si Blaze nechali aj Patenotvat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
zdravim.. a vy ten kotol mate doma?? dakujem
Odpovedať
@mpichanda zdravim, nie nemám. Ale ak by som do budúcnosti dával tak pojden asi do neho
Odpovedať
@fachmanik @mpichanda vladtne skusenosti treba napisat..
Odpovedať
@daralbajda ja ten kotol nemám preto som sa pýtal..ale ideme ho davat
Odpovedať
@ludo65 máš ten kotol ,ako je zapojený?
Odpovedať
@mpichanda no idem ho montovat tohto roku,schemu som vykoumal sam , potom dam i fo sko to funguje ,tak sa ozvi na jesen...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@daralbajda kotol som namontoval , už som tu niekde aj foto dal , zatial to je O.k
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@daralbajda ja som spokojny, pekne hori aj drevo aj brikety..da sa to jednoducho nastavit a regulovat
Odpovedať
@mpichanda aký máš typ. Napíš označenie..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda blaze harmony 12kw
Odpovedať
Prestane ist elektrina a ste dokurili.Ako my teraz,dedina bez elektriny a nefunguje ani kurenie,a to mame na drevo,pelety.Toto sa mi tak nelubi byt takto zavisli na elektrine.Kedy si fungovali tieto kotle aj bez elektriny,na samotiaz a vsade krasne teplucko.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?