Predpríprava na plynove kurenie

Dobrý deň, pomali kúsok po kúsku rekonštruujem dom, ktorý nemá centrálne vykurovanie a o nejaké dva mesiace by som chcel zavolať kúrenára, aby mi spravil plynové kúrenie s kondenzačným kotlom do radiátorov a s externým zásobníkom na ohrev teplej vody. Kotol so zásobníkom chcem dať do kúpelne, v ktorej mám zatiaľ len podkladový betón, na ktorý príde ešte polystyrén, poter, dlažba. A teraz ako to spraviť, pretože rozvody chcem dať do podlahy a ak spravím poter a položím dlažbu, musel by to búrať. Na druhu stranu ak to nespravím, nebude mi mať kam položiť zásobník vody, lebo ten ide na zem. (jedná sa hlavne o túto miestnosť, ďalšie miestnosti môže sekať, lebo tam sa podlaha ešte len bude robiť) Ďalšia vec sú steny v kúpelni, tam tiež ešte nemám nový obklad a tiež nechcem aby mi sekal do nového, ale taktiež musí zavesiť kotol na hotový obklad... Poradí niekto ako sa s týmto popasovať?
Odpovedať
@koloman55 Veď nech ti príde spraviť rozvody, potom sprav potery a dlažby a následne ti osadí a napojí kotol a zvyšok. Ako inak by si to chcel robiť?
Odpovedať
A potrebujes ten externy zasobnik? Lebo my mame kotol s integrovanym 45 litrovym zasobnikom a teplu vodu som nikdy neminul, ani sa to v podstate neda 🙂. Kludne napustim aj 3-kubikovy bazen na jednu supu.
Odpovedať
@danculd to je ale s prietokovym ohrevom? Kolko to cele vazy? Nechcem totiz velmi zatazit stenu.
Odpovedať
Však ak je kurenár donesie si montážnu lištu pre kotol , presne ju ukotví na stenu , dorobí rozvody ,vývody , otlakuje , ty možeš porobit všetko , potom len nahodí kotol -bežný postup..Aty možeš v klude robit všetko , obklady , dlažby..
Odpovedať
@koloman55 Nie je to cisty prietokovy ohrev, je tam mensi 45 litrovy zasobnik aby kotol zbytocne nenabiehal pri kazdom pusteni teplej vody. Predstav si to ako keby si mal 45 litrovy externy zasobnik. Cele to vazi cca. 110kg, co nie je nic strasne, to musi udrzat kazda normalna stena. Ja ho mam zaveseny na 15cm priecke. Ja mam Immergas Zeus 26 ale napriklad Viessman robi aj model s 22 litrovym zasobnikom. Vyhoda je, ze pod kotlom ti ostane miesto, napriklad na pracku. A pre niekoho aj to, ze ta nemusi trapit legionela lebo sa ten zadobnik casto preplachuje cely narozdiel od nejakeho 120 a viac litroveho zasobnika.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?