Rekuperacia-odporucania

Dobry den..potreboval by som poradit ohladne rekuperacie..potrebovali by sme kvoli projektovej dokumentacii uz vybrat firmu co nam ju budu montovat aby sme vedeli kade budu tahane potrubia..naco sa treba zamerat?nejake skusenosti?odporucania?znacka?vykon?neviem ako sa to riesi pri poschodovych domoch prevazne co som tu nasiel tak len bungalovy..jednotka by bola v pivnici a potrebovali by sme to nejako dotiahnut na prizemie a poschodie Najlepsie asi zapadne slovensko kedze dom bude Bratislave
Odpovedať
Pisem ip
Odpovedať
Profilova fotka
môžem odporučiť Asex tu na fóre. max spokojnosť,poradil aj navrhol.
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 napísala som ti internú poštu 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
dobre je ak ti firma poradi, aj ti vsetko urobia, to mas bez starosti 😉 my sme vybrali znacku, jednotku aku asi chceme, co si predstavujeme a potom na zaklade toho firmu. a posielam ti fotku ako to vyzeralo, ked nam rekuperaciu doviezli 😄
Odpovedať
Hlavne si odporucam dat pozor na roznych od*bavacov, ktori na slovensku ponukaju rekuperacky za 2x tak vysoke ceny ako v nemecku 🙂 Napriklad ceny Zehnder sa daju pekne overit na idealo.de
Odpovedať
@kubas10 mne robil komplet všetko asex tu z fóra
Odpovedať
@pepo344 @pepo344 sídlo majú v martine, to obhospodarujú celé SR? 🙂
Odpovedať
@milan_toman áno ja som od Trenčína
Odpovedať
Rekuoeracna jednotka od systém air máte dakto skúsenosť?
Odpovedať
@milan_toman aj mne predal rekuperacku + prislusenstvo asex. Prislusenstvo doslo po kurierovi, jednotku doniesol priao clovek z firmy, ked mali cestu na vychod (KE).
Odpovedať
@kubas10 mne robil vano.sk
Odpovedať
nieco o rekuperacii- je to super vec, po1. pokial nie je clovek fajciar !!! po 2. pokial nebyva clovek na slov. dedine s vyskytom enormnych romantikov kurit v krbe za kazdu cenu, nech to stoji co to stoji, a starousadlikov navyknutych palit aj mrtve zvierata 🙂 !!! v 1. pripade mate v dome fajciarsky dym v celom objkte, a v 2. pripade mate namiesto cerstveho vzduchu smrad s palovne odpadov, tolko moja skusenost 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kavar ale ved staci, aby fajciar fajcil v miestnosti, kde je odtah a naopak, cely dom je potom uchraneny od dymu.
Odpovedať
@miso555 prave, ze nestaci! mam to odskusane na svojom dome!!! dym je vsade kde je odtah, hoc najviac prietoku mam vo fajciarni aj tak sa ten dym dostava sice mensim prietokom vzduchu, ale do celeho domu, fakt to mi ver !!! este ze spalnu mam inac poriesenu! na posem system - kupelka odtah wc odtah, kuchyna odtah, fajciaren odtah - cize zo vsade odtahuje a vzduch je svina ide kde sa mu zachce 🙂 obyvacka vyfuk ale ta je spojena s kuchynou takze ziadny osoh, nastastie spakna ma iba vyfuk tak tam to necitit, uz asi chapes preco som proti ak sa v dome fajci a najma ak sused kuri zdochlinami, ci co vobec spaluje??? bo to je rano nedychatelne, este, ze mame v dnesnej dobe respiratory 🙂 a to podotykam, ze ma dom tak cca 150m od nas aj tak je to smrad jak keby palil mrtvoli
Odpovedať
@kavar No treba oddelit dve veci. Palenie smeti a dymenie ja na Slovensku velky problem. Staci aj mokre drevo ci priskrteny kotol a v celej dedine sa neda dychat. Cesi uz zacali aspon s osvetou, u nas nic. Ale tam ti ani RD bez rekuparacie nepomoze. Tiex musis vetrat. Ak je v zime od 16:00 tma, nie nevidis, otvoris okno, vleti dym, sice zavries, ale uz je neskoro... No a to fajcenie to naozaj neverim. Po skusenostich pol roka v RD s rekuperciu s roznymi zapachmi "niekto nieco pripalil cistil riedidlom a pod" mozem povedat, ze prave rekuperacia tieto veci riesi elegantne a automaticky.
Odpovedať
Profilova fotka
@miso555 tak toto je zasadny problem, ale velmi tazko sa to niekomu dokazuje, akoze my zatial mame stastie, ze nemame nikoho v okoli kto by dako cmudil a ze by sa to k nam dostalo, ale to mozno aj za to, ze su pri nas pomaly len novostavby a teda myslim, ze v nich by malokto dnes palil len tak kadeco, ked su uz rozne moznosti, co sa este tyka toho co pises, ze zapach rekuperacia vyriesi, tak k tomu sa pridavam, len treba to mas asi dobre nastavene 😉 ale fakt je, ze je jednoduchsie byt nefajciarom 😄
Odpovedať
@miso555 @ado88 chlapi jasne, ze vsetko sa da poriesit, a aj ja som to poriesil systemom, ze odtah mam jedine s fajciarne a vyfuk jedine obyv. a spalna a je to bez smradu, apropo, len nesmu starousadlici kurit s "mrtvolami" a novousadlici sa nesmu romanticky vyzivat v krboch 🙂 to je moja skusenost rekuperacie po rokoch zivota na slov. dedine, do kupelne a wc som dal obyc odtahovy vent. a garantujem vam, ze mam ovela lepsi vzduch v dome ako s rekuperaciou, no ale kazdy ma ine nazory na rekuperaciu a nikomu ich neberiem, moj osobny nazor je, ze som vyhodil do kanala min. 3 litre a na slov nikdy viac !!! ano mozno raz ak sa na dobro zakazu v domoch kominy a krby A0 sa da dosiahnut aj logockejsim sposobom ako debilnym krbom, zaujimave, ze mam EC A0 a nemam ziaden krb ani podlahovku len klimu, akurat mam snad logicky postaveny dom !!! a cuduj sa svete nebol ani drahsi ako normalny obycajny dom s EC snad B 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar jo pri starsich domoch, starsi ludia kadeco palia, moj starky bol tiez taky, podpalac prvej triedy, co sa dalo to spalil, to vzdy starka sa na to zlostila 😄 vies co ja nelutujem, ze sme do rekuperacie isli, najma v zime nemusime vetrat, takze ziadna navalova zima, ziadny zbytocny unik tepla 🙂 ono tie zakazy a nariadenia sa budu podla mna este niekolkokrat menit, pretoze vsetko sa posuva a napreduje, takze ozaj je mozne, ze aj toho sa dockas 😉
Odpovedať
@ado88 @kavar ja plánujem práve dorobiť dodatočne rekuperáciu, v noci nie je vydýchaný vzduch v izbách, trošku sa aj ušetrí pri stratách tepla.... Nejde ani tak o úspory, ako o vyšší konfort bývania. A čo sa týka smradu z dymu: vetráš otvorením okien, takže smrad z dymu si ťa nájde aj cez okno a po ďalšie, v noci sa tak nedymí, tak stačí pohrať sa s nastavením a rekuperovať vtedy...
Odpovedať
@milan_toman podľa mňa dnes si cestu k rekuperácii nájde každý, je toho veľa, čo nám dokáže poskytnúť, je síce pravda, že niekoho môže cena odradiť, niektorí moji známi napríklad sa k tomu stavali štýlom, že načo to potrebujem, keď predtým kde bývali tak rekuperáciu nemali a žili bez problémov, len ono je to povedal by som, že skôr taký akoby strach obava z niečoho pre niekoho ešte stále nového
Odpovedať
Odporucam na tomto fore uzivatela Asex, ma aj fajn web stranku. Projekt na rekuperaciu ti urobi on tak, aby to projekant mohol zapracovat do projektu domu. Tiez ti zodpovie otazky, ktore si polozila. A ceny ma tiez dost dobre.
Odpovedať
My sme mali jednoduchy projekt rekuperacky urobeny len pre ucely stavebneho konania vramci tusim kurenia. Pocas vystavby domu sme si zacali hladat realizacnu firmu a ziadali CP a ked sme sa rozhodli, tak projekt rozvodov sa uz riesil podla nasich poziadaviek priamo s dodavatelom.
Odpovedať
Ktoru rekuperaciu by ste odporucili na podlahovu plochu 90 m2 ? Zehnder ComfoAir 200 Zehnder ComfoAir E350 Domeo 210 RF Komfovent R300V Viessmann Vitovent 300W
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?