Menu Forum

Poraďte krbovú vložku pre 130m2 plochu domu

fotoportrét
fotoportrét
dena73
24
Registrovala sa 19. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 14 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
dena73
24
Registrovala sa 19. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 14 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Bratislava.
 Ahojte, prosím o radu pri výbere krbovej vložky s napojením na podlahové kúrenie.Aký výkon by mala mať, aby vykúrila dom o ploche
130m.Ako je to s napojením na komín?
Doporučte krb . vložku s akou ste vy spokojní.
Ďakujem za postrehy a názory.
20. okt 2010 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
zacko
17
Registrovala sa 12. júna 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 226 príspevkov a 3 inzeráty. Má 17 priateľov. Okres Malacky.
  • Staviam dom
    okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
zacko
17
Registrovala sa 12. júna 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 226 príspevkov a 3 inzeráty. Má 17 priateľov. Okres Malacky.
  • Staviam dom
    okres Malacky
 mal by ti poradit kurenar...
ale aku vykonnu vlozku, alebo kachle budes asi potrebovat si mozes vypocitat na www.kamnaastranet.cz, staci si vypocitat kolko metrov kubickych chcete vykurovat a je to super pomocka... su tam aj dost dobre rady na typ kurenia, o kt mas zaujem, len je tam toho vela, takze dlhe citanie... emoticon
20. okt 2010 o 12:44  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dena73
24
fotoportrét
fotoportrét
dena73
24
 @zacko ďakujem, pozriem sa na tú stránku
20. okt 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ferka511
Pôžičky pre živnostníkov, podnikateľov bez dokladovania príjmu len Bratislava
PRO

Služby - architekti, projektanti, dizajnéri a znalci - Okres Bratislava
1
fotoportrét
fotoportrét
ferka511
Pôžičky pre živnostníkov, podnikateľov bez dokladovania príjmu len Bratislava
PRO

Služby - architekti, projektanti, dizajnéri a znalci - Okres Bratislava
1
 www.kominycjblok.sk majú aj krbové vložky a poradia Ti. Dokonca ich aj montujú.
20. okt 2010 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mgx
3
Registroval sa 19. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 747 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Prestavujem dom
    Kuchyna, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
mgx
3
Registroval sa 19. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 746 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Prestavujem dom
    Kuchyna, okres Malacky
 Krbove vlozky teplovodne a podlahove vykurovanie je podla mojho nazoru dost osemetna kombinacia s nasledujucich dovodov:

- podlahove kurenie ma dost nizky strop maximalnej teploty (40-50C), takze vodu z KV budes musiet hnat bud cez zmiesavaci ventil alebo akumulacnu nadrz(overene funkcne riesenie). KV musi byt vystrojena ochranou proti prekureniu.
V pripade nizkej teploty spiatocky, pri ktorej sa v nizkoteplotnom vykurovacom systeme (podlahovka) nevyhnes, bude tvoja KV bez akumulacnej nadrze dechtovat, co znamena ze ju po 2-3 rokoch vyhodis. A to uz nehovorim o dis-konforte kurenia v obyvacke.

Ak uz podlahove vykurovanie mas a mas moznost plynu, pouzi kondenzacny kotol. Ak chces investovat viac penazi, pouzi peletky s akumulacnou nadrzou alebo drevosplynujuci kotol s nadrzou. Ak chces krb, tak bud teplovzdusny, ak teplovodny, tak len s radiatormi s kvalitnym kurenarskym prepoctom.
20. okt 2010 o 15:23  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to