Regulácia Honeywell Evohome - rady a skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim. Myslim, ze tato zonova regulacia sa objavuje v domacnostiach pomerne castejsie, tak rad by som zalozil temu, kde mozeme prispievat radami a skusenostami. Pokial som nemal tuto regulaciu, kuril som len na zaklade ekvitermiky kotla /vonkajsie cidlo/ bez termostatu /izby s nerovnomernymi teplenymi stratami a ziskami/. Stravil som nastavovanim kurenia X hodin a nevedel som ho vyregulovat ani s termostatom, ani bez termostatu. Kupil som si tuto sezonu od Honeywell regulaciu Evohome a je to neporovnatelne co sa tyka komfortu aj spotreby plynu. Mam len jednu nejasnost, preto ak by mi niekto vedel poradit, budem rad: Pokial bolo vonku teplejsie /cca 8-10 stupnov/, nastavil som minimlanu dobu kurenia 3min a cyklus kazdych 10min - stacilo to. Akonahle sa schladilo na cca 0 stupnov, tento parameter nestacil a musel som dat min dobu kurenia na 4minuty. Ked boli minusove teploty, nestacilo to a kotol nedokuroval. Moja otazka je, preco sa to riadi minimalnou dobou zopnutia kotla, ked nedokuruje tak stale kotol bezi len taky cas, ako je nastaveny na min dobu kurenia. Hoci krivka je nastavena tak, ze kotol by kuril, jednotka ho vypne po nastavenych 4 minutach.
Odpovedať
iba y87rf aj to drahy jak slak.
Odpovedať
Profilova fotka
@zedbehiro 55e je drahy ako slak? Ked hej, tak nech sa paci, pajkovacka a ides 🙂
Odpovedať
@zedbehiro vieš pripojiť termostat round, trochu drahé riešenie,osobne by som to riešil korekciou teploty.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?