OsmoDry - názory a skúsenosti

Vlastním starú chalupu cca 80 ročnú, ktorá nie je podpivničená a ani nijako izolovaná. Chcela by som vedieť, či niekto z Modrej strechy používa OsmoDry a aké má s tým skúsenosti. Reklamám veľmi neverím, ale podrezávať chalupu sa mi veľmi nechce, lebo z bočnej strany od suseda je veľmi zlý prístup. Ďakujem za vaše rady a pripomienky.
Odpovedať
Nikto zatiaľ nemá skúsenosť? Aj mňa by zaujímalo či to funguje...
Odpovedať
Vďaka priatelia za reakciu a odpovede. Medzitým som si tento systém OsmoDry dala zaviesť. Je to drahé, to je pravda, ale myslím že za 2000 € by som dlhú chalupu nepodrezala a ako som aj písala z jednej strany /práve zo severnej kde nepríde slnko/ je veľmi zlý prístup. Je tam miesto tak cca na 50 cm šírky, takže by to musel byť veľmi štíhly pracovník a veľmi zle by sa mu tam zohýnalo a kopalo. Ja som pamätník starých Receptárov s Přemkom Podlahom a niečo sa mi marí že vtedy to veľmi propagovali ako novinku, vyjadrovala sa k tomu hŕba odborníkov a odporúčali to vtedy, ak sa vlhkosť včas začne týmto systémom vysušovať, ak nie je rozsiahla, tak sa dá zastaviť. No uvidíme priatelia či nebudem banovať, že som mohla 2000 eur radšej prechlastať............................ :-| slamka78 môžem ťa priebežne informovať ako vysušovanie postupuje: moám to cca týždeň, topil sa sneh, pršalo, bolo málo slnka a veru sa mi zdá že je v dome lepšia klíma, suchšie. Alebo si to len namýšľam?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý deň, uvažujeme nad kúpou Osmodry, ako sa vám to po čase vidí? Ďakujem Tonka
Odpovedať
Dobrý deň, prepáčte že troška neskôr reagujem: teraz je suché leto, málo prší, sú horúčavy, takže zdá sa mi že steny sú suché, ale nemôžem zodpovedne povedať či len vďaka Osmodry, alebo je to tým výnimočne teplým letom. Zhoda okolností. Najlepšie sa to ukáže počas daždivých dní v jesení, keď je vysoká vlhkosť aj vonku. Môžeme zostať v kontakte, budem vás informovať.
Odpovedať
Ďakujem za odpoveď, nám to prišli namontovať v stredu. Zistili nám 9% vlhkosť po odobratí vzorky z hĺbky muriva ( malo by to byť pod 5%). Vo februári bude kontrolné meranie, uvidíme či to pomôže. Potom si môžeme vymeniť skúsenosti. Prajem všetko dobré a suché steny 😎
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím vás, ak budete mať niečo nové, budem rada, ak sa podelíte o skúsenosti, či to pomáha... Ďakujem 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
prosim aj ja o novinky, či vám to pomohlo
Odpovedať
Dobrý deň, tak dievčatá môžem zodpovedne povedať že mne to pomohlo. Znížila sa vlhkosť a to som mala pôvodne až 22 %- nú na severnej strane chalupy. Teraz mám v tom mieste 7 %-nú. Je pravda že to merali ich prístrojmi, ale vidím že mapy ktoré boli pretým vlhké už na pohľad sú suché. Dúfam že na jar až vymaľujem zmiznú tie dve mapy len zamaľovaním, lebo murivo je suché. Nové vlhké fľaky sa vôbec neobjavili po celú zimu, chalupu som zateplila a je tu fajn klíma. Kúrim kombinovane drevom v krbových kachliach a elektrikou len temperujem 2 izby, ktoré sa v zime nepoužívajú - len v lete na prenájom, lebo bývam pri termálnom kúpalisku. Za mňa doteraz spokojnosť - aj s firmou a jej jednaním aj s výsledkami odvlhčenia. Teším sa.......
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
čauko..tak ako to tu čítam,asi to pomáha.dnes bol jeden u mňa a tiež mi to núkal..lenže ja to potrebujem do murovanej šopy.aj tak že je to šopa,teda ja to tak volám,potrebujem to vysušiť.radili mi aj tú tlakovú emulziu tam dat aby to nenasavalo vodu od spodu.(alebo tak nejak sa to vola) len neviem ci je to hodné tých 2000€.ono to musi byt zapnuté stále.čo sa týka spotreby tak mi hovoril že to žerie za mesiac cca 0,5€ ale to sa mi vidí že to je len taký pútač..aké mate skúsenosti zo spotrebou,resp.čo je napísané na tej krabici?aká je tam spomínaná spotreba??aj ked jasne že aj tam sa dá klamať 😄 dik vopred 🙂
Odpovedať
ono v podstate ide o to že čo by bolo výhodnejšie.obidve riešenia sú rovnako drahé.len by ma zaujímalo že ktoré by bolo trvácnejšie a vlastne aj kvalitnejšie.. 🙂
Odpovedať
Ahojte priatelia ! Za mňa - teda z laického pohľadu ženy, ktorá vlastní chalupu je to zatiaľ v pohode, po vymaľovaní sa mapy na mokrej stene stratili a zatiaľ, hoci je zima, vlhko a konkrétne dnes bol aj vytrvalý dážď je to v pohode, vôbec nie je cítiť chlad a vlhkosť keď prídem len do temperovanej chalupy. Zvonka ju mám zateplenú 10 cm polystyrénom, nie je však ešte urobená fasáda - nevyšlo mi to ani finančne, ani časovo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@jvg Dobrý deň,dá sa tomu teda veriť?Podľa toho čo písete.Uz dlhsiu dobu rozmyslam nad niecim takym.Podobne je Aquapol,nemate niekto skusenosti aj s tymto?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petra_lehoczka Môj švagor má v dome z Aquapolu a spokojnosť viac ako 6rokov.. ;-)
Odpovedať
@petra_lehoczka Ja myslim, ze nie je to 100 % odstranenie vlhkosti, ale asi tak na 90 percent. Mozno ma chlapi ako odbornici vysmeju ale si myslim ze je dolezite aj to, ze vlhkost nepostupuje, nerozsiruje sa.
Odpovedať
Profilova fotka
@jvg ,aj tých 90percent je dobre,cena okolo 2500eur?Dakujem
Odpovedať
@petra_lehoczka Nie. Ja som platila 2 x 970 €, teda 1940. Aj to je teda dost , ale za to by som nepodrezala chalupu so zlym pristupom v dlzke po celom obvode asi 60 metrov.
Odpovedať
@jvg Dobrý deň. Ako to vypadá u vás aktuálne? Jeto vporiadku? Zvažujem kúpu.
Odpovedať
@marekrossi Dobrý deň, nikde nevidím mokré mapy - je to v poriadku. Aj som sa už odvážila zatepliť zvonku chalupu 10 cm polystyrénom, ak by mi to vlhlo musela by som to dávať dole a klasicky podrezať, tak som čakala ako sa bude vlhkosť vyvíjať. Zatiaľ som spokojná, myslím že to splnilo svoj účel.
Odpovedať
@jvg písal som Vám správu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@jvg Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či ste stále spokojná s OsmoDry a o koľko Vám reálne stúpla cena za el.energiu? Ďakujem veľmi pekne. Ak by ste ktokoľvek mali skúsenosti, budem Vám za nich vďačná.
Odpovedať
Zatial som spokojná, nejako zvlášť som si nezaznamenala zvýšené výdavky za elektriku.
Odpovedať
@jvg Super, veľmi pekne ďakujem. Prepáčte ešte jedna otázka: manžel kdesi čítal, že tá technológia nie je vhodná pre zaizolované domy. Kúpili sme dom cca 80 ročný, ale po rekonštrukcii - spodok je IPA, polystyrény 2x4 cm (medzi nimi rozvody), karirohoža, betón cca 20 cm. Izolované len vonkajšie múry cca 8-10 cm polystyrén. Dole medzi vonkajším múrom a zemou je tá čierna bublinková fólia na odvod vody od múrov. Teda toto je opis celej izolácie aká v dome je. Vnútri nie je nič izolované. Je podľa Vás možné, že bude osmóza fungovať aj v takomto dome? Alebo ak by ste mi Vy napísali ako máte zospodu a z vonku urobený Váš dom, možno to bude lepšie a porovnáme. ĎAKUJEM veľmi pekne.
Odpovedať
Ešte doplnenie: Na dvoch múroch v strede domu (stena presne oproti vstupnému vchodu v úzkej chodbe a pokračujúca stena kolmo na ňu) na spodku sa olupuje v malých kúsočkoch náter, tak predpokladám, že tam pracuje vlhkosť. Pôvodný majiteľ je toho názoru, že je to len vzdušná vnútorná vlhkosť, lebo je to kamenný starý dom a možno niektoré kamene boli použité také, čo viažu viac vody. Taktiež povedal, že je to na stene, ktorá je oproti hlavnému vstupu a tam je najväčší nápor na rozdiel teplôt. Na spodku tých 2 múrov vidno, že boli viackrát natreté (majiteľ povedal, že dal vlhkosť pohlcujúcu stierku a nátery). Púšťame sem-tam na pár hodín elektrický odvlhčovač. Vlhkosť bežne 58-65%, po vyvetraní teraz v zime klesne na 50%. Neviem čo očakávať v lete. Ale ako vstupujeme zvonku do domu, tak cítiť vlhkosť vo vstupnej chodbe najmä. A ešte chceme časom zaizolovať zo strany povaly fúkanou vlnou (teraz sú tam len pôvodné blatové tehly), lebo stropná izolácia je robená zvnútra domu ale len 4 cm polystyrénom, čo je nič a preto máme aj tepelné mosty trochu. Je podľa Vás možné, že bude osmóza fungovať aj v takomto dome? Vykurovanie-radiátory. ĎAKUJEM za prípadné rady.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?