Prievan z rekuperácie - cítite ho aj vy?

1 deň820
  • @doritt  Ak ta Wolf CWL-D-70 stoji okolo 1300 Euro, tak za tu cenu mam 3ks VL-100 s vetracim vykonom 180m3/hod (3x60m3/hod) pri nizkych otackach. Je dolezite, aby to malo dostatocny vetraci vykon, inak to nebude mat az taky efekt. Minimalne by som pocital 25-30m3/hod na osobu, pokial je clovek v klude. Vyhodou Wolfu je zabudovanie v stene bez "krabice" na stene, na druhej strane sa ta krabica VL-100 dobre udrziava.

• @durino  veď toto, že to zabudovanie sa nám veľmi páči, pôsobí to tak elegantne a keď muž pozeral aj výkon a ostatné parametre tak sme usúdili, že to bude dobrá voľba. Už naše rozhodnutie nebudeme meniť a budeme veriť, že nám táto jednotka bude postačujúca 🙂

• @doritt  Tak nech vám to dobre slúži. Keby to nestačilo, vždy sa dá dokúpiť ďalšia jednotka, hoci do ďalšej izby.

• Sponzor fóra
  • @durino  ďakujeme 😉 Presne to isté sme si aj my povedali, že keby bolo málo tak časom dokúpime 🙂

• @doritt  predpokladám že s vyhodením 1300 EUR z okna - nákupom tej pseudorekuperácie vyhodíte oknom aj viac energie ako pri bežnom nárazovom vetraní 🙂 ....ale tak benefit tam je .....okná nebudete musieť otvárať 🙂

• @eagleowl  Niekedy clovek neriesi peniaze, ale komfort a zdravie. A to nieco stoji. Ludia vyhodia vela penazi aj za horsie veci, napr. zbytocna vybava v aute. Rekuperacia (ak je dobra) za to stoji. Trvale cerstvy vzduch je jednou z najdolezitejsich veci, co sa tyka zdravia. To oknami v zime nedosiahnes, pokial ich nemas stale otvorene. Ale takto to vacsina ludi nevidi. Narazovo vetrat v zime 3x denne nestaci, zalezi to vsak aj od objemu vzduchu a poctu ludi. V mojom pripade to tiez nestacilo, preto som sa dostal na 3ks jednotiek VL-100 pre 4 osoby a teraz je to dobre. Cena za vsetko vratane vrtania dier ma vysla na cca 1500 Euro. Nelutujem ani jedno Euro, spim v pohode, nemam rano vydychany vzduch, nemam cez den vydychany vzduch, nestresujem sa stale s otvaranim okien. Nevhanam studeny vzduch do bytu pri vetrani v zime, ak ale po tom zatuzim, mozem to kedykolvek spravit. To, ze to nieco stalo, ma netrapi. To, ze to nieco usetri na energii, je bonus. Dolezity je komfort a pohoda - zas o jednu starost menej. Zazil som predtym a teraz a nemenil by som.

• @durino  Rekuperacia (ak je dobra) za to stoji.....áno s tým sa dá súhlasiť.....hlavne ten dodatok v zátvorke je podstatný a podľa mňa sa na CWL-D-70 nijako nevzťahuje.

• @eagleowl  To je mozne, preto som to tam dal do tej zatvorky. CWL-D-70 nepoznam, nemam skusenost, mam skusenost len s VL-100 od Mitsubishi. Dokopy so 4ks, z toho 3 mam v byte. Ak mas zlu skusenost z tou CWL-D-70, alebo si o tom pocul od majitelov, tak skus to priblizit, mozno tym pomozes dalsim, aby neboli sklamani...

• pokiaľ je rekuperácia spravená správne,žiadny prievan nehrozí

• @durino  na to aby som vedel že niektoré veci nefungujú si ich našťastie kúpiť nemusím......

• @eagleowl  OK, beriem, dokážeš to technicky zhodnotiť aj bez skúseností. Odhadujem, že problém týchto zabudovaných rekuperacií bude v tom, že je tam málo priestoru na dobrý výmenník, aj keď v tomto prípade tá diera až tak malá nie je, môžu prefukovať pri vetre a netlmiť hluk z vonku, ďalej údržba a veľkosť filtrov, že je blízko nasávanie a výstup vzduchu, hlučnosť pri vyšších otáčkach, problém s kondenzom na fasáde. Preto som starostlivo vyberal pre seba. Možno to však nebude až tak zlé a výrobca sa s tým pohral za tie peniaze a s nejakou účinnosťou to bude fungovať. Pre niekoho je priorita dizajn a bude im to možno stačiť, zvlášť, keď to nebude pre veľa osôb. Možno budú sklamaní. To závisí od toho, čo od toho očakávajú.

• @eagleowl  to je vás názor, nás názor je iní a preto sme sa rozhodli tak, ako sme sa rozhodli. Čo sa týka jednotky, tak viac referencií sme už čítali, že ide o dobrú jednotku a preto veríme, že i my s ňou budeme spokojní. Jasné, budeme to vedieť posúdiť až po istom čase.

• @doritt  my mame od nich centralnu jednotku a tiez sme spokojni.. myslim si, ze aj decentralna bude dobra.. uz ste to zacali aj riesit?...

• @markfani  áno, už to riešime 😉 🙂

• @doritt  faaajn, tak drzim palec, nech vsetko dobre dopadne.. potom ked tak posli nejake foto, ako vam to namontovali..

• Sponzor fóra
  • @markfani  ďakujeeeem 🙂 Pošlem, keď to bude hotové 😉

• @doritt  jasne, pockam si, mne to nerobi problem... to budete mat ale asi rychlo spravene, co som videl montaz, tak je to rychlovka.. 😎 😃

• @akcul13  to aky cvok ti nahucal do hlavy prievan s rekuperacie ??? to ste uz fakt tu vsetci na hlavu ??? vsak kto to nema nech proste to neriesi, tomu bude hucat a prievanovat aj zasuvka na 220V 🙂 a kto to ma nech prida realne skusenosti !!! ja to mam a je to super vec, presne ako aj klimu a riesia to tu ludia co ju ani s rychlika nevideli, vsetko je o skusenostiach !!! takze ries veci s projektantom a nie amatermi s MS, to je stranka na poradu a nie odborne forum !!!

• @kavar  tiez som sa cudoval, ze niekto uveri na taketo nieco, ved to je uplny blud a fakt to moze napisat len niekto, kto rekuperaciu nema a nikdy nezazil!..ale ja sa uz nad takymito vecami radsej ani nerozculujem, lebo tu ich je pozehnane..

• za urcitych podmienok moze citit prudenie vzduchu to bez pochyb, ale ked je nainstalovana spravne a pustena na pozadovanyc prietok tak ku tomu nedochadza.
    Niekto tomu hovori prievan 🤔 a niekto prudenie vzduchu.
    Ked som nemal nahodene anemostaty, tak som citil ako ten vzduch "fuka" dolu na hlavu.
    Taktiez ked si dam na rekuperacii namiesto standardnej vymeny +- 20m3/h rovno 300m3/h tak to je i pocut v noci i citit, ale preco by som to robil ze 😎

• @kavar  @markfani  
    a vy dvaja ste už počuli o senzitívnych ľuďoch? Či to je tiež hlúposť jak voda v koši?

@rkorba  prosím kde máš nastavených +-20m3/h na výustke alebo v celom dome? 😃 lebo neviem ako by si chcel dostať na jednu výstku 300m3/h 😃 😃

• @palo18  samozrejme hovorim o celom dome

• @kavar  ale no, mam rekuperaciu a taky prievanovy vzduch som tiez citil.. len neviem co si kto pod pojmom prievan vysvetlujeme. Raz u nas spala moja mama a chcela aby som jej v izbe priskrtil rekuperaciu, lebo citi prievan. Takze nieco na tom moze byt.

• @palo18  o takych som uz pocul, no nastastie sa medzi nich neradim...

• @rkorba  no vidíš, čiže v celom dome máš 250-300 m3/h. Podla počtu a veľkosti rekuperácie.
    @markfani  zasa si počul, super, čiže sluch máš v poriadku.

Ono by boli tie diskusie veľmi smutné keby ľudia nepísali hovadiny.

• @markfani  áno, malo by to byť rýchlo spravené a ešte nám to nakoniec bude robiť jeden známi, ktorý chodieva montovať aj decentrálne rekuperácie, tak už len na neho musíme počkať a budeme to mať hotové 🙂

• @doritt  super duper, to je fajn, ze ste si to takto vybavili..tak potom sa ozvi, ked to budete mat a posli aj fotky..

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    EQUINOX, s.r.o.
    Banská Bystrica
    Sme obchodno-montážna spoločnosť pôsobiaca plošne v rámci celej Slovenskej Republiky, ktorá Vám ponúka komplexné služby v oblasti tepelných čerpadiel.
    WOLF - expert na vnútorné prostredie!
    Výroba a predaj kvalitných drevných eko brikiet LES, predaj výberových eko peliet LES v kvalite A1 a A2, predaj doplnkového sortimentu.
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov