Prestavba kotla z pevného paliva na peletový kotol

10. jún 2021980
  • @daralbajda  ja mam kotol lazar na ekohrasok so snekom, kúri aj peletkami, prestavil som dobu podávania, len to neskutočne žralo pelety, tak som to zrušil... Inak poskulujem po prestavbe, ale chcel by som rotačný horák..

• @daralbajda  Snad sa bude dat dat miesto povodneho horaka namontovat horak na pelety ,snad kippi alebo pelasx rotacne

• @daralbajda  Aj ked neviem ako ten kotol vyzera pod nejaky zavodneny rost by som ho nedaval

• Sponzor fóra
  • zdravim mam prerobeny kotol na drevo na peletky rad sa podelim o skusenosti,vsetko slape ako ma,horak TOP nemenil by som ziadne spekance vsetko ovladam cez wifi,čiste kurenie pekny den 😉

• @kamil_dlhos  Dobry den. Opat mi cosi vrta hlavou. A to je teplota horenia ukazovana na displayi. Mne to ukazuje uplne hausnumera. Napriklad, ze 20C, pricom plamen hori urcite vyssou teplotou. Potom ma horak tendenciu opatovne zakurovat, bo si mysli, ze zhaslo. Foto tranzistor som kontroloval, ci nie je zapraseny. Nemate prosim nejaky napad, preco sa to deje? Dakujem.

• @ivan_winco_vincik  ty tusim pri tom kotli aj spavas ....

• @ivan_winco_vincik  To iste som mal aj ja horak horel ako divi a kotol sa znova rozkuroval,mal som vtedy 4 clankovy kotol a plamen narazal na zadnu stenu a odrazal sa od nej.V servisnom menu horaka modulacia som nastavil nizsiu hodnotu na cca 10 a zaroven predlzil reakcny cas na 30 sekund.Je mozne ze vam davkuje vela paliva a na horaku sa tvori kopec popola.Dalej som spozoroval ze to robi hlavne po rostovani a ze lepsie hodnoty mam s mensou davkou paliva.Ako dalsie som odstranil tie platnicky na spodku rostu a zaslepil tie otvory pod rostom toho popola tam zas tolko nie je a raz za 2 tyzdne tu malu kopku vysajem.No a este ma na to vplyv kvalita peliet a aj mnozstvo vzduchu a to doslova aj percento moze robit rozdiel.Skuste si odvazit kolko vam davkuje podavac za sekundu ,Date dolu spiro zavesite vedro a v menu test regulatora vyberete test podavaca.Stopnete si 6 minut a davku odvazite v gramoch to potom videlite 360.Dostanete davku paliva ktoru zadate do regulatora.Potom napr 3.6 kg je cca 16kw vykon.Je to hlavne o kvalite paliva davke a spravnom nastaveni vzduchu

• Zdravím vás hľadám firmu človeka niekoho kto mi vie prerobiť kotol Dakon na pelety alebo odporučiť niekoho Zvolen Bystrica okolie diky

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    WOLF - expert na vnútorné prostredie!
    Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
    Výroba krbových vložiek na individuálnu zákazku. Návrh a realizácia krbov podľa Vašich snov.
    Články od našich partnerov
    HELUZ je prvým výrobcom komínov bezpečných podľa novej normy
    Tepelné čerpadlá sú dostupnejšie – vďaka novým dotáciám
    Plánujete kúpu novej strechy? Vyberáte si strešnú krytinu zo širokej ponuky na trhu?
    Archív článkov od partnerov