Rekuperácia po roku - postrehy

22. okt 20201144
  • tiez by som ju nevypinal, nechaj ju ist, aj pocas toho obdobia, co v podstate sa asi rata s tym, ze nie ste doma, ze ste v praci, nad vypnutim ja by som premyslal asi az pri nejakych velmi nizkych teplotach, ale nie teraz, ale tak to je najlepsie si vsetko odsledovat aj pocitovo

• @mondzo  CAV nie je vhodné používať dlhodobo. Stáva sa že sa tento režim rozladí a jednotka zostane vo výrazne rozdielnych otáčkach na prívode a odťahu. Tento režim bol vyvinutý pre spiro rozvody. Jednotka sa proste podľa toho neustále kalibruje a keď sa dostane na okrajové hodnoty môže na nich zastať... priznám sa že tieto informácie vychádzajú z mojej už dávnejšej skúsenosti a nemal som čas overovať či sa to aktualizáciami pozmenilo... v každom prípade nehovorím že by to nemalo fungovať, len to treba následne odpozorovať.

• Sponzor fóra
  • @asex  len mi prosim vysvetli ako to CAV nastavit, chcem to odskusat. Dom mame mat rovnakotlaky, cize mam nastavit rovnaky objem na privode a rovnaky na odvode? Ci ako? Podla coho potom jednotka nastavuje ventilatory? Lebo sam nerozumiem, privod som dal na 80 m3/h a odvod na 110 m3/h a ventilator ide privod 20%, odvod 30%. Ak si pamatas, tak sme to u mna premeriavali minuly rok a privod som mal mat nastaveny na 20% a odvod az na 45-50%. Preto som sa teraz skusal hrat s tym CAV. Da sa nejak jednoducho v domacom prostredi premerat, ci si robim podtlak / pretlak?

• @mondzo  Zozen si daku citlivejsiu vrtulku, pripadne lacny anemometer. A strc ju do nejakeho otvoru, ktory spaja interier a exterier - napriklad krb atd. A uvidis, ako moc a akym smerom sa otaca. Ale asi by bolo lepsie to robit vtedy, ked bude vonku podobna teplota, ako vo vnutri. Kedze vzduch ma tendenciu sam sa trepat od vyssieho tlaku do nizsieho. Ale to len tak nahlas uvazujem 🙂

• @mondzo  v prvom rade by som v jednotke aktualizoval softver... to je určite základ. Na oboch ventilátoroch treba nastaviť rovnaký výkon. Potom by som na jednotke zapol CAV a dal jednotku na max výkon 100%, po pol hodine by som ju prepol na 50% výkon a nechal ďalšiu hodinu... potom by som to už nechal na 20-30%... určite sa to nesmie kalibrovať na min. výkone lebo by sa to určite nenakalibrovalo dobre.

• @Asex , soft som aktualizoval asi 2 tyzdne dozadu. Dnes som to teda nakalibroval, ako si popisal. Po max a polovicnom vykone som nastavil jednotku na privod 90 m3/h a odvod taktiez na 90 m3/h. Ventilatory, ak pozriem podrobny prehlad, bezia pri tomto nastaveni privod 20% a odvod 22-23%. Ucinnost sa pohybuje ale stale pod 70% (aktualne 67%). My co sme premeriavali este minuly rok, tak privod som mal mat na 20% a odvod az na 45%. Som uz z toho totalne mimo teda. hneva ma aj ta ucinnost, rok a pol dozadu som sa pohyboval niekde na 76-78%.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
    Špecializované krbové štúdio, ktoré ponúka širokú škálu krbových a pecných vložiek, krbových kachlí, piecok a kompletného materiálu.
    Voda- Plyn- Kúrenie- Centrálne vysavanie- Rekuperácia
    Články od našich partnerov
    Povalové schody do pasívnych domov
    Farebné teplo do každej kúpeľne
    Vyberte si osvedčenú kvalitu na vašu strechu!
    Archív článkov od partnerov