Renovácia kúrenia - garáž

5. aug 201810

Ahojte, vlastním starý dom postavený za komančov. Idem renovovať kúrenie v celom dome nové radiátory, pec, rozvody. Mám nad garážou postavenú jednu miestnosť, do ktorej ide samostatne prívod a odvod teplej vody.V garáži je privedená aj voda. Rúry od radiátorov idú po stene cca 1,5m nad zemou. Neviem o aký rozmer ide buď 1 / 2 alebo o trochu ešte väčší. Ide o to, že cez zimu tieto rúry dokážu garáž ako tak vykúriť že v nej nemrzne. Pri príchode do nej je citeľne znať že je tam teplejšie. Problém je ten že kúrenár mi odporučil ako materiál meď osobne som uvažoval aj o uhlíkovej oceli ale že má určité nevýhody. Čo som si aj overil a súhlasil s rozvodom v medi. Z dôvodu, že táto vetva v garáži slúži ako radiátor som sa rozhodol že ju nechám v oceli a tým pádom to zostane zachované. Lenže bol som upozornený že oceľ by sa nemala miešať s meďou a druhý je ten že v tejto vetve zostane bodrel aj v radiátoroch presne dvoch. Tieto radiátory boli menené cca pred 15 rokmi oproti ostatným a sú dobre zachovalé. Neviem čo mám teraz robiť lebo medené rúry budú o dosť menšie a tým pádom by som musel dať surovo do garáže radiátor ktorý to tam bude vykurovať a hlavne je tam aj voda ktorú nedokážem odstaviť a bojím sa že by ju cez zimu roztrhlo keby som tam nekúril. Druhá vec je neviem si predstaviť na akú teplotu ju vykurovať ak tam nič nerobím cez zimu a je tam odstavené len auto.
Prikladám jednoduchú schému, ktorú som nakreslil v skicári prepáčte ale nie som architekt. Žltá je umývadlo a červená a modrá je kúrenie.

https://imgur.com/a/eX1qCst

 • A kde je problém to potiahnuť aj medenými hrubšími rúrami...?

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
  Voda- Plyn- Kúrenie- Centrálne vysavanie- Rekuperácia
  Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
  Články od našich partnerov
  Nedajte sa zotročiť vlastnou záhradou!
  Ako si vybrať elektrický bojler s minimálnymi nákladmi?
  Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje
  Archív článkov od partnerov