Prestavba kotla z pevného paliva na peletový kotol

20. dec 20212220
  • Ak sú to tie čo ste vážili naposledy cca 16kw

• @kamil_dlhos  áno sú to tie isté .... No uvidím ráno na grafe či to bude stačiť ..zatiaľ ďakujem za rady

• @bbbb1111  Ak nie môžte ešte skúsiť uberať na pauze medzi podávaním čím zvýšite vykon

• Sponzor fóra
  • @kamil_dlhos  dal som nakoniec 7/23 rýchlejšie to vyhreje ...podľa Venma kalkulačky na internete mi to ukazuje výkon 20kw ...nemôžem takým vysokým výkonom poškodiť kotol ? Je to 5čl. ...vnútro pece je oveľa čistejšie ako predtým ... A ešte ak by som vás mohol poprosiť vedeli by ste mi vypočítať max.spotrebu peliet za hodinu pri nastavení 7/23 a 7/26 ? ...asi som nedával v škole vtedy pozor keď sa podobne veci počítali 🙂 ani za svet mi nevychádza nejaké rozumné číslo

• @bbbb1111  Vzdy sa vychadza z vazenia peliet tie 2 minuty ja vazim 6 minut.Idealne pri zmene peliet tmave biele pripadne zmena dodavatela.7-23 3860g hodinu a 7.26 3512g za hodinu.toto mnozstvo si musite vynasobit vyhrevnostou peliet v kw na 1 kg a musite vziat do uvahy ucinnost kotla.Mate tam spravene nejake turbulatory alebo prepazku je to ukazane na zaciatku vlakna moze to pomoct zvysit ucinnost a samozrejme treba cistit vymenik aspon raz do tyzdna to poometam metlickou a povysavam

• @bbbb1111  Je dobre mat cidlo spalin na zaklade teploty spalin uz napr viem kedy mam vycistit kotol

• @bbbb1111  kotol neposkodite

• @bbbb1111  Prevod MJ na kW pocet MJ sa vydeli 3.6 a dostanete Kw na kg

• @kamil_dlhos  ďakujem veľmi pekne za vypocet aj za rady ... Čistim pravidelne každú sobotu turbolatori tam niesu ale sú tam štyri platne na zachytávanie tepla ... Keď vyčistim pridám foto pre inšpiráciu

• Dá sa prerobiť aj starší kotol 🙂

• @matus_pilarcik  Ja som si hneď spravil na riadiacu jednotku 4 nôžky nech sa zbytočne nehreje od kotla

• @kamil_dlhos  dobrý nápad, skúšal som ako je to pozohrievane ale tie teploty sú oproti klasickému kúrenie o dosť nižšie

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
    Výroba krbových vložiek na individuálnu zákazku. Návrh a realizácia krbov podľa Vašich snov.
    Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
    Články od našich partnerov
    Bude Európa prvý klimaticky neutrálny kontinent? Je to aj na vás
    Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
    Konvektory – kúria, chladia a rozumejú si s nízkoteplotnými zdrojmi vykurovania
    Archív článkov od partnerov