Prečo je v 2 izbách teplota podlahy nižšia ako inde?

Ahojte. Mam podlahove kurenie spustené 3 mesiace. Velka rekonštrukcia. Anhydridovy poter. Dlažba a Plavajuca na celej ploche. Mam natiahnute termostaty do každej izby zvlášť regulaciu. Zatial ideme celých 120m2 na jeden termostat kde kurim iba na 19 pri teplote vody do podlahy 27 stupnov. Všetky okruhy su približne rovnako dlhe. Všetky okruhy nastavene na prietokoch na 2. OTÁZKA nie: V posledných 2 izbach je podlaha podstatné chladnejsia ako v ostatných priestoroch kde je ta ista podlaha. Laminat 8mm plus 1.8mm podlozka Parador akustik 100 na podlahovku....mam sa hrat s prietokom alebo mam pockat ked pridu termostaty (niko 5ks) a oni si to budu regulovať?
Odpovedať
@martinak15 urcite vyreguluj prietoky na viac.ostatne priskrt.Aky mas kotol ze kuris na 27 vodu??
Odpovedať
Je to rekonštrukcia porotherm 37 este nezatepleny...bez dveri robi sa tam vetra casto. Kotol je immergas vitrix zeus 26 so zasobnikom 57l sa mi zda. @cbool19
Odpovedať
@cbool19 27 je vela ci malo? Zatial kurim iba do podlahy. Tych 19 stupnov vykuri na tejto teplotu vody 27
Odpovedať
@martinak15 27 je fajn. Uz mas objednanu regulaciu? Ja mam dost clenity poschodovy dom. 3 rozdelovace, natahane kable na zonovku. Ale po prvej zime ked som sa v jeseni vyhral s prietokmi, ekvitermickou krivkou a musim konstatovat, ze sa na 90 percent vykaslem na zonovku. Riesit zmenu dennej a nocnej teploty je blbost. Skor riesi clovek teplotu podla typu miestnosti.
Odpovedať
@pistikus nejde mi skor o denne nočné režimy len skor v obyvacej dennej časti chcem mat teplejšie ako napriklad v spalni. Myslim ze termostatmi sa to da predsa len lepsie regulovať. Otázka znie ako mam vyriesit prietok v tych posledných 2 izbach. Treba pridat tomu prietoku alebo uskrtit tie zvysne?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@martinak15 Podarilo sa ti to nejako vyriesit? Mam rovnay problem a nepomohlo ani priskrtit, tie co su blizsie. Stale tie dalej su studensie. Premyslam ci pomoze dodatocne obehove cerpadlo.
Odpovedať
@nicco pomohlo to. Dlhšie to trvalo. 2 roky kym som to nastavil poriadne 😄
Odpovedať
Trvá to obyčajne aj celú zimu kým to nastavíš. Prvý rok čo som býval som otváral dvierka na rozvádzači viac ako chladničku... Podarilo sa ale a to je najpodstatnejšie. Ak to raz máš tak do toho už nebudeš šahať. Inak iba taká perlička: kým som ja došiel na to prečo mi nevykúri podlahovka dom na viac ako 19 stupňov tak som myslel, že zošediviem. Najskôr som prišiel na to, že mi dal kúrenar blok na kotli na Max. 30 stupňov do podlahovky (pomohlo to 1 stupeň zdvihnúť teplotu v dome). Po týždni som zistil, že mám na kotli aktivovaný režim radiátor a nie podlahovka... Akože skoro mi vybuchol 8==o keď na toto musí prísť laik a kúrenar a degeš čo robí revíziu to nenastavia tak ako to má byť... Hlavne, že keď im voláš, tak nemajú čas to prísť pozrieť ale zobrať kilo za prvé "spustenie" na revíziu je v pohode. Škoda, že som vtedy nebol pritom keď púšťali kúrenie lebo asi by som videl iba ako si tam pri kotli škriabu vajcá.
Odpovedať
@juggernaut nastavenie kotla som prešiel s revizakom, ved už nechcel iba kilo ale 140e, takže mám podlahovku aj max na 45C ale tie posledne izby sú stále studenšie, nastaviť už nič viac nemôžem. čo sa dalo, to som priskrtil.
Odpovedať
@nicco neviem aký máš kotol a aký termostat ale ja mám napr Junkers s na termostate viem nastaviť dobu chodu cerpadla po vypnutí kúrenia. Skus to prestaviť (ak sa ti to samozrejme bude dať) na 2-3 násobok toho čo tam máš nastavené teraz. Ohriata voda v systéme ti bude ďalej dokurovat aj tie najdlhšie okruhy... Nehovorím, že je to nápad z ktorého sa niekto poserie od výnimočnosti ale možno ti to nejaký ten pol stupeň pomôže ešte dvihnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 ak su to najvzdialenejsie izby a su spravene kazda z jedneho okruhu tak to bude fyzikou…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?