Problem s nizkoteplotným plynovým kotlom viessmann vitopend 200-w wh2b porucha f4

Zdravím chcel by som sa opýtať mám nizkoteplotny kotol vitodens 200-w wh2b a po zapnutí mi vyhadzuje porchu f4 . Neviem si stym rady cital som aj manual "https://www.manualslib.de/manual/157048/Viessmann-Vitopend-200-W-Typ-Wh2B.html" Sprava sa to tak že po zapnuti zapne cerpadlo vyhodi chybu automatickeho horaka f4 stlacim R zacne hadzat iskru regulator pusti plyn sem tam na mali okamih chyti plyn a hodi do poruchy. Ionizacnu elektrodu som este nemeral ale ked ten plamen sa ktej ionizacnej elektrode ani nedostane a ak ano tak sa snazi iskrit znova a aj tak to krachne. Mam pocit ako keby to malo málo vzduchu može to byt tahom komina alebo to može robit tym že nemam natlakovanu sustavu mam tam 0.2 bar lebo mam v tom okruhu pripojeny este kotol na tuhe palivo a otvorenu expanznu nadobu .Plynovy ktol je zatial pripojeny len cez jeden okruh tepla a spiatocka ostatne vyvody(okrem plynu) su zavrete s gulovymi ventilmy Pripadne foto video ak bude treba urobim nieje problem. Za akukolvek pomoc s mojim problemom vopred dakujem.
Odpovedať
1
2
Pardon oprava je to kotol vitopend 200-w wh2b
Odpovedať
0,2 baru je pre Viessmann málo, aspoň 0,8 treba...
Odpovedať
@tesla888 f4 je chyba plynu. Mam nato suciastky pouzite funkcne aj cely kotol posli mi vyrobne cislo do spravy.
Odpovedať
Profilova fotka
@tesla888 V navode je napisane -Skontrolujte ionizačnú elektródu, zapaľovanie, zapaľovací modul, zapaľovacie elektródy, spojovacie vedenie, regulátor tlaku plynu a kombinácie plynov, zmerajte ionizačný prúd. Stlačte uvoľňovacie tlačidlo R.
Odpovedať
Zkontrolujte ioni- zační elektrodu a spojovací vedení, změřte ionizační proud, zkontro- lujte tlak plynu, kombinovaný ply- nový regulátor, zapalování, zapa- lovací modul, za- palovací elektr- ody a odtok kondenzátu. Stiskněte „E
Odpovedať
@tesla888 ked ti to zapaluje a zhasne tak moze byt aj upchTy odtok kondenzu daj dole horak a skontroluj odtok cez vymennik
Odpovedať
@gkrivanek Vitopend... ;-)
Odpovedať
@tesla888 Ak zapalovanie hadze dobre iskru a plyn nechyta, tak bude najskor problem s horakom, alebo regulaciou plynu. Moze aj ta termopoistka vadny signal posielat a zatvarat horak.
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 On to asi nepochopil, ze Vitopend nie je kondenzacny kotol, ale co chces od papagaja ktory tu opakuje svoje bludy stale dookola
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 Skus este otvorit komoru a vysavacom vysat prach a spinu z horaka, precistit zapalovaciu a ionizacnu elektrodu, skontrolovat vsetky uzemnovacie svorky, neviem ci dokazes skontrolovat aj tlak na plynovej armature na vstupe, pripadne na vystupe ked sa snazi zapalit plyn, ja to robim cez U-trubicu
Odpovedať
Tryska je zrejme upchata, ak nepravidelne hori ale tam bude asi zly pristup. Lepsie zavolat servis.
Odpovedať
yuri66: dedo758: trysky su vicistene zapalovacia a ionizacna elektroda vicistena z 800 kou smirglom tlak na plynovej armature neviem zmerat ked zozeniem manometer tak skusim .Uzemnovacie svorky este popozeram to je dobry napad.plynovu armaturu precistim a poslem aj foto video pre lepsie pochopenie.A este tenntlak mam zvisit na ten 1 bar alebo to preto robit nemoze?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tesla888 Moze to bt aj tym,ze ionizacna elektroda ma zvod na kostru.Koto lsi to pred startom kontroluje.Skus odpojit ionizacnu elektrodu,malo by to ist len vytiahnutim konektora z nej.Potom zapni kotol.Mal by horiet cca 3sek a az potom vyhodit chybu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@gkrivanek taketo komentáre aj mna vytacaju ... čo už niektorí si tu anonymitu užívajú tvoje rozhorčenie úplne rozumiem tiež tu mám oponentov ktorí má chytajú za slovíčka kašli na to ti čo sme tu nejaký piatok vieme odhadnúť že ty určite nemáš za potreby zavádzať či klamať alebo namotavat stane sa že človek nečíta celu diskusiu škoda že sa za to takto tvrdo trestá
Odpovedať
gkrivanek: moja chyba už sa to nedalo opravit nadpis ked som si to vsimol
Odpovedať
Tak skusal som tomu kotlu pomoct fukarom lebo ako keby tah nemal a ked som ten fukar dal na dobre miesto tak sa plamen dostal aj k ionizacke a potom už to islo ale akonahle som dal fukar prec tak zase to nechcelo ist tak bud malo plynu dava alebo slaby tah komina neviem.
Odpovedať
@petermu ale vidis furt ako prije..bany neustale utoci , nenavidim takychto anonymnych sracov trolov chudakov. Pod ukaz sa daj si svoje meno uved ho ja s tym ziaden problem nemam. Gabriel Krivanek PROHEATINGSERVIS Neberte to prosim ako reklamu tu ozaj nepotrebujem. Pod anonymny trol yuri66 daj svoje meno
Odpovedať
posielam video https://youtu.be/BMzob6pDW7Q a neake fotky.
Odpovedať

Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Nauc sa citat prispevky a ked to nezvladas daj to precitat niekomu kto u vas rozumie pisanemu textu, lebo ty zjavne nie, bavim sa na tebe ako sa vytacas, cim viac tym ma to bavi este viac, dufam ze si to precitas, nielen prve slovo
Odpovedať
@yuri66 aby ta moje vytacanie nedobehlo Mas velke reci ale stale si sa nepredstavil!
Odpovedať
@tesla888 plynova armatura ti nepusta plyn. Odmontuj ju a pozri to sitko ci nieje zanesene.
Odpovedať
Profilova fotka
@tesla888 Skus dat kolena zhora prec a vyskusaj, nepadlo nieco do komina ? nerobili ste nejake upravy v miestnosti kde mas kotol, musi si nasavat vzduch zvonka, ovorit okno minimalne
Odpovedať
gkrivanek:prepac neviem ake sitko mas na mysli na plynovom regulatore sigma 845 som niake nevidel. yuri66:koleno som dal dole a skusil som papier a tach mal dobry komin ..
Odpovedať
@tesla888 demontuj plynovy regulator a na vstupe je sitko ak nieje upchate tak mas vadnu cievku na nom , tam vidiet ako ti neide do horakov dostatocne mnozstvo plynu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tesla888 Pozri si video kde sa mera tlak na vstupe a vystupe, cca 3 min. https://www.youtube.com/watch?v=6DVgt... Staci ti na to priesvitna hadicka do ktorej napustis trochu vody a pripojis ju na vyvod pre meranie tlaku, uvolnis srubku, staci pol otacky, ak tam bude tlak na hadicke uvidis rozdiel hladin https://www.google.com/search?sxsrf=A...
Odpovedať
Profilova fotka
@tesla888 Mozes pomerat cievky ci su v poriadku http://serviceelux.ru/instruction/SIT...
Odpovedať
Profilova fotka
@tesla888 Tu je dokumentacia od ventilu http://www.novakz.cz/ceniky/SITGROUP/... Na 14. str. obrazok v strede vpravo, ked si zväcsis vidno kde sa meria tlak - oznacenie Pin, Pout
Odpovedať
gkrivanek: yuri66: meral som odpory na cievkach regulatore ev1 0,9kohm a na ev2 5,9kohm a to vrchne malo 75 ohmov
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?