Podlahové kúrenie v obývačke nefunguje

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. V jednej izbe nám nejde podlahové kúrenie, zrejme odkedy sme tento rok začali kúriť, no všimla som si to až teraz. V jednotlivých izbách sa prietoky nastavujú ručne, no kuchyňa spojená s obývačkou je regulovaná spoločným termostatom. Kuchyňa kúri naplno (zrejme aj za obývačku), obývačka je na nule. Normálne vždy kúrili narovnako. Môžem s tým skúsiť niečo spraviť aj sama, kým zavolám firmu? Možno sa tam niečo zaseklo/upchalo…ďakujem za pomoc, prikladám fotky.
Odpovedať
Profilova fotka
@meriska123 - ak je na okruhu ktory nekuri na prietokomeri prietok, treba skontrolovat teplotu vetvy tam a teplotu spiatocky, ci je tep.spad. Ak nie je alebo maly, mozes skusit vsetky ostatne okruhy zavriet a pustit len tento okruh a odvzdusnit.
Odpovedať
Ked vidim tu instalaciu, tak ako amaterovi sa mi chce grcat 😞 Kazda rura ina, filter opacne cize zbytocne vyhodene prachy, neoznacene dlzky potrubi, absentujuce odvzdusnovaky, "pohadzane" kable ...
Odpovedať
@meriska123 wohnzimmer okruh mas uzavrety, preto nekuri....skontrolovat termostat alebo zapojenie hlavíc, ked chces nudzovo kurit v obyvke, treba dat dolu hlavicu a tym padom pojde okruh na plno Edit: pises ze termostat je spolocny...tak teda bud zapojenie alebo samotna hlavica
Odpovedať
@cukrik25 Vďaka! Vedeli by ste mi prosím dať stručný návod, ako odpojím tú hlavicu?
Odpovedať
@meriska123 nieje zac, nie som odbornik ale skusil by som zatlacit ten stvorcek spredu, zrejme bude rovnaky aj oproti, takze naraz a tahat hore alebo klasický zavit....vravim nepoznam tieto hlavice....treba skusit Ps: tu si vsetci tykame
Odpovedať
Hlavicu som odmontovala a okruh naozaj ide naplno, skúsim teda kúpiť novú a vymeniť.
Odpovedať
@rkorba no kua ,ty si mi odborník....Fakt si amatér tak sa radšej nevyjadruje..nič nie je opačne a rúry sú označené ako majú byť ...
Odpovedať
@meriska123 to je bytová stanica , tie 2 okruhy Vám ovládaju servá , neviem to ,hocikde nekupite , skor by som povedal , že tam treba zatlačit ten vyčnievajuci modrý čudlík , lebo nefunguje servo ,alebo je v ručnej polohe tá hlavica je na prud , čo ide z tej krabičky /termostat/. proste ked vypnete termostat tak zavrie spiatočku ..
Odpovedať
@daralbajda Tú hlavicu som dnes kúpila, namontovať ju a zapojiť káble by nemal byť problém. Modrý cuplík trčal vždy kým to fungovalo a na kuchynskom to je práve správne. Teda dúfam že to nebude nijaký vážnejší problém.
Odpovedať
@meriska123 som sa pomýlil,Vy ste dali dolu tu 2 hu ,čo jej modré netrci ,tak to potom ma trčať..normálne ste vypili hlavicu so servom? Všetko sedí?
Odpovedať
@daralbajda Filter je "hore nohami".Co sa v nom zachyti pocas prudenia vody,bude mat snahu v klude vypadnut spat smerom dole.
Odpovedať
@dusan72 to je typizovana tovarenska bytova stanica ktoru chrlia zavody niekde v zahranicini na stovky , to nie je vyrobene v garazi nejakym MS "odbornikom" ma to atest , lebo bez toho by to nedoviezli do SR.....tak nerobme sa mudrymi...a filter chyta drobne necistoty do sitka ktore sa vymiena ...nechyta tazke klince a skrutky..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda Su nejakr zasady v akej polohr ma byt tento typ filtra montovany.Tu je namontovany nespravne.
Odpovedať
@dusan72 no dobre , napíš na centrálu firmy Oventrop ,že montujú nesprávne filtre do bytových staníc.....aspoň sa zasmejú..
Odpovedať
@daralbajda Ty profik.Nastuduj si zasady montaze Y filtra-sipka v smere prudenia, a vzdy zatkou smerom DOLE.
Odpovedať
@dusan72 filter je namontovaný správne ,zátka dole nie je nutná ,hlavný je smer prúdenia ,tak sa filtre montujú všade,neviem ako by si ho tam natrepal vodorovne......predpisovy....ja tak montuje stále..
Odpovedať
@daralbajda Vsak to... ty tak montujes vsade.....Od toho ako totam natrepat je tu konstukter.Ja takto filter nedam NIKDY,lebo je tam spolovice na h...o.
Odpovedať
@dusan72 mozno nemali po ruke predlzovaci kus, tak pouzili co mali po ruke, nech to stoji co to stoji 🙂
Odpovedať
@dusan72 nesujlasim,je to typizovana zostava ,vyraba sa v min.desiatkach kusov,podstatny je smer prudenia , ten filter zachyti vsetko ,potrubie ma byt preplachnute a vacsie kusy odstranene (okuje ,zvydky zavitov) .vidrl di uz na takom fitri sitko? Je tam spravidla kal , nema co vypadnut..to je take mudrovanie pri pive....stavim sa ze 80%instalaterov ho montuje takto..ty si pre mna a za mna montuj ako chces ,len to by ta OST musela byt siroka ako kredenc...a urcite nie si instalater,ba tu hryzies pero a mudrujes..no a konstrukter bol asi zo socialnej prace..
Odpovedať
@rkorba daj si do googla bytove stanice ci odovzdavacie bytove stanice tepla a takmer vsetky maju filtre takt.(napr.Herz..
Odpovedať
Hlavicu sa podarilo vymeniť (volá sa to termopohon), všetko opäť funguje ako predtým. Bývame v Rakúsku, podlahové kúrenie robila veľká firma, určite to takto majú stovky bytov, malo by to byť v poriadku, dúfajme 😉 Ďakujem veľmi pekne za pomoc, lebo v mnohých prípadoch sa dá problém vyriešiť svojpomocne, hlavne keď len výjazd technika tu stojí neskutočné peniaze. Už minule sa mi vďaka modrej streche podarilo vyriešiť problém s kúrením, stačilo nastaviť teplotu vody, na čo by som sama neprišla. Tak veľká vďaka ešte raz za váš záujem a angažovanosť!
Odpovedať
@daralbajda Ze kredenc... Dobreeee 🙂 🙂
Odpovedať
@daralbajda Mas pravdu.A ja pokoj.
Odpovedať
@meriska123 jaj ,v Rakúsku...to preto mi nešlo do hlavy kde ste tak rýchlo to servo kúpili..
Odpovedať
Je jedno, ako je ten filter. V uzavretom systeme idu velke veci von pri spusteni, resp preplachu spolu s kvapalinou. To malo, co filter chyti tam aj tak voda prilepi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?