Podlahové kúrenie - cena a skúsenosti

Dobrý deň, kúpil sme starý dom prerábame a chceme dat podlahové kúrenie aké máte skúsenosti v starom dome a aká bola cena, ktorú firmu by ste nám odporučili co ma aj prijateľné ceny ??!! Dali sme už aj vypracovať ponuky.. ĎAKUJEM
Odpovedať
@13simka07 k cenám a firmám, to je ťažké. Treba rozposlať dopyty v okolí kde ste. Aby riešili komplet kúrenie vrátane kotla a servisu. Podlahovka v starom dome môže byť, ale za predpokladu, že ten dom bude mať po rekonštrukcii parametre nového domu. Tzn. adekvátne hydroizolácie, adekvátne tepelné izolácie. Lebo okrem iného hrozí, že ak si dáte podlahovku tak, aby Vám dom vykúrilo budete potrebovať ohrievať vodu na vyššiu teplotu. A ak pominieme neefektívnosť takého, je to aj zdravotné hľadisko a obmedzenie výberu podlahovej krytiny.
Odpovedať
@13simka07 ked ste si dali vypracovat ponuky tak si pockajte a potom zadavajte ot.
Odpovedať
Dobre zateplit inakšie Vám bude zima.
Odpovedať
Profilova fotka
@13simka07 - mam prerobeny stary dom 120m2, v podstate dnesny "bungalow" :). vyburane podlahy, 60cm podlahy von, beton, podrezanie stien, hydroizolacia voci tlakovej vode (alkorplan 2x), EPS 20-25cm, cement.poter 8cm, dlazba/laminat. 12 okruhov, 15cm medzi rurkami (ALPEX16). KK kotol baxi platinum, ekvitermicka regulacia siemens vlastnej konstrukcie. TUV v zime KK, jar-leto-jesen DC spirala v bojleri drazice napojena na solarne panely. riadenie vlastne. Cenu ti nepoviem, lebo okrem podrezania podlahy som si vsetko robil DIY. Zacal by som ako vravi @jozefsv, najpr. TZB vypocet (aka bude tep. strata, ake su moznosti), potom cen.ponuky. Jedna skupina prac je zateplenie podlahy ( a buranie), potom podlahove kurenie+kotol + poter. Zaver dlazba/podlahy. Cenovo 10-20.000e podla stupna svojpomoci. takze postup prac: projekt, vykaz-vymer, ponuky, realizacia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?