Ako znížiť teplotu pri Viessmann 111-W a Honeywell T6?

Profilova fotka
Zdravím, Chcel by som opýtať, či existuje možnosť, ako znížiť požadovanú teplotu vody na kúrenie pri ovládaní cez OT. Preštudoval som servisné dokumentácie obidvoch zariadení, no mám dojem, že ani pri jednom sa nedá robiť žiadna korekcia. Kondenzačný kotol Viessmann 111-W u nás doma vykuruje aj TÚV, aj okruhy podlahového kúrenia. Pri klasickom type ovládania kúrenia (on/off) všetko funguje ako má, pretože si cieľovú teplotu vody v podlahovke definujem otočným voličom na kotly. Keď ovládanie prekáblujem na ovládanie pomocou OT (cez Honeywell T6), preberá úlohu regulovania teploty termostat a otočný volič na kotly neovplyvňuje teplotu. Problém je v tom, že v menu T6-ky neexistuje nastavenie k typu vykurovania (radiatory vs. podlahovka) a požadované teploty vody sú privysoké na podlahové kúrenie (bežne je požiadavka na 50-70°C čo samozrejme kotol plní a na toľko vodu aj zohreje). Či by časom znížil požadovanú teplotu a na koľko, to neviem, lebo také teploty by do podlahovky vôbec nemali ísť pokiaľ viem, takže som to vždy radšej prerušil. V režime ON/OFF púšťam do podlahovky max. okolo 40°C, čo bohate stačí. Viete o nejakom dostupnom riešení, pomocou ktorého by som zachoval výhody ovládania cez OT, no "offsetla" by sa požadovaná teplota? Vopred ďakujem za odpoveď. Lukáš.
Odpovedať
Ano moj vieme vyhod ten honnyewell termostat a kup si k viessmanu BT 52 ku OT termostat . Napoj ho na svorku x24 1 -2 a budes si moct naprogramovat vsetko od max teploty po cas ohrievania TUV.
Odpovedať
Profilova fotka
Verím, že existuje aj iné riešenie :-)
Odpovedať
@slajfooo s vitodens 111 kou neexistuje:) mozes mi verit zopar ich mam namontovanych.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek myslel som niečo takéto napr., keď už nejde firmware modifikovať http://otgw.tclcode.com/index.html#intro
Odpovedať
@slajfooo zbytocne si komplikujes zivot tam kde nemusis.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, podla serv.informacii T6 PRO by s Vitodens 111 B1LA/B1LB/B1LD malo chodit https://www.warmteservice.nl/medias/r... zapojene na svorku X21.1/X21.2 skus postudovat diskusiu na http://www.automatedhome.co.uk/vbulle... Viem ze sa to riesilo upgrade fw. Ci to honewell stihol rozchodit neviem a nesledujem, pri mojich poslednych pokusoch s 707 som to vzdal, lebo tech.support z Indie vedel menej ako moja mama, navyse 2 zakladne bugy riesili 3 roky. So siemensom QAA73 ti to bude chodit urcite. K Tvojim zaverom len telegraficky: Preštudoval som servisné dokumentácie obidvoch zariadení, no mám dojem, že ani pri jednom sa nedá robiť žiadna korekcia. 1) kotol - korekciu zvlada. Vid manual. nevies ju ale nastavit na nejaky bod a potom riadit OT regulatorom. Tzn. bud riadenie kotlom alebo OT v plnej polnej, tzn. regulator (master)-kotol (slave). Ziadne ine mackopsy norma nepozna, neuznava a neimplementuje. 2) OT - korekciu nastavujes v termostate (nech je akykolvek). AK to HW T6 neumoznuje, tak je to smejd a treba ho predat a kupit iny. Vyjde to lacnejsie, ako bastlit OT GW a prekodovavat povely na zbernici. VIem o com hovorim, mam osciloskop, 2 funkcne instalacie OT GW. Nie je to praca na 1 weekend, s geminoxom a QAA73/75 je to praca na 1 vykur. sezonu Kondenzačný kotol Viessmann 111-W u nás doma vykuruje aj TÚV, aj okruhy podlahového kúrenia. Pri klasickom type ovládania kúrenia (on/off) všetko funguje ako má, pretože si cieľovú teplotu vody v podlahovke definujem otočným voličom na kotly. Keď ovládanie prekáblujem na ovládanie pomocou OT (cez Honeywell T6), preberá úlohu regulovania teploty termostat a otočný volič na kotly neovplyvňuje teplotu. Spravne, presne tak to ma fungovat Problém je v tom, že v menu T6-ky neexistuje nastavenie k typu vykurovania (radiatory vs. podlahovka) a požadované teploty vody sú privysoké na podlahové kúrenie (bežne je požiadavka na 50-70°C čo samozrejme kotol plní a na toľko vodu aj zohreje). Či by časom znížil požadovanú teplotu a na koľko, to neviem, lebo také teploty by do podlahovky vôbec nemali ísť pokiaľ viem, takže som to vždy radšej prerušil. V režime ON/OFF púšťam do podlahovky max. okolo 40°C, čo bohate stačí. Viete o nejakom dostupnom riešení, pomocou ktorého by som zachoval výhody ovládania cez OT, no "offsetla" by sa požadovaná teplota? nechce sa mi studovat manual, ale neverim, ze T6 nema moznost nastavit T set control setpoint. Ak nema (treba napisat do honeywellu), tak si si kupil on-off regulator za 150e. Urcite by som im to vratil :). T set control setpoint je zakladna vec OT protokolu. Staci potom v menu nastavit, ze nema vyskakovat mimo obalky (tzn. co ja viem 25c-40C) a vybavena vec. U mna v regulatore to riesil fw 0.01,tzn. prva verzia a neverim, ze v t6 to nie je. OpenTherm/Lite Data Item Equivalent OT/+ Data Item and Data-ID Tset Control SetPoint (mandatory) id=1 Tset Control Setpoint (mandatory) CH-Enable (mandatory) id=0, bit 0.0 Master Status : CH-Enable flag (mandatory) Boiler Lock-Out Fault (mandatory) id=0, bit 1.0 Slave Status : Fault Indication (mandatory)
Odpovedať
@mgx ze sa ti chcelo tolko vypisovat. Ja som to vypisal 2 vetami. Treba Bt 52 ku termostat a ten dokaze ovladat na tom kotli cokolvek.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek - nechcelo, len ludia si myslia, ze si kupia wifi display a bude to riadit aj raketu. bez toho, aby si pozreli manual :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@slajfooo ahoj, prosimta, rozbehal si ten vitodens 111 s ekvitermikov a T6? Dakujem krasne 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@gkrivanek Dobry den, videl som Vas prispevok ohladne kotlu Vitodens 111-W a programovaniu termostatu BT52. Mate skusenost aj s termostatom PT52? Kde je tiez pozadovane aby sa cez termostat nastavila teplota vody pre podlahovku, teplota vody TUV a teplota vody pre kurenie (radiatory). Dik, Marcel
Odpovedať
@mcmarcel to nenastavite jednym termostatom. Jedine potom pridat cerpadlove skupiny dva.jeden priamy druhy s mixom potrebujete hardware a nasledne software.
Odpovedať
@mcmarcel teraz pozeram ze som ja zle pisal nie BT 52 ale PT 52 som mal na mysli Bavime sa o tom istom termostate. No mix nenastavite. Da sa v nom nastavit spodna hranica teploty vykurovacej vody a vrchna hranica to ano ak nato myslis
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?