Práčkový odpad aneb žabací spevokol

Zdravím všetkých a prosím o radu, rekonštruoval som starý byt a keď majster potenciálny švagor robil vodu, tak ma nejak presvedčil, že práčka keď je pod umývadlom tak nepotrebuje samostatné napojenie na odpad a rieši sa to napojením na odpad umývadla. Keďže som dovtedy mal skúsenosti iba so samostatnými práčkovými odpadmi, tak som po jeho uisťovaní, že je to "to isté", prijal jeho riešenie a zabudol na to. Samozrejme po nasťahovaní a zapojení práčky sa ozvala fyzika v podobe škvŕkajúceho a škriekajúceho sifónu umývadla pri praní. Viem, že stačí zavrieť odtok na umývadle a zvuky sa upokoja, ale nepáči sa mi takéto riešenie. Chcel by som sa preto spýtať, či neexistujú nejaké riešenia okrem vysekávania samostatného odpadu (to určite robiť nejdem). Či existujú nejaké špeciálne sifóny, alebo či by sa to dalo vyriešiť napojením odpadu práčky až za sifón a nie pred sifón ako je to teraz. Ďakujem pekne.
Odpovedať
pracku za sifon nenapajaj, potom budes riesit smrad v kupelni...
Odpovedať
@josele :) treba vybrať tú sivú HT čkovú ruru je to dn40 a kúpiť HT odbočku 40/na 40 45* zasunúť do steny a z tej rury čo je tam teraz zrezať príslušnú dlžku. do tej odbočky dáte pračkový sifon https://triker.cz/k-0608/Sifony-vpust... a prestane to vydávať zvuky
Odpovedať
@zita19 Hej to je pravda, chcelo by to potom spätnú klapku. @gkrivanek Ďakujem, presne také čosi som si predstavoval, len čo so smradom z odpadu, taký práčkový sifón má spätnú klapku?
Odpovedať
@josele jasné má pružinku v sebe
Odpovedať
Aha už to vidím, tak majú spätné klapky, super. Čiže takéto čosi https://triker.cz/p-546600000050/Sifo... by to krásne vyriešilo hej? A ten 32mm otvor sa ako napoji na 45 rozbocku? A ešte jedna otázka, nebude potom voda vytláčať vodu v umyvadlovom sifone?
Odpovedať
@josele treba vrapovú vložku 32/40 a nie nebude lebo tam dávate 45* odbočku
Odpovedať
Aha to je uhol, už chápem. Takéto čosi by teda mohlo byť presne na to https://www.instalatershop.sk/odbocky... ?
Odpovedať
Áno to. Alebo do odbočky klasickú redukciu 40/32...
Odpovedať
Páni najlepšie, ďakujem pekne, veľkú radosť ste mi spravili, už som si myslel, že to takto bude musieť zostať a riešenie je také jednoduché.
Odpovedať
@josele Potom nafot ako si to realizoval a ci to funguje ;-)
Odpovedať
@panak Jasne dám vedieť, snáď budúci víkend sa to zrealizuje.
Odpovedať
na vypustovej hadici pracky je taka koncovka ohnuta do tvaru U, tu mozete obesit na kraj vane, rychle, bez prace, bez investicii, akurat treba tu hadicu pocas prania malinko pridrzat a potom vanu trochu oplachnut... :) no a bude labutie jazierko vo vani... sme še pobavili... inak ja som chcel tiez radit a poriesit to na tom sivom useku rurky, obehli ma chalani... malo by to byt OK takto. inak celkom vtipne si to opisal :) zabaci spevokol
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petermu asi si sa zabudol v minulosti. Uz roky vypustne hadice na pracky nemaju ziadne U-koncovky na konci. Vsetky pracky co som za posledných 15 - 20 rokov stretla mali koncovku na pripojenie na sifon... To U-cko mali tatramatky za Husaka
Odpovedať
@zita19 aj zena mi hovori, ze nerozumie mojmu humoru, co uz... nie je teda sama :) popracujem na tom slubujem
Odpovedať
@petermu ja humoru rozumiem, dokonca aj tvojmu ked sa poznazim... Ja len aby nesiel hladat U-cko na svojom prackovom šlaufe, bo by sa chudak narobil...
Odpovedať
@zita19 No a čo keď ich teraz nedávajú /U/ tak zbehne do zberných surovín a možno mu odpília nejaké 200U..a ver tomu že nevypadne z vane.. :-D alebo na konci hadice pripevní nejaké závažie... ;-) napr.liter mlieka :-N
Odpovedať
@technik007 mala som 3 take pracky, ano tri a hadica nikdy sama z vane nevyskocila. Asi sme mali mimoriadne vychovane hadice :-D
Odpovedať
@zita19 Ja som to mal pred xy rokmi zavesené ale deti ako sa kúpali tak sa hadica dala bokom a potom sa zabudla dať do vane..No asi vieš čo sa stalo...No potopa ]-( Potom som objavil sifón s bočný vstupom odpadu a po kúpe som ho okamžite namontoval a odvtedy pokoj...To isté u brata, sestry.. :-D Verím tomu že si mala hadice "vycvičené" a ak by sa to stalo tak má hadica "vylágoš" :-D :-D :-D
Odpovedať
@technik007 joj take sa aj nam stalo, ze bola vylozena, ale sama od seba sa nikde nezberala
Odpovedať
Najst sestre lepšieho muža :-D
Odpovedať
@zita19 :) ok clear
Odpovedať
Dávam vedieť, že spevokol je vyriešený a už je to bez zvukov. Akurát to vyzerá podivne, lebo ževraj ten výtok musí byť 65cm nad zemou kvôli práčke, tak je tam o zopár redukcií naviac. Každopádne riešenie je funkčné, ďakujem ešte raz všetkým za rady.
Odpovedať
@josele Pracka pripojena na sifon tak ako si mal pôvodne ma aj jednu velku vyhodu. Nikdy netreba cistit sifon ;-) Mali sme to tak este na byte, za 10 rokov sifon cisty a to sme nemali umyvacku riadu :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja som mal podobny problem a vdaka vam vyrieseny 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
tak tomu ja hovorím chobotnica 🦑 - meduza... Toto keby som mal doma tak sa bojím ráno pozrieť do zrkadla..
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
čo tu chcete navrhovať?celé zle,"vykuchat " a urobiť poriadne.toto keby som urobil manželke pod drezom,tak ma panvicou umlati k smrti...ak budem mať čas pošlem foto ako to má vyzerať..
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?