Priemerná denná spotreba elektriny - tepelné čerpadlo

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, je tu nejaky majitel TC,ktory ma prehlad o tom, aku ma priemernu dennu spotrebu elektriny pri sucasnych mrazoch? Mam TC daikin altherma lt 11kw, podlahovka,cista vykurovacia plocha cca 170m2 a pri tychto mrazoch okolo -10 mi vychadza priemerna denna spotreba ccca 70kwh...vcera islo cerpadlo od 19:00 do dnes 7:00 rano, teplota vody v podlahovke 40st., k tomu aj ohrev TUV a spotreba za tento cas bola 90kwh, v noci vsak bolo u nas -15,takze isiel aj zalozny ohrev. Ma niekto odsledovanu aspon pribliznu spotrebu? byvame len 3 mesiace takze nemam s cim porovnat. dakujem
Odpovedať
1
5
6
Profilova fotka
@janopopovec 48V system, vsetko Studer Innotec (regulatory v paralelnom 1fazovom zapojeni, menice,v roku 2014 vela inych moznosti nebolo), hybrid/poloostrov, bez pretokov do siete, system galvanicky oddeleny od ZSE-D. Baterky uz len LifeYpo (vlastna konstrukcia vratane BMS + priemyselne v rack-u). V pripade naplnenia kapacity automaticke vytazovanie/nabijanie do bojlera 125L drazice. 99% sebestacnost februar/marec-november. FVE bez dotacii, skor vyskumneho typu. Navratnost +-10 rokov, ale len preto, ze vsetko som kupil viac menej pokazene a opravil si. Okrem bateriek, tam je vsetko nove.
Odpovedať
@mgx vykon FVE ? Cize len jednofazova zaloha. Klobuk dole, si pán
Odpovedať
Profilova fotka
2x menic XTM 4000-48 (da 5sekundovo 10.5kVAx2), trvale 2x4000KVA, povolena zataz na fazu cisto solar 25A, s pricucavanim zo siete 50A. 2 Solarne fazy dokopy 100A.Distribucia 3x25A. Co sa tyka panelov, to je slabsie, len 4000Wp, ale planujem vystavbu "solarneho plota", lebo sused uz 10 rokov slubuje ze spravi plot a mna uz presla trpezlivost. Tam pojde asi 30 panelov po 260-280Wp (podla toho co kupim lacno) a mohol by som sa dostat na 10KWp. PS: Nie, nemam 1 fazovu zalohu. Mam na to napojeny cely dom :). Jedna moja faza totiz da 50A.Dve dokopy 100A. Samozrejme nemozem na to dat tocivy 3faz motor, musel by som este doplnit 3ti menic. ALe to mne netreba. Drvivu vacsinu ide len jeden menic, druhy je v stave spanku a zapne sa len pri potrebe zvyseneho vykonu.
Odpovedať
Domový rozvádzač máš 3F , a FVE dotuje len 2 F, čiže jedna si ťahá z distribučky keď treba, ostatné len keď je nedostatok vlastnej ee. Kúrenie máš asi iné, a ide len o elektrické spotrebiče bežnej domácnosti. Akú kapacitnú zálohu by si odporúčal na všetky fázy domu. Budú stačiť 5kw meniče na každú fázu, s možnosťou prifázovania. ? Ako dlho ti šľlapú litiovky? Spokojnosť ?
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec - presne tak, fazu 1 a fazu2 mam napojenu na solar (s pricucavanim, ktore je viac-menej vypnute, ale menic to podporuje) a faza3 je distribucna. Teraz je uz na nej len kuchynska rura, ale asi aj tu prehodim na jednu z faz solarnych. V pripade, ze by menice/baterky vypadli, tak je tam este automaticky trasfer switch, ktory ta hned prepne na zaloznu distribuciu. Da sa ovladat aj manualne co sa tyka menicov, zavisi od spotreby domu. Inu poziadavku/menice ak mas kurenie plynom ako ja, ine na tepelne cerpadlo. Treba ratat aj s tym, ze aj samotny menic ma nejaku idle spotrebu. Napr. studer 10-30W na menic, cinske haraburdy mierne viac. Lifeypo mam od roku 2014, v podstate ako elektraren. Za ten cas havaroval len 1den clanok zo 16 v cene cca 230e, ale bol divny od zaciatku. Pravdepodobne nejaka vyrobna chyba. Reklamovat sa to nedalo, lebo to nastalo po 3 rokoch. Nove baterky uz mam s 10 rocnou zarukou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Zdravicko. Aku mate priemernu spotrebu v tychto dnoch za den, ci týždeň? Mate niekto prehlad? Zapad Slovenska, TC voda vzduch.. Vdaka
Odpovedať
Ahojte.vie mi niekto poradiť,že aký rozdiel asi bude na mesačných splátkach pri Tepelnom cerpadle a Ekektrokotli? ďakujem
Odpovedať
@adamleco Vynasob si to x3 a bude to +- sediet. Tzn. ak pri tepelnom cerpadle budes mas platbu 30€, tak pri elektrokotli +-90€. Bavime sa o tepelnom cerpadle vzduch-voda (pripadne vzduch-vzduch). Pri TC zem-voda alebo voda-voda bude rozdiel este vacsi. Inak v projekte mas napisanu potrebu tepla, tak z nej si to vies presne vypocitat.
Odpovedať
@danculd ďakujem ti,pozrem to
Odpovedať
Prosím vie mi niekto premeniť tieto údaje na Eurá(na foto). ďakujem
Odpovedať
A toto je na prípravu OPV
Odpovedať
@virnik27 a to není nejak moc na to že je to vyrátané na TČ???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@virnik27 ten dom má 100m2, zdá sa mi to dosť
Odpovedať
@adamleco No na 100m2 to nie je najlepsia hodnota. Ja mam napr. podlazny 2x120m2 A0 a 5,8kw pri -13 st.
Odpovedať
@adamleco @virnik27 pise, ak je to elektrina tak... pre TC to bude odhadom 1/3 z toho
Odpovedať
Stačí, že tých 100m2 je bungalov a už tepelná strata vychádza inak ako pri dvojpodlažnom dome. Tiež záleži na akú oblasť to bolo počítane. Možno na -11° a možno na -15°C. Možno na 20° v interieri a možno 23°C
Odpovedať
@virnik27 uvidíme, každopádne som zistil že môžem mať len TČ,lebo žiadnu inú alternatívu tam nedávam, takže A1 splním tým pádom.spotreba by mala byť okolo 60€ mesačne
Odpovedať
@adamleco Veru, len treba pozriet aka teplota interieru je pri vypocte pouzita. Lebo ked to je 20 st C tak sedi, no ked sa bude kurit ako u mna teda 24,5 az 25, tak to bude viac. No netreba z toho robit horor, treba splnit platnu energeticku normu, a pri TC je to tazka pohoda tak ci tak, ci to uz bude 15 € +- neva.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac tak tak, budeme si porovnavať pinďúri.
Odpovedať
@virnik27 no tak to budem vriskat,keď to tak bude
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@tomek108 ja mám tiež 11kW vykurujem teraz v podstate 3 poschodia lebo beží kúrenie aj v pivnici ale to plánujem vypnúť po osadení dverí medzi pivnicu a obytnou časťou takže 210m2. Ako ti vychádza spotreba ročná celkom elektrina ?
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?