Podlahove kúrenie - nefunkčne

Zobraz úvodný príspevok
Naše podlahové kúrenie nám nefunguje, ako keby sa tepla voda nedostavala so rozdeľovača a potom do okruhov podlahového kúrenia. čerpadlo vodu tlačí ale ona ako keby hneď išla do spiatočnej vetvy. Kurenára sme si vybrali na základe odporúčania a ten ako keby to len poskladal ale nič nenastavil. Pre spustenie kotla nám odporúčil revízneho technika a teraz sa vyhováraju jeden na druhého...Mali ste niekto takýto problém? Viete poradiť, alebo odporúčiť nejakého kurenára čo robi systém Rehau?
Odpovedať
1
2
@martin85 a opravil to moj manzel sam... :)
Odpovedať
@marrad A kde je to servo umiestnené?
Odpovedať
Pod pravým čerpadlom... A nebolo zle servo, ale skôr srdce zmiešavacieho ventila... :-)
Odpovedať
je tam na motor 3 žilový kabel ak sa opačne zapoji tak pracuje presne naopak šikovný ale to sme mali povedať že sa vám ďalej teplo od čerpadla ani nedostáva. odratajte chybu kurenárovi ;-)
Odpovedať
@gkrivanek kaslem nato, hlavne ze ide... :)
Odpovedať
@dedo758 bolo to zle namontovane...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@martin85 @jan45 Prosim poradte ak viete, uz kurime cca mesiac a situacia je nasledovna (je to len 2. sezona, ale minulu som si to bud nevsimol alebo vsetko fungovalo): Prizemie: samostatna rozdelovacia skrinka - 3 radiatory, 2 podlahovky(kupelna 5 m2 a chodba 4m2) a vsetko funguje a hreje paradne. Poschodie: 5 radiatorov - hreju paradne. Akurat podlahovka v kupelni (12m2) nehreje, Cakal by som, ze aspon rebrikovy radiator bude trosku vlazny, ked uz nic. Ale je totalne chladny. Prikladam foto rozbocovaca na poschodi, podlahovka je druha z lava. Zapar faktov, sice neviem ci nieco ovplivnuju: - Ten rebrikovy radiator je najvyssi bod kurenia ale dokladne som ho odvzdusnil - Kotol je kondenzacny ale nejde stale, ale zapina sa tak cca 3x do dna na cca 2 hod. Tlak ked sa kuri je 1,8 - Druha spiatocka z lava je skor chladna ako vlazna, ale tipujem, ze ak je vlazna tak len preto ze ju orieva ten rozdelovac. - Obe hlavice na rebriku som dal na 5tku. Nemate napad co sa deje? Moj kurenar je momentalne vytazeny a asi dojde az o par tyzdnov, kedze to nieje havaria. Vdaka za radu
Odpovedať
Spravil som aj taky test cez vikend, ze som nastavil vysoku teplotu na termostate, aby kurenie slo nonstop a po viac ako 12 hodinach ten rebrikovy radiator bol stale chladny.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukas1115i postup je opačný, nie pridať na hlavici, (hlavice rebríka a hada nechať otvorené) ale ubrať ostatným.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?